Anticonceptionale

  •  
    • 1 mesaje
    27 Nov 2015, 19:15
    1 0
    Buna seara. Am nevoie de ajutor. Sotul meu vrea copii. Eu iau de 8 luni anticonceptionale Belara tratament ptr chisturi. Nu am luat ultimele 2 pastile. Sunt plecata din localitate si am uitat sa le iau si nici nu am de unde sa imi cumpar. Azi e prima zi din pauza aceea de 7 in care astept sa imi vina menstuatia. Acasa ajung maine, adica la mai mult de 24 h de la ultima pastila uitata. Sotul meu a profitat de acest lucru si a ejaculat in interior. Crede.ti ca e posibil sa fi ramas insarcinata? Daca imi vine menstruatia,totusi, sa imi fac un test de sarcina la urmatorul ciclu in caz ca nu mai apare? Sau daca in aceasta pauza de 7 zile vine menstruatia totul e ok? Nici nu stiu daca ar trebui sa mai iau maine cele 2 pastile sau sa ast a 8 zi sa incep urmatoarea folie .
  •  
    • 4350 mesaje
    27 Nov 2015, 20:55
    0 0
    Marianazaibel21 said:Buna seara. Am nevoie de ajutor. Sotul meu vrea copii. Eu iau de 8 luni anticonceptionale Belara tratament ptr chisturi. Nu am luat ultimele 2 pastile. Sunt plecata din localitate si am uitat sa le iau si nici nu am de unde sa imi cumpar. Azi e prima zi din pauza aceea de 7 in care astept sa imi vina menstuatia. Acasa ajung maine, adica la mai mult de 24 h de la ultima pastila uitata. Sotul meu a profitat de acest lucru si a ejaculat in interior. Crede.ti ca e posibil sa fi ramas insarcinata? Daca imi vine menstruatia,totusi, sa imi fac un test de sarcina la urmatorul ciclu in caz ca nu mai apare? Sau daca in aceasta pauza de 7 zile vine menstruatia totul e ok? Nici nu stiu daca ar trebui sa mai iau maine cele 2 pastile sau sa ast a 8 zi sa incep urmatoarea folie .

     In primul rand, cand stii ca nu te protejezi si nici nu iti doresti copii, te abtii de la sex, doua zile nu cred ca sefacea gaura in cer! Daca ardea si abstinenta iesea din discutie, tot din bun simt ai fi folosit o alta metoda de protectie!

    In al doilea rand, ar trebui sa iti pui niste intrebari serioase in legatura cu relatia care exista intre tine si sotul tau, din moment ce el isi permite  " sa profite" in asemenea mod!

    In legatura cu intrebarile pe care le ai, consulta un doctor!

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Nov 2015, 07:48
    0 0
    "Poti ramane oricand,chiar din prima luna dula ce renunti la ac. Depinde de organism"
    Mai Marianazaibel21, eu iti multumesc de mp si mesaj dar cred ca voiai sa-l trimiti altcuiva poate.
  •  
    • 4346 mesaje
    28 Nov 2015, 20:36
    0 0
    Marianazaibel21 said:Buna seara. Am nevoie de ajutor. Sotul meu vrea copii. Eu iau de 8 luni anticonceptionale Belara tratament ptr chisturi. Nu am luat ultimele 2 pastile. Sunt plecata din localitate si am uitat sa le iau si nici nu am de unde sa imi cumpar. Azi e prima zi din pauza aceea de 7 in care astept sa imi vina menstuatia. Acasa ajung maine, adica la mai mult de 24 h de la ultima pastila uitata. Sotul meu a profitat de acest lucru si a ejaculat in interior. Crede.ti ca e posibil sa fi ramas insarcinata? Daca imi vine menstruatia,totusi, sa imi fac un test de sarcina la urmatorul ciclu in caz ca nu mai apare? Sau daca in aceasta pauza de 7 zile vine menstruatia totul e ok? Nici nu stiu daca ar trebui sa mai iau maine cele 2 pastile sau sa ast a 8 zi sa incep urmatoarea folie .

     
    Minunat. sot !!!!