Orientare sexuala

  •  
    • 11561 mesaje
    25 Ian 2016, 09:29
    0 0
    leleaMarie said:Consider ca stii exact ce faci - decat sa infrunti prejudecatile ca lesbiana mai bine sacrifici tineretea celui care te iubeste, folosindul pe post de paravan. Esti o lasa si o egoista  profitoare. Poate el spera la o familie ,la copii ,un viitor ,cand totul nu este decat o minciuna crasa datorita tie ca asa ai tu chef. Sa-ti fie rusine !!!

     
     Bre , se  cunoaste  ca  esti  de  la  tara , cu  conceptiile  astea  demodate!!!

  •  
    • 73 mesaje
    25 Ian 2016, 12:35
    2 1
    Pitipoanco ,daca a minti persoana care iti acorda dragoste si incredere, inseamna modernism/urban si a-ti asuma adevarul despre tine insa-ti, inseamna rural/demodat, credema regret ca nu m-am nascut la tara.                                                                                          Am cunoscut homosexuali in vremea cand au platit cu ani grei de puscarie pt acest fapt dar si-au asumat identitatea si nu ai putut sa nu ii respecti pt demnitatea si sinceritatea lor.

    Acest mesaj a fost editat de către leleaMarie: 25 Ian 2016, 12:37
  •  
    • 7959 mesaje
    25 Ian 2016, 20:23
    0 0
    leleaMarie    said:                                                                          
       Am cunoscut homosexuali in vremea cand au platit cu ani grei de puscarie pt acest fapt dar si-au asumat identitatea si nu ai putut sa nu ii respecti pt demnitatea si sinceritatea lor.

     O tampenie idealista, pana la urma cine trebuie sa stie ce faci tu in dormitor? Sunt milioane de cupluri hetero si nu explica nimic, nimanui. De ce sa se laude cuplurile gay cu asta? Mai ales in acele vremuri...
    Am citit povestea acelui tip si poezia lui mi-a placut, dar mandria si sinceritatea in ceea ce priveste viata lui sexuala n-am inteles-o si cred ca nu e nici de apreciat. A fost inchis atatia ani, a suferit etc. In ziua de azi nu mai exista acea "camera 7" care sa te ajute sa-ti gasesti de lucru dupa ce ai avut un cazier patat. Ar fi devenit un om al strazii, degeaba acum au voie sa-si expuna obiceiurile pentru ca putini sunt cei carora le si pasa de ei, ba inca sunt priviti ciudat sau nebagati in seama deloc.
    Apoi vezi si mascaradele lor din ziua de azi cu paradele care, daca nu sunt aprobate, astia incep sa urle "discriminare!!!"


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 26 Ian 2016, 08:19
  •  
    • 73 mesaje
    26 Ian 2016, 10:50
    1 2
    Nimeni nu si-ar fi permis sa se laude in acea perioada cu o ilegalitate. Homosexualii si unele secte religioase traiau intr-o discretie aproape desavarsita, fiind in afara legii, LEGE CARE SE RESPECTA SI APLICA. Mai mult cand aderai la grupul respectiv stiai ,care si cat era condamnarea penala. Nu erau ca acum sentinte diferite pt aceleasi fapte.
         Nici nu este adevatat ca militia sau securitatea te urmarea de dragul oprimarii ,asa de placere ca sa se afle in treaba. Or ce urmarire se facea in urma unei informari semnate,care incepea cu numele,prenumele, nr si serie de buletin si adresa informatorului. Vai si de acest informator, daca se dovedea ca nu este decat un calomniator !
          Primii informatori erau membrii familiei ,pt a obtine functii sau de frica ,sa nu fie asociati ca complici a faptuitorului ilegalitatii.
         Pe mine ma deranjeaza in egala masura manifestarile gay ca si cele pro familia organizate de clericii ,cei mai implicati in scandaluri de abuz sexual la adresa tinerilor seminaristi.
          Asumarea urma dupa reintegrarea in societate ,sa te intorci in colectivitatea din care ai plecat sau sa pleci in alta parte unde nu te cunoaste nimeni deci te renegi pe time insa-ti,neasumanbu-ti intima personalitate.


    Acest mesaj a fost editat de către leleaMarie: 26 Ian 2016, 11:11
  •  
    • 7959 mesaje
    27 Ian 2016, 14:42
    0 0
    Am inteles acum. In urma cu 3 decenii nici nu auzisem de homosexuali, dar pana la revolutie am aflat ce fel de politica se facea, de greutatile care apasau pe populatie si de toate alea.
    Vag auzisem din documentare despre prostitutia din alte tari si despre somaj, ceva mai tarziu insa.
    Intelesesem ca tipul asta era mandru ca apartine acestei comunitati si si-a asumat identitatea luand in deradere urmarile.
  •  
    • 11561 mesaje
    27 Ian 2016, 14:57
    0 0
    Bre , lucrurile sunt clare: nebunii , criminalii , paranoicii , etc. sunt cazuri anormale de la ceea ce reprezinta specia umana in esenta , si nu pot fi incadrate in normalitate doar ca asa vreau unii!!
    Respectand echivalenta , inseamna ca si nebunii , criminalii .............../trebuie sa se bucure de recunoastere si bune tratamente!!!!
    Bag seama ca societatea moderna , devine o cocina comuna!!
    Doamneeeeeeeeeee , ada iadul peste noi!!!!!
  •  
    • 7959 mesaje
    27 Ian 2016, 15:20
    1 0
    Iadul e pe pamant, raiul il gasesti dupa ce mori, e liniste si pace si nu te ...aia nimeni la cap! Nu mai luati ad literam cartile "sfiinte", scrise tot de muritori de rand de altfel!
    Da, societatea merge in jos, toate leprele trebuiesc permise in societate pentru ca asta inseamna "democratie".
    N-am nimic cu homo, dar nici nu mi-s dragi si nu cunosc niciunul, nici nu stiu cum as reactiona sa aflu despre o cunostinta ca e... homalau...
    Fiecare cu a ma-sii.
    PS Candva, astia erau declarati bolnavi psihic, acum sunt oameni normali, acceptati si asumati de societate.
    Pai atunci si cur ---e si politicienii hoti si ... si... sunt normali, nu?
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 27 Ian 2016, 15:26
  •  
    • 11561 mesaje
    27 Ian 2016, 15:24
    0 0
    White_Storm said: Iadul e pe pamant, raiul il gasesti dupa ce mori, e liniste si pace si nu te ...aia nimeni la cap! Nu mai luati ad literam cartile "sfiinte", scrise tot de muritori de rand de altfel!
    Da, societatea merge in jos, toate leprele trebuiesc permise in societate pentru ca asta inseamna "democratie".
    N-am nimic cu homo, dar nici nu mi-s dragi si nu cunosc niciunul, nici nu stiu cum as reactiona sa aflu despre o cunostinta ca e... homalau...
    Fiecare cu a ma-sii.

     Nu  ca  cica  asta  e  "incest"!!!!!

  •  
    • 73 mesaje
    28 Ian 2016, 17:01
    0 3
    White_Storm, opinia ta suna a intoleranta iar a pune pe acelasi taler a balantei homosexuali cu prostituatele si hotii este profund nedrept. Homosexuaititatea este o trasatura naturala la fel ca heterosexualitatea. Prostitutia si hotia sunt fapte premeditate in deplina cunostinta de cauza .
      Am un motan Albisor si trei catei Rex, Pechi si Bobita. Albisor este homosexual,in peroada de inperechere sta pe post de "fetita" la Rex si Pechi ,tine cont ca este o relative intre masculi din specii diferite. Bobita insa de cate ori il prinde pe Albisor, iese paruiala. Atat Rex cat si Pechi se inperecheaza si cu catelusele pe cere "le prind". Albisor nu se atinge de pisici.
    Cand am vazut ce se intampla cu motanul si pechineziii ,am vrut sa omor motanul apoi l-am acceptat asa cum s-a nascut,fara voia lui. Are trei ani si o sa il tin cat va trai.
      Crezi ca gresesc ?
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Ian 2016, 22:32
    2 0
    leleaMarie said:t. Homosexuaititatea este o trasatura naturala la fel ca heterosexualitatea. 

     

     

    ce e? o trasatura!!?

    bine ca n-ai zis: fizionomie.

  •  
    • 7959 mesaje
    29 Ian 2016, 06:13
    0 0
    leleaMarie said:White_Storm, opinia ta suna a intoleranta iar a pune pe acelasi taler a balantei homosexuali cu prostituatele si hotii este profund nedrept. Homosexuaititatea este o trasatura naturala la fel ca heterosexualitatea. Prostitutia si hotia sunt fapte premeditate in deplina cunostinta de cauza .
      Am un motan Albisor si trei catei Rex, Pechi si Bobita. Albisor este homosexual,in peroada de inperechere sta pe post de "fetita" la Rex si Pechi ,tine cont ca este o relative intre masculi din specii diferite. Bobita insa de cate ori il prinde pe Albisor, iese paruiala. Atat Rex cat si Pechi se inperecheaza si cu catelusele pe cere "le prind". Albisor nu se atinge de pisici.
    Cand am vazut ce se intampla cu motanul si pechineziii ,am vrut sa omor motanul apoi l-am acceptat asa cum s-a nascut,fara voia lui. Are trei ani si o sa il tin cat va trai.
      Crezi ca gresesc ?

     
    Cata intelepciune dom'le. M-ai spart cu povestea ta cu animale.
     Daca taceai, filisoafa ramaneai!!!! 
    De aici tragem irefutabila concluzie ca homosexualitatea este o trasatura naturala.
     Ha, ha mi-ai facut ziua senina!!!  

  •  
    • 11561 mesaje
    29 Ian 2016, 08:27
    0 0
    Lelito , vezi ca ai confumndat tuica cu apa , , sa nu te imperechezi si tu cu animalutele!!!, ca parca aveti "trasaturi" comune!!!
  •  
    • 7959 mesaje
    29 Ian 2016, 08:57
    0 0
    Taci, bre, nu-I da idei dintr-astea, ca maine-poimaine vine si spune ca si asta e normal.
    N-am mai ras atat de mult timp, lelito esti ceva de povestit!!!
  •  
    • 7959 mesaje
    29 Ian 2016, 09:03
    0 0
    Ai vazut Piti ca Lelea nu-i de la tara, dupa ce "vederi" largi are nu e nici macar demodata.
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Ian 2016, 09:24
    0 0
    lasati fata, poate are trasaturi lesbiene.
  •  
    • 73 mesaje
    29 Ian 2016, 09:54
    0 0
    igivansenior said:
    leleaMarie said:t. Homosexuaititatea este o trasatura naturala la fel ca heterosexualitatea. 

     

     

    ce e? o trasatura!!?

    bine ca n-ai zis: fizionomie.

         Scuze pt omisiune  .........trasatura naturala, a genotipului speciei ,fizionomia este o trasatura fenotipica a speciei.
        Daca acum ,cand homosexualitatea este legala, va manifestati atat de acid cu o persoana care incearca sa fie obiectiva,va imaginati prin ce trecea gay-ul care era reintrodus in colectivitate? Dar prin ce trecea conducatorul locului de munca cand incerca sa fie echidistant si obiectiv cu toti membrii echipei, din care facea parte si gay-ul respectiv ?
     


    Acest mesaj a fost editat de către leleaMarie: 29 Ian 2016, 10:32
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Ian 2016, 12:19
    0 0
    leleaMarie said:
    igivansenior said:
    leleaMarie said:t.

        Daca acum ,cand homosexualitatea este legala,
     

     cred ca nu esti in Romania, nu-i asa?

    inca mai exista tari care condamna homosexualitatea.

  •  
    • 11561 mesaje
    29 Ian 2016, 12:45
    0 0
    igivansenior said:
    leleaMarie said:
    igivansenior said:
    leleaMarie said:t.

        Daca acum ,cand homosexualitatea este legala,
     

     cred ca nu esti in Romania, nu-i asa?

    inca mai exista tari care condamna homosexualitatea.

     
    Cat  de  curand , cei  condamnati , vor  fi  "hetero"!!!
    Sa  ti  o  tragi  cu  animalele  din  casa , va  fi  ca  si  cum  ti  ai  bea  ceaiul!!!

  •  
    • 3765 mesaje
    29 Ian 2016, 12:56
    0 0
    ne ducem de rapa, omenirea.
    germania si-a deschis portile pentru refugiati in speranta ca natalitatea o sa creasca. o sabie cu doua taisuri.
    nu se mai nasc copii de aceea populatia este din ce in ce mai batrana.
    in ritmul in care homosexualitatea se extinde, ca tine piti, cei hetero vor fi cei priviti ciudat. si doi, ca canci populatie viitoare.
  •  
    • 7959 mesaje
    29 Ian 2016, 13:30
    0 0
    Da lelito, esti tare obiectiva, iar argumentul cu cateii si motanul este hotarator, nu te putem contrazice.
    Eu nu as fi legalizat homosexualii, treaba lor ce fac, dar fara manifestari publice, nu le-as fi permis sa se casatoreasca, e pur bataie de joc si mai ales nu le-as permite sa infieze copii. Pai copiii aia vor creste in acea atmosfera, crezand ca asa e normal, vor ingrosa randurile comunitatii lor, vor fi batjocoriti, mistocariti de altii etc.
    Altfel, nu-I treaba mea si ma doare fix la basca cine, ce face.