Nu vrea sa fie tata

  •  
    • 7 mesaje
    25 Oct 2015, 14:08
    1 0
    Buna.Sunt Laura si sunt insarcinata in 5 luni. Zilele trecute am auzit o convorbire intre sotul meu si mama lui, in care el spunea ca nu este pregatit pentru a fi tata. Observasem acum o luna ca el a devenit mai brutal in pat. Eu imi doresc foarte mult copilul si am avut destule momente in care am crezut ca am pierdut sarcina. Bebe este foarte agitat, nu pot sa dorm noaptea bine, iar sotul mereu imi spune sa il las sa doarma pentru ca el aduce bani in casa si trebuie sa fie odihnit la munca.Daca nu isi doreste sa fie tata, ce pot sa fac?
  •  
    • 3 mesaje
    25 Oct 2015, 14:12
    0 0
    Arata-i cat de mult iti doresti sa fii mama . Daca te iubeste cu adevarat te va intelege.
  •  
    • 4346 mesaje
    25 Oct 2015, 14:14
    2 1
    Laura385 said:Buna.Sunt Laura si sunt insarcinata in 5 luni. Zilele trecute am auzit o convorbire intre sotul meu si mama lui, in care el spunea ca nu este pregatit pentru a fi tata. Observasem acum o luna ca el a devenit mai brutal in pat. Eu imi doresc foarte mult copilul si am avut destule momente in care am crezut ca am pierdut sarcina. Bebe este foarte agitat, nu pot sa dorm noaptea bine, iar sotul mereu imi spune sa il las sa doarma pentru ca el aduce bani in casa si trebuie sa fie odihnit la munca.Daca nu isi doreste sa fie tata, ce pot sa fac?

     

    da tu cand te ai casatorit, pe ce criterii ti ai ales barbatul asta???habar n aveti cu cine va potriviti si va plangeti ca aveti casnicii dezastruoase!!!! 

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Oct 2015, 14:22
    0 0
    Laura385 said:BObservasem acum o luna ca el a devenit mai brutal in pat.

     

    cum adica brutal??? aveti bici,  ceara curgatoare, sado maso??

  •  
    • 386 mesaje
    25 Oct 2015, 14:24
    1 0
    Laura385 said:Buna.Sunt Laura si sunt insarcinata in 5 luni. Zilele trecute am auzit o convorbire intre sotul meu si mama lui, in care el spunea ca nu este pregatit pentru a fi tata. Observasem acum o luna ca el a devenit mai brutal in pat. Eu imi doresc foarte mult copilul si am avut destule momente in care am crezut ca am pierdut sarcina. Bebe este foarte agitat, nu pot sa dorm noaptea bine, iar sotul mereu imi spune sa il las sa doarma pentru ca el aduce bani in casa si trebuie sa fie odihnit la munca.Daca nu isi doreste sa fie tata, ce pot sa fac?

    El vede in copil o cheltuiala si nu o fiinta umana ce vine din dragostea voastra. Este deosebit de trista povestea acestui copil nenascut inca. Ce poti face tu? Sa-ti asumi responsabilitatea nasterii si cresterii unui copil nedorit de tatal lui.  Imi pot imagina cat suferi. 

     

  •  
    • 7 mesaje
    25 Oct 2015, 15:43
    0 0

    da tu cand te ai casatorit, pe ce criterii ti ai ales barbatul asta???habar n aveti cu cine va potriviti si va plangeti ca aveti casnicii dezastruoase!!!! 

     

    Cand m-am casatorit ii placeau copiii.
     

  •  
    • 7 mesaje
    25 Oct 2015, 15:45
    0 0
    El vede in copil o cheltuiala si nu o fiinta umana ce vine din dragostea voastra. Este deosebit de trista povestea acestui copil nenascut inca. Ce poti face tu? Sa-ti asumi responsabilitatea nasterii si cresterii unui copil nedorit de tatal lui.  Imi pot imagina cat suferi. 

     

     
    Da,mereu se pune problema banilor, dar nu inteleg de ce pentru ca nu avem probeme financiare. Imi doresc enorm copilul, in astea 5 luni, m-am speriat groaznic de 2 ori cand m-am trezit cu menstruatie. Cred ca el ar fi fost fericit daca as fi pierdut sarcina, iar brutalitatea lui in pat ma duce cu gandul ca isi imagineaza ca asa voi pierde sarcina. 


    Acest mesaj a fost editat de către Laura385: 25 Oct 2015, 15:46
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Oct 2015, 16:15
    0 0
    Laura385 said:

     

     
     iar brutalitatea lui in pat ma duce cu gandul ca isi imagineaza ca asa voi pierde sarcina.

     

     

    adicatelea, daca te fute mai adanc,  ii ajunge scula la fetus si-l loveste in cap??

    o sa intrebe lumea: de ce a murit maica!!? l-a lovit cu pula-n cap.

     

    cred ca amandoi sunteti debusolati. tu pentru ca crezi asemnea abeeratie iar el ca incearca.

    sunteti dusi cu sorcova amandoi.


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 25 Oct 2015, 16:19
  •  
    • 7 mesaje
    25 Oct 2015, 16:34
    0 0

    adicatelea, daca te fute mai adanc,  ii ajunge scula la fetus si-l loveste in cap??

    o sa intrebe lumea: de ce a murit maica!!? l-a lovit cu pula-n cap.

     

    cred ca amandoi sunteti debusolati. tu pentru ca crezi asemnea abeeratie iar el ca incearca.

    sunteti dusi cu sorcova amandoi.

     

     Tu stii cum e sa nu mai poti de durere? Sa nu pot sa dorm de durere?

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Oct 2015, 17:02
    0 0
    durere de la ce?? de la pula!!??
  •  
    • 48 mesaje
    25 Oct 2015, 18:41
    1 0
    Laura385 said:
    El vede in copil o cheltuiala si nu o fiinta umana ce vine din dragostea voastra. Este deosebit de trista povestea acestui copil nenascut inca. Ce poti face tu? Sa-ti asumi responsabilitatea nasterii si cresterii unui copil nedorit de tatal lui.  Imi pot imagina cat suferi. 

     

     
    Da,mereu se pune problema banilor, dar nu inteleg de ce pentru ca nu avem probeme financiare. Imi doresc enorm copilul, in astea 5 luni, m-am speriat groaznic de 2 ori cand m-am trezit cu menstruatie. Cred ca el ar fi fost fericit daca as fi pierdut sarcina, iar brutalitatea lui in pat ma duce cu gandul ca isi imagineaza ca asa voi pierde sarcina. 

     

    Nu ai avut menstruație, ai avut sângerări.
  •  
    • 7 mesaje
    25 Oct 2015, 18:42
    0 0
    Ingriddiaconu said:
    Laura385 said:
    El vede in copil o cheltuiala si nu o fiinta umana ce vine din dragostea voastra. Este deosebit de trista povestea acestui copil nenascut inca. Ce poti face tu? Sa-ti asumi responsabilitatea nasterii si cresterii unui copil nedorit de tatal lui.  Imi pot imagina cat suferi. 

     

     
    Da,mereu se pune problema banilor, dar nu inteleg de ce pentru ca nu avem probeme financiare. Imi doresc enorm copilul, in astea 5 luni, m-am speriat groaznic de 2 ori cand m-am trezit cu menstruatie. Cred ca el ar fi fost fericit daca as fi pierdut sarcina, iar brutalitatea lui in pat ma duce cu gandul ca isi imagineaza ca asa voi pierde sarcina. 

     

    Nu ai avut menstruație, ai avut sângerări.

     

    O sangerare nu cred ca ma tine 5 zile. 

  •  
    • 742 mesaje
    25 Oct 2015, 20:02
    0 0
    Starea ta de agitatie....se transmite la copil,va fii o problema cu el .off
     
  •  
    • 48 mesaje
    25 Oct 2015, 20:43
    1 0
    Laura385 said:
    Ingriddiaconu said:
    Laura385 said:
    El vede in copil o cheltuiala si nu o fiinta umana ce vine din dragostea voastra. Este deosebit de trista povestea acestui copil nenascut inca. Ce poti face tu? Sa-ti asumi responsabilitatea nasterii si cresterii unui copil nedorit de tatal lui.  Imi pot imagina cat suferi. 

     

     
    Da,mereu se pune problema banilor, dar nu inteleg de ce pentru ca nu avem probeme financiare. Imi doresc enorm copilul, in astea 5 luni, m-am speriat groaznic de 2 ori cand m-am trezit cu menstruatie. Cred ca el ar fi fost fericit daca as fi pierdut sarcina, iar brutalitatea lui in pat ma duce cu gandul ca isi imagineaza ca asa voi pierde sarcina. 

     

    Nu ai avut menstruație, ai avut sângerări.

     

    O sangerare nu cred ca ma tine 5 zile. 

     

    Menstruația presupune eliminarea sângelui care formează endometrul, atunci când nu a avut loc fecundarea ovulului. Tu ce tot îndrugi aici, că ai avut ovulație în timp ce erai gravidă, că n-ai rămas gravidă în timp ce erai gravidă și, deci, ai eliminat sângele endometrial împreună cu ovulul??? Ești altă femeie care nu știe pe ce pământ calcă? Ai internetul sub nas, citește înainte să bați câmpii! După cum descrii tu situația, nu ești gravidă, ci doar cauți atenție sau ești plictisită și inventezi.
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Oct 2015, 21:15
    1 0
    Ingriddiaconu said: Ești altă femeie care nu știe pe ce pământ calcă?

     

     

    poate-i extraterestra. si nici ea nu stie.

  •  
    • 10065 mesaje
    25 Oct 2015, 21:38
    0 0
    Io cred ca ai devenit nitel sensibila, Laura, si facem din tintar armasar. .

  •  
    • 48 mesaje
    25 Oct 2015, 21:43
    3 0
    igivansenior said:
    Ingriddiaconu said: Ești altă femeie care nu știe pe ce pământ calcă?

     

     

    poate-i extraterestra. si nici ea nu stie.

     

    Sau e doar tută. Eu găsesc niște similitudini de frazare între această Laura, Bianca aceea care susținea că este medicinistă şi urăște plodul din burta proprie și Andreea care trăia cu un golan ce s-ar fi combinat cu verișoara lui. Unde mai pui că, după ce încetează una să își etaleze of-ul într-un topic, se deschide imediat alt topic, de către altă tută, tot pe marginea unei sarcini care numai probleme și frământări aduce, dar toate aceste frământări bat în aceeași direcție și sunt descrise cu același limbaj.
  •  
    • 169 mesaje
    25 Oct 2015, 22:01
    0 0

    Sau e doar tută. Eu găsesc niște similitudini de frazare între această Laura, Bianca aceea care susținea că este medicinistă şi urăște plodul din burta proprie și Andreea care trăia cu un golan ce s-ar fi combinat cu verișoara lui. Unde mai pui că, după ce încetează una să își etaleze of-ul într-un topic, se deschide imediat alt topic, de către altă tută, tot pe marginea unei sarcini care numai probleme și frământări aduce, dar toate aceste frământări bat în aceeași direcție și sunt descrise cu același limbaj.

     

    Ingrid, nu am parasit lumea Eva.ro doar ca citesc si urmaresc totul din umbra si continui sa ma minunez cat de rai pot fi oamenii. Ce sa inteleg. Ca 3 persoane suntem defapt una singura? Pai nu crezi ca m-as plictisii? Stai linistita ca am si altceva de facut decat sa ma gandesc ce sa scriu pe eva. Si poate iti linistesc curiozitatea cu acel golan cu care am incheiat orice discutie cam de la 1 octombrie si am gasit pe cineva care ma accepta cu tot cu copil. 


    Acest mesaj a fost editat de către AndreeaC96: 25 Oct 2015, 22:02
  •  
    • 169 mesaje
    25 Oct 2015, 22:05
    0 0
    Cat despre problema ta,Laura nu stiai ca el nu isi doreste un copil? Sau voi nu ati discutat despre viitor si sunteti blocati in prezent. La 5 luni iese din discutie avortul. Insa cu el ai vorbit despre ceea ce ai auzit? Si daca nu isi dorea copilul de ce nu a spus asta de cand a aflat ca va fi tata?
  •  
    • 10065 mesaje
    25 Oct 2015, 22:17
    0 0
    AndreeaC96 said:Cat despre problema ta,Laura nu stiai ca el nu isi doreste un copil? Sau voi nu ati discutat despre viitor si sunteti blocati in prezent. La 5 luni iese din discutie avortul. Insa cu el ai vorbit despre ceea ce ai auzit? Si daca nu isi dorea copilul de ce nu a spus asta de cand a aflat ca va fi tata?

     

    Normal ca nu au discutat, altfel ar fi "ciupit" printre discutii in ce directie bate vintul .