Salvare casnicie

  •  
    • 1 mesaje
    18 Feb 2016, 12:41
    0 0
    Sunt disperat  ca sotia nu ma mai iubeste nu mai simte aproape nimic pentru mine dupa ce sa indragostit de altul la locul de munca,am 42 ea 36 avem un copil de 13 ani  suntem impreuna de 15 ani si totul se duce de rapa,an fost informat ca ei se intalnesc i-am pris am iertat-o din suflet ,a fost fara bataie fara prea mult tam tam am fost foarte calm ca eu o iubesc ca nebunul.I-am zis sa stearga nr.de tel contul lui de facebook care a si facut-o dar ea tot il iubeste in continuare si ea tot mai vb cu el la lucru.Am vb cu el si el spune ca ii pare rau ca s-a bagat in familia noastra si ca nu vrea sa mai aiba de aface cu ea, Din discutia avuta cu ea i-am zis ca daca il muta pe alt schimb si ea imi spune  ,, ce vrei sa se supere prietenii lui pe mine ca este schimbat pe alt schimb".Am vb.si din mai multe discuti i-am propus sa mai facem un copil poate il uita dar nici gand.Baiatul nostru a fost din dragoste ne iubeam foarte mult si simteam ca si ea ma iubeste.Motivul care zice ea de mine ca am fost totdeauna nervos care recunosc ca asa a fost  dar ne mai certam dar nu ma asteptam sa imi faca asa ceva.A recunoscut ca de 3 luni a fost cu el sa si culcat impreuna dupa care eu am iertat-o am sters tot dar nu stiu  ce sa ma mai fac sa fim iara impreuna,eu am fost primul ei barbat,incerc sa ii ofer tot ce pot si chiar daca ii aduc luna de pe cer nu este bucuroasa. Ma tot gandesc unde pot apela biserica ,psiho etc .Poate imi dati un sfat cei care au trecut prin asa ceva si au reusit sa salveze casnicia  .
  •  
    • 3765 mesaje
    18 Feb 2016, 12:57
    2 1
    io zic sa-mi dai numarul ei de telefon. poate ma lipesc si io de ceva.
  •  
    • 11561 mesaje
    18 Feb 2016, 13:20
    0 2
    crys73 said:Sunt disperat  ca sotia nu ma mai iubeste nu mai simte aproape nimic pentru mine dupa ce sa indragostit de altul la locul de munca,am 42 ea 36 avem un copil de 13 ani  suntem impreuna de 15 ani si totul se duce de rapa,an fost informat ca ei se intalnesc i-am pris am iertat-o din suflet ,a fost fara bataie fara prea mult tam tam am fost foarte calm ca eu o iubesc ca nebunul.I-am zis sa stearga nr.de tel contul lui de facebook care a si facut-o dar ea tot il iubeste in continuare si ea tot mai vb cu el la lucru.Am vb cu el si el spune ca ii pare rau ca s-a bagat in familia noastra si ca nu vrea sa mai aiba de aface cu ea, Din discutia avuta cu ea i-am zis ca daca il muta pe alt schimb si ea imi spune  ,, ce vrei sa se supere prietenii lui pe mine ca este schimbat pe alt schimb".Am vb.si din mai multe discuti i-am propus sa mai facem un copil poate il uita dar nici gand.Baiatul nostru a fost din dragoste ne iubeam foarte mult si simteam ca si ea ma iubeste.Motivul care zice ea de mine ca am fost totdeauna nervos care recunosc ca asa a fost  dar ne mai certam dar nu ma asteptam sa imi faca asa ceva.A recunoscut ca de 3 luni a fost cu el sa si culcat impreuna dupa care eu am iertat-o am sters tot dar nu stiu  ce sa ma mai fac sa fim iara impreuna,eu am fost primul ei barbat,incerc sa ii ofer tot ce pot si chiar daca ii aduc luna de pe cer nu este bucuroasa. Ma tot gandesc unde pot apela biserica ,psiho etc .Poate imi dati un sfat cei care au trecut prin asa ceva si au reusit sa salveze casnicia  .

     Prietene , cat  de  des  ii  dai  cu  "ciocanu"????  ti  ai  pus  intrebarea????

  •  
    • 742 mesaje
    18 Feb 2016, 20:19
    1 0
    Piti.....adevarul numai ei 2 il stiu.in spatele acestei povestiri se ascunde o drama,o fosta iubire....un copil.Daca ea vroia un ciocan cred ca il gasea ..dar familia e familie,creed ca e vorba de mai mult.
    Tot raul e si un bine,dar de fapt cine va pierde? COPILUL.el va profita de despartire si suge sa zic asa....profita..oare cine ..ce a gresit..?Adevarul numai ei 2 il stiu.
    Unde dragoste nu e...nimic nu e.
     
  •  
    • 10065 mesaje
    18 Feb 2016, 23:25
    0 1
    Ehe , asta da dragoste, taica ...

    Si poarta-i deschisa ...

  •  
    • 1890 mesaje
    19 Feb 2016, 08:15
    0 0
    pitipoanca69 said:

     Prietene , cat  de  des  ii  dai  cu  "ciocanu"????  ti  ai  pus  intrebarea????

     Ei, aici ai pus punctul pe i! Barbatul, chiar daca pleaca de acasa, sotia il mai poate intoarce din drum (cu o mancare buna, un cuvant frumos), ba chiar el se plictiseste de amanta si revine la matca. Femeia, daca da de "ciocan" bun, lasa tot, casa, masa, copil, barbat, avere si pleaca disperata. Daca, totusi, prin absurd, se intoarce, vesnic va plange si va suspina dupa amant. Asta in cazul femeilor proaste! In cazul femeilor destepte, ele nu-si vor da nimanui inima intreaga. Il va pastra pe sot (caruia ii va pune superbe coarne de cerb!) si se va distra si cu o prajiturica servita colo, la colt de strada! Un scriitor (numele imi scapa) spunea ca sotul este un paravan in spatele caruia sotia se poate dezbraca asa de usor! 

  •  
    • 11561 mesaje
    19 Feb 2016, 09:03
    0 1
    scorpion112 said:
    pitipoanca69 said:

     Prietene , cat  de  des  ii  dai  cu  "ciocanu"????  ti  ai  pus  intrebarea????

     Ei, aici ai pus punctul pe i! Barbatul, chiar daca pleaca de acasa, sotia il mai poate intoarce din drum (cu o mancare buna, un cuvant frumos), ba chiar el se plictiseste de amanta si revine la matca. Femeia, daca da de "ciocan" bun, lasa tot, casa, masa, copil, barbat, avere si pleaca disperata. Daca, totusi, prin absurd, se intoarce, vesnic va plange si va suspina dupa amant. Asta in cazul femeilor proaste! In cazul femeilor destepte, ele nu-si vor da nimanui inima intreaga. Il va pastra pe sot (caruia ii va pune superbe coarne de cerb!) si se va distra si cu o prajiturica servita colo, la colt de strada! Un scriitor (numele imi scapa) spunea ca sotul este un paravan in spatele caruia sotia se poate dezbraca asa de usor! 

     
      Atunci , tinere , ti  ai  raspuns  singur!!!
    Imbunatateste  ti  performantele  ciocanului , mai  schimba  i  pozitia  femeii , mai  dai  sa  cante  la  flaut!!!
      Succes , sa  vezi  ca  nu  mai  are  timp  de  respiro!!!

  •  
    • 1441 mesaje
    19 Feb 2016, 09:25
    4 0
    Vad ca forumul s-a transformat treptat in raspunsuri la bascalie.

    Din pacate nu prea ai mare lucru de facut. Tu i-ai spus ce ai avut de spus, daca o sa te vrea inapoi stie unde te va gasi, Nu are rost sa vorbesti cu el, nu are nici rost sa-i impui ei sa nu mai vorbeasca cu el, dupa cum ai vazut daca vrea o sa vorbeasca chiar sa se culce cu el fara sa stii.
    Tu analizeaza-ti viata si vezi cum o sa te poti descurca fara ea si nu il ultimul rand gandeste-te daca intr-adevar o poti ierta (iertarea din vorbe este infinit mai usoara decat iertarea faptica) Femeile alearga dupa masculi nu dupa fetite prin urmare nu cu rugaminti o faci sa se intoarca la tine, arata-i ca esti un mascul si ca poti trai si fara ea.
    Traieste-ti viata, nu este singura femeie din lume.
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Feb 2016, 09:46
    0 1
    Ce noroc are eva , cu "intelepti" ca tine!!!
    Cred ca ai putea sa ti deschizi un cabinet de consiliere conjugala!!!
  •  
    • 1441 mesaje
    19 Feb 2016, 10:44
    1 0
    Sigur colegu, si cand e de dat cu ciocanul si la propriu si la figurat stiu la cine sa apelez.
  •  
    • 10065 mesaje
    19 Feb 2016, 11:26
    1 0
    O vorbit deja cu el, Udari, l-o rugat foarte frumos (si cu lacrimi inchegate-n barba probabil) sa nu i-o mai "ciocaneasca" ca e a lui (crede el) doar si o iubeste-n disperare . Iar pe "colegu" il cuprinse remuscarile rau de tot de cred ca-si musca degetele ca fu asa nepoliticos . Ce magar ...

  •  
    • 3765 mesaje
    19 Feb 2016, 12:05
    0 0
    udaridari said:Vad ca forumul s-a transformat treptat in raspunsuri la bascalie.

     ce inseamna sa ai niste marite intelepte prin zona!


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 19 Feb 2016, 12:06
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Feb 2016, 12:35
    0 0
    ViktorC said:O vorbit deja cu el, Udari, l-o rugat foarte frumos (si cu lacrimi inchegate-n barba probabil) sa nu i-o mai "ciocaneasca" ca e a lui (crede el) doar si o iubeste-n disperare . Iar pe "colegu" il cuprinse remuscarile rau de tot de cred ca-si musca degetele ca fu asa nepoliticos . Ce magar ...

       Da  Doamna  cum  o  fi  ca  m  a  facut  pofticios ....................................pardon , curios  am  vrut  sa  scriu!!!:0

  •  
    • 10065 mesaje
    19 Feb 2016, 13:47
    0 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:O vorbit deja cu el, Udari, l-o rugat foarte frumos (si cu lacrimi inchegate-n barba probabil) sa nu i-o mai "ciocaneasca" ca e a lui (crede el) doar si o iubeste-n disperare . Iar pe "colegu" il cuprinse remuscarile rau de tot de cred ca-si musca degetele ca fu asa nepoliticos . Ce magar ...

       Da  Doamna  cum  o  fi  ca  m  a  facut  pofticios ....................................pardon , curios  am  vrut  sa  scriu!!!:0

     

    Cu spirit de echipa, bag seama .

     

    Ce unora ne convine . Cu totii avem dreptul la o clipa de fericire, pai nu ?

     

  •  
    • 12208 mesaje
    19 Feb 2016, 14:22
    5 0
    Domnilor e chiar urat ceea ce faceti aici
    , ....
    e chiar urat , sentimentele oamenilor nu sunt prilej de glume deocheate serios , inteleg sa luati la misto pe cineva care pune o intrebare la misto , dar pe un om care sufera chiar nu se cade . Fiecare dintre voi faceti pe vitejii dar o casnicie inseamna si compromisuri ;iar multi dintre voi sunteti singuri si va arde buza dupa o sotie iubitoare si devotata .
    NIMENI NU INSALA DE BINE , fie femeie sau barbat: insala pentru ca pe plan emotional nu este multumit/a.
    Crys asculta te rog si ia aminte :IUBIREA , RESPECTUL SI CU ATAT MAI MULT DEVOTAMENTUL unei femei trebuie meritat!Dragostea ei nu ti se cuvine doar pentru ca aduci salariul in casa si purtati acelasi nume ....Dragostea se castiga si se regastiga in fiecare zi , daca tu te-ai obisnuit cu fata si trupul ei si o consideri doar vecina ta de apartament, sau persoana ingaduitoare pe care doar iti versi nervii si neputinta , atunci , este perfect justificat getul ei de a cauta iubire si admiratie in alta parte ....Daca tu esti orb si coleric , ceilalti barbati nu sunt !
  •  
    • 10065 mesaje
    19 Feb 2016, 14:31
    0 0
    Io auziseram in tinerete o poveste asemanatoare cu love&sex la locul de munca a unei tanti si un voiajor, poveste ce ajunsera si la urechile lu barbata-su . Apoi nenea tine a se convinge de rindunelele adevar graiesc sau doar ciripesc si tine a il intinli pe voiajor fix la locul de munca (probabil nu mai avu rabdare a se incheia programul) si intra-n vorba cu vrajeala : daca intr-adevarte ai pe bune cu a me (nevasta-sa asa zis) fi barbat si bate palma , si felicitari . Hmmm ... intrebarea e de matale stii sau doar crezi ca stii, isi zise-n gind voiajoru', da' mai mult ca sigur doar crezi ca stii (deci, nu batem palma ). Saracu ... barbat in toata firea si un comportament de adolescent de te lua cu mila ...

    Io mi-s tare curios de cum a decurs dialogul intre masculii astia doi , poate 73 ne povesteste mai in amanunt de ce si cum au decurs lucrurile. Asta in cazul in care nu-l "doare" a calatori in trecut ...

  •  
    • 7959 mesaje
    19 Feb 2016, 14:43
    0 0
    scorpion112 said:
    pitipoanca69 said:

     Prietene , cat  de  des  ii  dai  cu  "ciocanu"????  ti  ai  pus  intrebarea????

     Ei, aici ai pus punctul pe i! Barbatul, chiar daca pleaca de acasa, sotia il mai poate intoarce din drum (cu o mancare buna, un cuvant frumos), ba chiar el se plictiseste de amanta si revine la matca. Femeia, daca da de "ciocan" bun, lasa tot, casa, masa, copil, barbat, avere si pleaca disperata. Daca, totusi, prin absurd, se intoarce, vesnic va plange si va suspina dupa amant. Asta in cazul femeilor proaste! In cazul femeilor destepte, ele nu-si vor da nimanui inima intreaga. Il va pastra pe sot (caruia ii va pune superbe coarne de cerb!) si se va distra si cu o prajiturica servita colo, la colt de strada! Un scriitor (numele imi scapa) spunea ca sotul este un paravan in spatele caruia sotia se poate dezbraca asa de usor! 

     Asa faci tu, pe la spatele omului ti-o pui cu cine vrei? Pari foarte convinsa ca toate femeile sunt tarfe!!! Tu esti?

  •  
    • 1441 mesaje
    19 Feb 2016, 14:44
    2 0
    Nu este deloc justificat gestul ei de a cauta iubire si admiratie in alta parte dar stand totusi intr-o casnicie. Corect era sa incerce sa rezolve probleme curente si daca nu se poate si nu se poate se departeau mai mult sau mai putin civilizat si apoi iesea in piata.

    A insela, a duce o viata dubla mi se pare cel mai josnic lucru. Este lipsa de respect fata de tine in primul rand.
  •  
    • 7959 mesaje
    19 Feb 2016, 14:46
    2 0
    Crys73, daca s-a "dedulcit" deja nu stiu daca o mai poti recupera. Ceva n-a functionat cum trebuie, n-a mai mers. Daca ai vorbit cu iubitul si el n-o mai vrea, tu de ce o vrei inapoi? Crezi cumva ca vei uita ca a gresit?
  •  
    • 1890 mesaje
    19 Feb 2016, 16:27
    0 0
    White_Storm said:

     Asa faci tu, pe la spatele omului ti-o pui cu cine vrei? Pari foarte convinsa ca toate femeile sunt tarfe!!! Tu esti?

    Asta ai inteles??? Eu am ce-mi trebuie in camara, nu ma duc sa cumpar din targ. Psihologul sau psihiatrul trebuie sa traiasca toate dramele, sau trebuie se imbete ca sa-si dea seama de suferinta pacientului? Tu nu ai auzit povesti de viata in jurul tau??

    A fost suficient sa vad in jurul meu niste faze care m-au dezgustat profund.