Amanta....

  •  
    • 8 mesaje
    28 Oct 2015, 09:33
    0 0
    Buna...am mare nevoie de un sfat din partea voastra ,care poate aveti experienta si puteti sa ma lamuriti intr-un fel deaorece numai gasesc raspunsuri la intrebari...acum 1 an de zile m-am indragostit nebuneste de un barbat...insurat...stiam de la inceput,ii cunosc familia,copii,il stiu de o viata dar niciodata nu ma gandeam ca voi ajunge sa il iubesc...eu am 20...el 38..am ajuns sa il iubesc prea mult,in special ptr faptul ca e primul barbat din viata mea ,barbatul cu care am facut dragoste ptr prima data...iar asta ma leaga f mult de el...ma iubeste il iubesc ,exista o pasiune enorma intre noi,ptr ca mereu ne doream unul pe celalalt ,visam,dar nimeni nu a avut curajul de a spune nimic...si asa a urmat cea mai frumoasa perioada din viata mea...Problema mea e ca ,am ajuns sa il iubesc asa de mult incat sumt decisa sa raman simgura toata viata,sa stau in umbra lui ,asa ca amanta doar ca sa il am,iar pe el gandurile astea il sperie...si cel mai dur lucru este ca mereu imi spune ca trebuie sa ma marit ca asa e normal,ca va trebui sa fie altul,ca nu se poate sa raman singura si chiar daca ma voi marita el tot va fii in viata mea daca eu imi doresc asta...nu inteleg de ce imi spune asta?oare nu ma iubeste?cum sa accepte altul in viata mea ...un alt barbat care sa ma atinga?...sunt in impas si numai inteleg nimic...de divortat nu i-am cerut niciodata ptr ca stiu ca nu se poate ,mi-a zis demult...plus ca familiile noastre se cunosc,sunt prieteni...dar tot nu inteleg de ce?cum poate accepta asa usor ideea ca peste ani voi avea un sot?daca pretinde ca ma iubeste ,cum se poate gandi la asta?vreau un sfat vreau sa stiu...
  •  
    • 144 mesaje
    28 Oct 2015, 12:11
    2 1
    Omul știe clar ce vrea: familia actuala pe care are de gând sa o pastreze! Tu ești oaza lui de placere, evadare si jucăria preferata probabil, însă nimic mai mult! Acum ce preferi? Sa stai in continuare la dispoziția lui cand are nevoie de tine, sau sa faci si tu ceva frumos pentru tine, pentru viitorul tău?
  •  
    • 17 mesaje
    12 Nov 2015, 13:10
    0 0
    Hai sa iti spun : nu iti zice pt. ca nu te iubeste( nu il cunosc deci nu pot spune ca da ori ba) sa presupunem ca da...iti spune pentru ca este constient ca iti face rau...cum ai spus si tu : e pasiune. Difera de iubire, stabilitate, prietenie etc etc. Nu isi va lasa veci familia sau nevasta, de asta sa fii convinsa, Si tu in timp iti vei dori sa ai parte de ceea ce el nu poate sa iti ofere.
    Si cum tu accepti ca atinge si alta femeie...la fel e si pt el.
    Traieste momentul, dar nu te pierde pe tine...ca te mai trezesti ca nu e acolo cand ai tu mai mare nevoie si nu vei stii cum sa te aduni.
    Iubirea e over rated...
  •  
    • 19 mesaje
    13 Nov 2015, 04:37
    0 0
    Waw, fantastic, sa vezi ce flocaiala o sa iti iei de la nevasta aluia. Mama si tatal tau si rudele si cunostintele se vor ingretosa de tine. Cum poti face asta? Ia si iti da 2 palme si te trezeste fatuca. Ce dragoste? traiesti o iluzie.