Nu vrea sa fie tata

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Oct 2015, 10:59
    0 0
    Ce sa-i facem nenea Piti, cind nu vorbim, nu ne sfatuim si mergem pe "ce-o fi o fi" ...

  •  
    • 1890 mesaje
    27 Oct 2015, 18:46
    1 0
    Laura385 said:

    Mi-am supravegheat-o. Cand mi se spune vi in data x, pai merg in data x. Asta si vrea, sa nu aiba un copil, de fiecare data intra in discutie cat cheltui pe mancare,facturi,medic si mai nou are el ideea ,,cat costa sa intretii un copil'' Pai daca toti am gandii asa ar fi vai si amar de rasa umana. Niciodata nu sunt bani, iar banii sunt facuti pentru a fi dati nu pentru ai tine de frumusete. 

     S-au nascut copii pe timpul razboiului, in Evul Mediu, pe timpul foametei, a Holocaustului, in toate mediile sociale si nu cred ca cineva si-a pus problema banilor

  •  
    • 12208 mesaje
    27 Oct 2015, 20:13
    2 0
    daca omul e fara suflet si egoist , nu il poti schimba , un zambet stirb de copil il poate schimba ca si apelativul "tata" poate sa ii schimbe perceptia, dar atata timp cat este agresiv sexual vorbind , poate ar trebuii sa iti pui niste intrebari mai adanci ....
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 28 Oct 2015, 19:51
  •  
    • 10065 mesaje
    27 Oct 2015, 22:42
    0 0
    scorpion112 said:
    Laura385 said:

    Mi-am supravegheat-o. Cand mi se spune vi in data x, pai merg in data x. Asta si vrea, sa nu aiba un copil, de fiecare data intra in discutie cat cheltui pe mancare,facturi,medic si mai nou are el ideea ,,cat costa sa intretii un copil'' Pai daca toti am gandii asa ar fi vai si amar de rasa umana. Niciodata nu sunt bani, iar banii sunt facuti pentru a fi dati nu pentru ai tine de frumusete. 

     S-au nascut copii pe timpul razboiului, in Evul Mediu, pe timpul foametei, a Holocaustului, in toate mediile sociale si nu cred ca cineva si-a pus problema banilor

     

    Asta tine de vointa, nu de situatia materiala, parerea mea.

     

    La urma toate se coace si piine-n vatra ...

     

  •  
    • 500 mesaje
    28 Oct 2015, 03:07
    0 0
    Ashi said:Arata-i cat de mult iti doresti sa fii mama . Daca te iubeste cu adevarat te va intelege.

     

    La 5 luni e mama. Ce sa i arate mai mult?!
  •  
    • 1890 mesaje
    28 Oct 2015, 19:36
    0 0
    ViktorC said:

    Asta tine de vointa, nu de situatia materiala, parerea mea.

     

    La urma toate se coace si piine-n vatra ...

     

     De multe ori un copil rezolva multe. Cand a ramas sora mea gravida, nu aveau apartament, sotul detasat in alt oras. Cum s-a nascut copilul, sotul ei (cumnatul meu) a reusit sa vina cu serviciul in acelasi oras, apoi au reusit sa cumpere o garsoniera. Acum au fata mare (18 ani), apartament cu trei camere, masina. Nu si-au pus niciodata problema avortului sau a banilor sau a greutatilor sau a responsabilitatilor.

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Oct 2015, 21:39
    0 0
    scorpion112 said:
    ViktorC said:

    Asta tine de vointa, nu de situatia materiala, parerea mea.

     

    La urma toate se coace si piine-n vatra ...

     

     De multe ori un copil rezolva multe. Cand a ramas sora mea gravida, nu aveau apartament, sotul detasat in alt oras. Cum s-a nascut copilul, sotul ei (cumnatul meu) a reusit sa vina cu serviciul in acelasi oras, apoi au reusit sa cumpere o garsoniera. Acum au fata mare (18 ani), apartament cu trei camere, masina. Nu si-au pus niciodata problema avortului sau a banilor sau a greutatilor sau a responsabilitatilor.

     

    Pai, normal , unde e buna vointa sigur ca se poate . Variante sint multiple printre care, poate fi clarificat de la bun inceput ca de moment nu prea ar incape vorba de o sarcina , si asta foarte clar pentru ambii . Odata ce-ai luat-o pe mineca o duci pina la capat, nu te trezesti in a 5-a luna s-o dai la-ntors cu gesturi neortodoxe (in ideia de a pierde sarcina) sau iti pui fel si fel de intrebari idioate legat de costuri si toate alea, ca asa ... chiar ca merita oparit . Lasa crijma si jocurile de noroc sau alte porcarii si investeste in ce-ai "plantat". Sau pune osu la treaba si produ mai mult, sa scapi de grija banului . Asta se intimpla de regula la ia de nu stiu ce vor pe fata pamintului, indecisi, aerieni si ... intorsi de la tita ...

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 28 Oct 2015, 21:44
  •  
    • 292 mesaje
    30 Oct 2015, 18:41
    0 0
    Este prea stresat probabi si copilul poate fi un + de stres, acest lucru crede el si cu siguranta si este. Esti intr-o situatie dificila, poate ar trebui sa se consulte cu un psiholog sau chiar tu ai putea cere sfatul unuia pentru a cere sfaturi..
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Oct 2015, 00:02
    0 0
    Io n-am priceput si tare curios as fi ce sfat i-o dat mami, cind i se zmiorcaia "odoru" ...

  •  
    • 7959 mesaje
    31 Oct 2015, 13:39
    0 0
    Laura draga imi pare tare rau ca treci prin asemenea momente cand de fapt ar trebui sa te bucuri maxim, sa fii foarte rasfatata, ocrotita si iubita. Este perioada cea mai frumoasa pentru o femeie, pacat ca tu nu o traiesti din plin.
    Trebuia sa te sfatuiesti cu sotul tau in privinta unei sarcini, eu nu pricep cum de n-ati vorbit inainte despre copii, dar nici nu v-ati protejat...
    Ce sfaturi mai poti da intr-o asa situatie? Eu cred ca sotul tau trebuia sa se astepte la asa ceva, doar sunteti o familie, inevitabil pana la urma ajungeati sa faceti si copii, nu?
    Cand iti doresti un bebe nu cauti motive...
    Ia-l incet pana se obisnuieste cu ideea, desi comportamentul lui lasa mult de dorit incepand cu viata voastra intima si pana la scuzele cu banii pe care ii "investesti", a se citi ca ii pierzi crescand un copil.