Cum treceti mai usor peste o despartire dureroasa?

  •  
    • 12208 mesaje
    13 Oct 2015, 09:15
    0 0
    mai baieti ,voi ati luat-o rau pe aratura zau asa ....
  •  
    • 10065 mesaje
    13 Oct 2015, 11:25
    1 0
    gabriela42 said:mai baieti ,voi ati luat-o rau pe aratura zau asa ....

     

    Pai ... sintem tractoristi sau nu mai sintem ...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    13 Oct 2015, 13:05
    0 0
    Maya95 said:Draga mea,un barbat trebuie sa fie afectuos,iubitor,sa nu tipe la femeia de langa el,sa aiba incredere in ea,sa ii ofere o siguranta cum numai el poate sa io asigure...mai ales ca el este trecut de perioada adolescentina...are o varstadestul de inaintata. cu un astfel de barbat nu se poate avea o relatie sau un viitor impreuna . 

     Altfel spus el cu sapa, ea cu sortul!
    Ce spui tu acolo e frumos si tine un timp, dar relatiile se erodeaza pe parcurs, fluturasii dispar si daca au noroc, intre cei doi ramane  prietenie, afectiune si respect, un alt fel de iubire mai matura si mai trainica.
    Prietenul ei nici macar la inceput n-a pretuit-o, ea s-a facut pres la picioarele lui, iar el a profitat.
    Daca el trebuie... si trebuie...ea ce trebuie sa faca? Ai uitat sa precizezi.
    Roxxhy, cum spuneam mergi mai departe si nu privi inapoi ca nu ai ce vedea si nici dupa ce plange! 

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Oct 2015, 13:57
    0 0
    Dupa cum povesteam , barbatii e porci si femeile proaste , sau femeile curve si barbatii magari!!
    Alegeti varianta optima!!!
  •  
    • 7959 mesaje
    13 Oct 2015, 14:06
    0 0
    Mda, vine una ca Maya si zice ca barbatul must be perfect, apoi vine unul ca Buji si zice ca femeia trebuie sa fie perfecta. Nu se mai poarta oglinzile sau cum?
    De parca e careva perfect!!!
  •  
    • 7 mesaje
    14 Oct 2015, 16:15
    0 0
    Mai am drum pe la spital(legat de facultate) si trec prin apropiere de casa lui si am o emotie negativa puternica...
    E oribil...dar toate trec cu timpul si cu desensibilizarea atmosferei
  •  
    • 3765 mesaje
    14 Oct 2015, 20:16
    0 0
    roxxhy said:Mai am drum pe la spital(legat de facultate) si trec prin apropiere de casa lui si am o emotie negativa puternica...
    E oribil...dar toate trec cu timpul si cu desensibilizarea atmosferei

     

     

    iar distanta dintre spital si unde sta el e de vreo 427 de kilometrii. si tot ai stari febrile!!?

  •  
    • 414 mesaje
    14 Oct 2015, 22:03
    0 0
    pitipoanca69 said:Dupa cum povesteam , barbatii e porci si femeile proaste , sau femeile curve si barbatii magari!!
    Alegeti varianta optima!!!

    Eu  mi-am  ales  categoria...  tu  pe  care  o alegi? 

  •  
    • 414 mesaje
    14 Oct 2015, 22:04
    0 0
    roxxhy said:Mai am drum pe la spital(legat de facultate) si trec prin apropiere de casa lui si am o emotie negativa puternica...
    E oribil...dar toate trec cu timpul si cu desensibilizarea atmosferei

     Roxxhy  ce  se  intampla  cu  acel  barbat  care  ai  zis...  a  facut  sa  il  uiti?

  •  
    • 7 mesaje
    15 Oct 2015, 18:54
    0 0
    nanni said:
    roxxhy said:Mai am drum pe la spital(legat de facultate) si trec prin apropiere de casa lui si am o emotie negativa puternica...
    E oribil...dar toate trec cu timpul si cu desensibilizarea atmosferei

     Roxxhy  ce  se  intampla  cu  acel  barbat  care  ai  zis...  a  facut  sa  il  uiti?

     Pur si simplu si-a pierdut interesul,nu mai mi-a scris....probabi i-a ajuns prietena acasa si nu mai putea sa mi scrie ))) glumesc!

  •  
    • 414 mesaje
    15 Oct 2015, 21:59
    0 0
    roxxhy said:
    nanni said:
    roxxhy said:Mai am drum pe la spital(legat de facultate) si trec prin apropiere de casa lui si am o emotie negativa puternica...
    E oribil...dar toate trec cu timpul si cu desensibilizarea atmosferei

     Roxxhy  ce  se  intampla  cu  acel  barbat  care  ai  zis...  a  facut  sa  il  uiti?

     Pur si simplu si-a pierdut interesul,nu mai mi-a scris....probabi i-a ajuns prietena acasa si nu mai putea sa mi scrie ))) glumesc!

     Sincer  oare  chiar  ai  drum?  treci  intentionat  pe  acolo?  nu  cred  ca  conteaza  un  raspuns..  dar  aceasta  emotie  negativa  daca  e  puternica....  cred  ca  o  sa  c-am  dureze...  inca  esti  si  foarte  tanara...  hei  fruntea  sus...  viata  nu  e  o  lupta  ....  viata  e  o  mare  iubire...  dar  stiu  ca  nu poti  sa  intelegi...

  •  
    • 7 mesaje
    19 Oct 2015, 20:22
    0 0
    Nu trec intentionat pe acolo...pe acolo am drumul spre spital...si nu vreau sa ocolesc jumatate din Bucuresti