Nu ma angajeaza nimeni! Ce ma fac?

  •  
    • 3 mesaje
    10 Feb 2016, 11:44
    1 0

     Sunt cu moralul la pamant total. In ultima luna am tot aplicat la joburi si fara rezultate. 

     

    Am fost prima data la Operator de sondaje de opinie si am plecat pentru ca mi se parea o aiureala sa merg din usa-n usa si sa chestionez dubiosi la ei in casa pentru 10 lei chestionarul, si atentie, erau foarte greu de validat, deci era o munca sisifica. 

    Am incercat apoi la Call Center si am picat proba pentru ca nu putem convinge niste amarati de pensionari sa se aboneze la bisnite de concursuri.  

    Am incercat la distribuitor de carti si nu puteam convinge lumea sa cumpere niste carti care oricum sunt proaste si le gasesti pe net in format pdf.

    Am primit insa o gramada de telefoane de la agentii de imobiliare pentru posturi de brokeri, dar am refuzat pentru ca nu stiu sa conving lumea sa cumpere o casa, mi se pare si riscant (pentru ca pot omite ceva si ma pot trezi cu scandal) si piata imobiliarelor e la pamant. 

    Am depus cv-uri la  Mega Image si la Carrefour, la magazine de haine, la mall-uri, la cinematografie, la brutarie, la shaormerie, la cofetarie,    si n-am primit niciun telefon.  Oricum, nu prea fac fata la cozi de clienti.

    Am fost la casting, m-au pozat si ghici ce, n-am primit nici acum telefon de la ei. 

    Asa ca am incercat si la o organizatie ecologica, mi se parea cel mai ok job ,  m-am descurcat bine la interviu, dar se pare ca am avut un contracandidat mai bun si am fost respins.

     

    Am fost la EA si Gameloft  pentru postul de game tester  si am fost respins.

     

     

    Deci, unde sa mai caut? Am tot depus cv-uri si am tot aplicat pe ejobs si bestjobs si la singurele oferte pe care le-am primit am fost respins. 

     

    Precizez ca sunt la facultate de istorie in an terminal, nu le am cu informatica si matematica, cunosc engleza la nivel meidu  si   caut un job cu salariu fix de pana in 1000 lei.  Problema e ca nici nu am prieteni, pile, parinti bogati.

     

    Precizez ca am fost respins si  la asociatiile de voluntariat, inclusiv aia din facultate. 

     

    Naiba, peste tot e cu pile? 


    Acest mesaj a fost editat de către alexgambler: 10 Feb 2016, 11:44
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Feb 2016, 17:03
    0 0
    cum , pana si asociatiile de voluntariat te-au respins???
    le-ai cerut salariu fix?
  •  
    • 3 mesaje
    10 Feb 2016, 17:51
    0 0
    Nu le-am cerut nimic..........oricum, acum caut strict ceva platit pana in 1000 lei
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Feb 2016, 18:34
    0 0
    poate ai o moaca ce nu inspira incredere.
  •  
    • 3 mesaje
    11 Feb 2016, 15:17
    0 0
    da, cam da.......si ce ar trebui sa fac? ca n-am bani de operatii estetice
  •  
    • 3765 mesaje
    11 Feb 2016, 19:36
    0 0
    cum asa, esti negru?
  •  
    • 151 mesaje
    12 Feb 2016, 17:00
    0 0
    alexgambler said:

     Sunt cu moralul la pamant total. In ultima luna am tot aplicat la joburi si fara rezultate. 

     

    Am fost prima data la Operator de sondaje de opinie si am plecat pentru ca mi se parea o aiureala sa merg din usa-n usa si sa chestionez dubiosi la ei in casa pentru 10 lei chestionarul, si atentie, erau foarte greu de validat, deci era o munca sisifica. 

    Am incercat apoi la Call Center si am picat proba pentru ca nu putem convinge niste amarati de pensionari sa se aboneze la bisnite de concursuri.  

    Am incercat la distribuitor de carti si nu puteam convinge lumea sa cumpere niste carti care oricum sunt proaste si le gasesti pe net in format pdf.

    Am primit insa o gramada de telefoane de la agentii de imobiliare pentru posturi de brokeri, dar am refuzat pentru ca nu stiu sa conving lumea sa cumpere o casa, mi se pare si riscant (pentru ca pot omite ceva si ma pot trezi cu scandal) si piata imobiliarelor e la pamant. 

    Am depus cv-uri la  Mega Image si la Carrefour, la magazine de haine, la mall-uri, la cinematografie, la brutarie, la shaormerie, la cofetarie,    si n-am primit niciun telefon.  Oricum, nu prea fac fata la cozi de clienti.

    Am fost la casting, m-au pozat si ghici ce, n-am primit nici acum telefon de la ei. 

    Asa ca am incercat si la o organizatie ecologica, mi se parea cel mai ok job ,  m-am descurcat bine la interviu, dar se pare ca am avut un contracandidat mai bun si am fost respins.

     

    Am fost la EA si Gameloft  pentru postul de game tester  si am fost respins.

     

     

    Deci, unde sa mai caut? Am tot depus cv-uri si am tot aplicat pe ejobs si bestjobs si la singurele oferte pe care le-am primit am fost respins. 

     

    Precizez ca sunt la facultate de istorie in an terminal, nu le am cu informatica si matematica, cunosc engleza la nivel meidu  si   caut un job cu salariu fix de pana in 1000 lei.  Problema e ca nici nu am prieteni, pile, parinti bogati.

     

    Precizez ca am fost respins si  la asociatiile de voluntariat, inclusiv aia din facultate. 

     

    Naiba, peste tot e cu pile? 

     

     

    Am cunoscut pe cineva care a trecut printr-o situatie similara. Avea 22 ani la vremea aia, si arata ca un copil de 12 ani. Evident, nu inspira incredere !

    Nu cumva e si cazul tau ? arati mai tanar decat esti ?

    Daca asa e, mizeaza pe haine, pe tunsoare, ca sa iti dai cativa ani in plus: renunta la tenisi( ia pantofi), renunta la tricou( ia o camasa), renunta la blugi (ia pantaloni de stofa), fa-ti o tunsoare mai batraneasca, daca ai ochelari, ia-ti cu rama groasa, neagra. 

    Apoi, poate nu cauti unde trebuie. Poate ca suplinitor la o scoala nu ai incercat ? La edituri (avand in vedere formarea ta) ? La agentii de voiaj ?

    Persevereaza, nu te lasa,

     

    Cu bine,

    Coana_Mare

  •  
    • 166 mesaje
    13 Feb 2016, 16:15
    0 0
    Daca esti in ultimul an la facultatea de istorie, de ce nu ai luat in calcul ca ai putea lucra in invatamant ? 
    Sunt sigura ca ai avea sanse, mai ales ca este nevoie de cadre. 
  •  
    • 3765 mesaje
    13 Feb 2016, 16:56
    0 0
    Francesca2 said:Daca esti in ultimul an la facultatea de istorie, de ce nu ai luat in calcul ca ai putea lucra in invatamant ? 
    Sunt sigura ca ai avea sanse, mai ales ca este nevoie de cadre. 

     

    are o moaca de primit pumni si nu inspira incredere. mai degraba s-ar angaja ca crash test dummy. sau sau sparing partener pentru boxeri.

  •  
    • 1890 mesaje
    19 Feb 2016, 17:16
    0 0
    alexgambler said:da, cam da.......si ce ar trebui sa fac? ca n-am bani de operatii estetice

     Da' cum arati, frate, de nu te vrea nimeni???? Esti cu un ochi in frunte??

  •  
    • 5609 mesaje
    20 Feb 2016, 02:32
    2 0
    Total de acord cu Francesca, invatamantul este ceea ce ti-ar trebuii, mai ales ca esti specializat in domeniu.
    Inca ceva, daca vorbesti si te prezinti cu atitudinea asta non pozitiva si plina de frustrare si la interviuri, nici nu ma mira de ce ai fost refuzat. Ceva este foarte gresit in modul cum te prezinti la interviu, nu stiu, imbracamintea, atitudinea, modul de exprimare, toate sunt legate. Cauta sa te auto examinezi ca sa vezi und etrebuie sa lucrezi si eventual sa schmbi.
    O atitudine lipsita de entuziasm si ambitie nu te va ajuta la nici un interviu. Oamenii vor sa vada inca din prima clipa cand intri pe usa lor, ca esti dispus sa faci orice sa iei acel job
    Sunt sfaturi pe internet de cum trebuie sa te comporti la un interviu, cum trebuie s ate imbraci, porti, vorbesti si te misti in asa fel incat sa ai un avantaj pe langa cunostintele sau experinta cu care deja te etalezi. O atitudine plina de incredere face cat 10 ani de experinta in domeniu!

  •  
    • 1 mesaje
    20 Iul 2017, 14:44
    0 0
    Cel care a scris articolul, sigur era o persoana de sex feminine.
  •  
    • 1478 mesaje
    26 Sep 2017, 12:45
    0 0
    Reprezentant de vanzari, castig lunar, premii si bonusuri!
    Vrei un castig in plus pe luna, pe langa salariu? Sau vrei sa cumperi la pret bun cosmeticele pentru acasa? Poti alege, sau le poti avea pe amandoua! Comision 23-40
    %

    RESPONSABILITATI :
    1. Arata catalogul Oriflame si recomanda ofertele prietenilor tai, sigur vei avea succes!
    2. Noteaza comenzile primite si transmite-le catre Oriflame
    3. Imparte produsele prietenilor tai , colecteaza banii si achita facura .
    BENEFICII:
    1. Comision 23-40%
    -23% pentru comenzi peste 70 lei;
    -30% pentru comenzi peste 300 lei (3-4 cliente, castigul tau 90 lei);
    -40% pentru comenzi de minim 600 lei! (6-8 cliente, castigul tau minim 240 lei!)
    2. CADOURI de bun-venit in primele 3 campanii de activitate

    3. PREMII de loialitate pentru cei activi in fiecare catalog
    4. livrarea produselor la domiciliu sau la centre in maxim 3 zile.
    5. program de lucru flexibil – îți stabilești singur/a orele de lucru (pe langa orice activitate zilnica- serviciu ; scoala)
    6. posibilităţi de promovare şi afirmare – îți dezvolţi propria echipă de Reprezentanţi şi poţi deveni Coordonator în scurt timp. Te poti inscrie direct aici:
    http://ro.oriflame.com//business-opportunity/become-consultant?potentialSponsor=465570
  •  
    • 17 mesaje
    18 Ian 2018, 10:24
    0 0
    Buna ziua. Poate pana acum ai avut intrebari fara raspuns, dileme pe care nu le-ai rezolvat inca, nu stii complet ce sa faci in anumite situatii si cu anumiti oameni. Cel mai potrivit lucru este sa folosesti consilierea, intr-adevar nu cu oricine, adica ma refer ca sigur astepti un om care sa te asculte si sa-ti indrume pasii , sa fie alaturi de tine, sa te inteleaga, sa te sustina si sa nu te judece! Daca vrei toate acestea esti mult mai aproape decat ai crezut, aici: https://www.facebook.com/groups/liderliber/
    Consiliere individuala pentru sanatate, relatii, job! Imi puteti scrie la mailul liderliber@yahoo.com.
    Iti multumesc si te invit cu drag la o sedinta, in liniste, fara sa plecam nicaieri nici tu nici eu , online sau la telefon. Viata ta se va schimba in bine atat cu sanatatea, relatiile si jobul tau! Sedinte pentru Romania si strainatate.

  •  
    • 7 mesaje
    13 Apr 2018, 12:48
    0 0


    Se lanseaza curand in Romania

    https://romania.livioon.com/
  •  
    • 8 mesaje
    12 Sep 2018, 13:51
    0 0
    Aplica pentru mai multe joburi.