Ghicitoare Buna si Romanca !

  •  
    • 7 mesaje
    2 Feb 2016, 22:04
    4 0
    buna ziua ! sa va spun si eu experienta mea cu ghicitorile. in urma cu 1 an de zile am dat peste niste probleme. si am ales sa merg pe la ghicitori. am fost la 20 de ghicitori cred. da majoritatea spun prostii nu e nimic adevarat din ce spus. sau daca le spun le nimeresc. dar am dat peste o persoana care nu e din aia cu fuste lungi si paru impletit. ce a putut sa imi spuna femeia aceasta e incredibil. si nu mi-a spus doar lucruri generale. am ramas surprins cand vedeam cum se intampla lucrurile si ea le spunea exact asa cum se petreceau. daca e cineva interesat va pot lasa numarul : 0766 758 711 catalina . se poate ghici si prin telefon din ce stiu eu. pentru mai multe detalii sunati sau pentru intrebari ma puteti intreba in privat
  •  
    • 4346 mesaje
    3 Feb 2016, 08:22
    0 1
    tine ti nr satanei pt tine!
  •  
    • 7 mesaje
    3 Feb 2016, 21:14
    0 0
    anda22-7 said:tine ti nr satanei pt tine!

     

    Nu te-a pus nimeni in seama
  •  
    • 3765 mesaje
    4 Feb 2016, 10:03
    0 0
    George1982 said:
    anda22-7 said:tine ti nr satanei pt tine!

     

    Nu te-a pus nimeni in seama

     george, nu cumva esti catalina? ca  prea le stii tu!!

  •  
    • 272 mesaje
    4 Feb 2016, 15:49
    0 0
    George1982 said:buna ziua ! sa va spun si eu experienta mea cu ghicitorile. in urma cu 1 an de zile am dat peste niste probleme. si am ales sa merg pe la ghicitori. am fost la 20 de ghicitori cred. da majoritatea spun prostii nu e nimic adevarat din ce spus. sau daca le spun le nimeresc. dar am dat peste o persoana care nu e din aia cu fuste lungi si paru impletit. ce a putut sa imi spuna femeia aceasta e incredibil. si nu mi-a spus doar lucruri generale. am ramas surprins cand vedeam cum se intampla lucrurile si ea le spunea exact asa cum se petreceau. daca e cineva interesat va pot lasa numarul : 0766 758 711 catalina . se poate ghici si prin telefon din ce stiu eu. pentru mai multe detalii sunati sau pentru intrebari ma puteti intreba in privat

     

    Aoleu! Da' n-are nici poseta si papuci de aur? Calul nu i se odihneste in sufragerie? Purcelul nu-i sta atarnat de craca din poarta pagodei? N-o cheama Melissa sau Mercedessa si nu i-a ghicit lui Zavo? Pai ce ghicitoare e aia?! Alo, domnu' nea regele Cioaba?! Pai se poate?!...

  •  
    • 1 mesaje
    31 Mai 2016, 19:58
    1 0
    Eu zic ca e mai simplu si mai putin dramatic de atat. Aceasta practica (“citirea” si interpretarea semnelor, figurilor si formelor care apar in ceasca de cafea) nu este stapanita doar de pirande. O stiu femeile la tara, o aduc femeile la oras, pentru ca e un ritual drag femeilor. Dintotdeauna femeile au simtit nevoia sa se adune, sa se confeseze, sa se consulte si, daca se uita si in zatul de cafea, intalnirea lor este cu atat mai cu folos si mai benefica.
    Sigur ca oachesele si chivutele sunt adesea impostoare. Insa in tot procesul asta de ghicit, se poate intampla o conectare la nivel subconstient, o intrepatrundere a energiei celor doua persoane, care are ca rezultat o acutizare a intuitiei celei care ghiceste. Pentru ca ghicitul nu e vreo stiinta exacta, ci se este un exercitiu de concentrare bazat pe intuitia indelung exersata a practicienei. Ca sa inteleaga lumea cat e de simplu.
    Aceste persoane primesc sume mici de bani, care nu saracesc pe nimeni, nici vorba de papuci de aur sau poseta. Stiu psihologi mult mai scumpi, de la care pleci la fel de nelinistit cum ai venit, pentru ca nu te ajuta cu mare lucru nimic.
    Ghicitul poate fi terapeutic. Tocmai din acest motiv sunt muuulte cele care apeleaza la aceasta forma de terapie (spun terapie pentru ca  vin femeile deprimate si incarcate negativ si pleaca descarcate de gandurile negre, cu suflet usor si cu o mica flacara de speranta palpaind. Sau macar cu intelegerea si acceptarea unei situatii care le chinuise pana atunci. Eh,  dar cine a mai fost la ghicit, stie ce spun.

    Doamna Lia din Bucuresti este o astfel de  persoana. Eu merg la dansa de mult timp. Ne intelegem bine si, cand am sufletul greu, doamna ma linisteste foarte mult. Telefonul ei este 0721 989 698 si puteti sa o sunati.
    Acest mesaj a fost editat de către alchemie: 31 Mai 2016, 20:14
  •  
    • 11 mesaje
    5 Feb 2017, 07:38
    0 0

    Eu am fost la tipa asta mihaela si am un singur cuvant de zis - e EXTRAORDINARA. E o femeie educata si foarte credincioasa, se roaga mult si tine posturi. Mie pur si simplu mi-a schimbat viata, din cel putin 2 motive: m-a facut sa fiu mai credincioasa, sa nu uit niciodata ca numai Dumnezeu ne poate ajuta și in al doilea rand am reusit sa inteleg in sfarsit cum e cu clarviziunile celor care le au (ca nu is toti la fel si ca e o linie foarte fina intre ce pot ei sa vada si deciziile pe care le luam noi, acum sau mai tarziu). Da, pur si simplu e extraordinara, si ca om si cu harul pe care il are.

      Va dati seama ca stie ce vorbeste chiar si din cele cateva minute pe care le vorbiti cu ea la telefon. O gasiti la kmhaela@yahoo.com sau 0751199971
  •  
    • 3765 mesaje
    5 Feb 2017, 09:03
    0 0
    Alinaaline said:

    Eu am fost la tipa asta mihaela si am un singur cuvant de zis - e EXTRAORDINARA. E o femeie educata si foarte credincioasa, se roaga mult si tine posturi. Mie pur si simplu mi-a schimbat viata, din cel putin 2 motive: m-a facut sa fiu mai credincioasa, sa nu uit niciodata ca numai Dumnezeu ne poate ajuta și in al doilea rand am reusit sa inteleg in sfarsit cum e cu clarviziunile celor care le au (ca nu is toti la fel si ca e o linie foarte fina intre ce pot ei sa vada si deciziile pe care le luam noi, acum sau mai tarziu). Da, pur si simplu e extraordinara, si ca om si cu harul pe care il are.

      Va dati seama ca stie ce vorbeste chiar si din cele cateva minute pe care le vorbiti cu ea la telefon. O gasiti la kmhaela@yahoo.com sau 0751199971

     

     

    e tiganca?

  •  
    • 4346 mesaje
    5 Feb 2017, 13:39
    0 0
    Alinaaline said:

    Eu am fost la tipa asta mihaela si am un singur cuvant de zis - e EXTRAORDINARA. E o femeie educata si foarte credincioasa, se roaga mult si tine posturi. Mie pur si simplu mi-a schimbat viata, din cel putin 2 motive: m-a facut sa fiu mai credincioasa, sa nu uit niciodata ca numai Dumnezeu ne poate ajuta și in al doilea rand am reusit sa inteleg in sfarsit cum e cu clarviziunile celor care le au (ca nu is toti la fel si ca e o linie foarte fina intre ce pot ei sa vada si deciziile pe care le luam noi, acum sau mai tarziu). Da, pur si simplu e extraordinara, si ca om si cu harul pe care il are.

      Va dati seama ca stie ce vorbeste chiar si din cele cateva minute pe care le vorbiti cu ea la telefon. O gasiti la kmhaela@yahoo.com sau 0751199971

     

     

    Degeaba tine posturile ( ca sa slabeasca )  daca nu tine Decalogul. Tot ce tine  de ghicit, clarviziune , vrajitorie- tine de Satana nu de Dumnezeu !!!! 1. " Eu sunt Domnul Dumnezeul tău; să nu ai alţi dumnezei în afară de mine; să nu-ţi faci chip cioplit ca să te închini lui." 

    Împotriva poruncii întâi mai păcătuiesc:

    aceia care cred în descântece şi superstiţii, care ghicesc în cărţi, în palmă sau cafea;

    aceia care fac vrăjitorii;

    aceia care necinstesc locuri, persoane sau lucruri sfinţite lui Dumnezeu.

     ..deci "mare credinta "are tanti asta.....

  •  
    • 6 mesaje
    28 Iul 2017, 22:57
    0 0
    Aveti mai jos lista (neagra) a o parte din ghicitoarele / clarvazatoarele etc SARLATANE care isi fac reclama (unele abuziv, sub diferite nume) pe diverse forumuri de profil. Va rog pe toti cei care ati apelat la asa ceva si ati fost escrocati sa postati la randul vostru, ca sa nu mai ingroase nimeni randurile celor de pe urma carora profita aceste nemernice. Cu siguranta mai sunt multe din pacate.

    KMIHAELA 0748357487
    LIA DIN RAHOVA 0721 989 698 

    ANA (ANI) DIN OBOR/ COLENTINA 0766 837 800 sau 0744 955 257MARIA 0724103324

    DIANA 0737562314, luciantrocan@gmail.com 
    CATALINA PARVU 0766.758.711
    ADRIANA 0721920404
    ANDRADA 0740998488
    « PARINTELE » BARTOLOMEU 0727558408 
    « TAMADUITORUL GABRIEL » 0764417646
    ANA MARINESCU 0727206223
    ELENA 0755012115
    NELA 0735363669
    SAMI 0735363669
    ADINA 0729219754/0720305458
    0721560696
    0747850211 
    0756847096
    (ultimele 3 au preferat sa isi pastreze anonimatul...)


    Acest mesaj a fost editat de către admin_eva: 10 Iun 2019, 11:38
  •  
    • 41 mesaje
    3 Dec 2018, 04:11
    0 0
    Ghicesc in carti de tarot , Ghicit in carti , normale si cafea. Doamna Elena (Românca), inzestrata cu har, clarviziune, capacitati si perceptii extrasenzoriale, Fac previziuni , ghicesc in tarot , in carti normale si cafea, etc+..100 Lei consultatia; Bucuresti tel. O72O792463
  •  
    • 100 mesaje
    14 Mar 2021, 12:39
    0 1
    Buna seara, eu sunt Viviana, ghicesc in Tarot, ședințele la mine durează o ora, pot avea loc și telefonic, și nu sunt întrerupte de nimeni. Fac cu foarte mare drag și cu implicare acest lucru, este pentru mine un dar pe care îl prețuisc cu adevarat, iar faptul ca pot călăuzi oameni este o binecuvântare pe care o am, o port, si pe care am iubit-o și am sa o iubesc mereu. Dacă veți apela la mine va voi îndruma sa nu mai credeți in farmece sau făcături, va voi ajuta sa va reamintiți cata forța aveți in voi insiva, și voi încerca sa va reamintesc cata fericire puteți avea in jurul vostru, in caz ca ați uitat. Ma puteți contacta oricând la numărul de telefon 0733832678.
  •  
    • 100 mesaje
    26 Apr 2021, 00:06
    0 0
    Buna seara. Am revenit la voi ca sa va dau un sfat. Bine ar fi pentru voi sa nu mai încercați sa faceți înșelătorii persoanelor de la care vreți ajutor. Este o fărădelege care se plătește... la fel cum totul se plătește sau răsplătește in Univers. Atunci când suni pentru ca vrei un sfat sau o îndrumare, normal este sa platesti pentru acest serviciu, căci nu suni la o prietena pe care deja o cunosti, ci la o persoana care are niște cunoștințe și abilitatea și dorința de a te ajuta, dar contracost. Îmi pare rau ca m-am lungit atât pe o idee și probabil v-a dat prin cap ca am primit o grămada de tepe pana acum...Nu am primit! Dar și când primesc, RAR, vreau sa știți ca eu știu sigur un lucru sfânt: Universul lucrează permanent... sau: Dumnezeu nu doarme. Eu nu blestem... căci nici nu este nevoie. Chiar nu este Și mare le este puterea celor ce ar putea blestema dar se abțin sa o facă. Las acest mesaj pentru toată lumea. Bine este sa fii OM. Foarte bine. Și multe are de câștigat un om. Și omul nenorocit... greu se mai poate schimba. De aceea... tiparul comportamental are diferite valențe și amprente și toți avem cate una. Pana și vocea... vocea are amprenta ei. Iar omul memorie lunga pentru fiecare lucru de care vreodată i-a păsat. Nu mușca tocmai o mâna de la care ceri ajutor. Fiți iubiți cu toții. Paște fericit.
  •  
    • 100 mesaje
    18 Oct 2021, 12:35
    0 0
    -
    Acest mesaj a fost editat de către Viviana26: 22 Ian 2022, 17:06
  •  
    • 100 mesaje
    22 Ian 2022, 17:08
    0 0
    Un an minunat va doresc in aceasta deosebita zi de 22 Ianuarie 2022! Pentru etalări tarot mă găsiți la nr de tel 0733832678!