Imi e frica sa nu ma insele

  •  
    • 2 mesaje
    6 Oct 2015, 23:54
    0 0
    Hei am 17 ani iar iubitul meu 22. Eu sunt clasa a 11a, iar el anul 3 la medicina. Avem o relatie de cateva luni insa mie imi e frica sa raman singura cu el intr-o camera sau intr-un loc inchis. Nu mi-a cerut niciodata sa ma culc cu el, insa traiesc cu impresia ca nu imi cere asta deoarece ma inseala.Nu am avut relatii bune cu nici un iubit, toti voiam doar sa se culce cu mine. Azi a avut prima zi adevarata de facultate si 3 ore nu mi-a dat un mesaj, iar eu i-am facut scandal cum ca era mai importanta colega decat mine. Nu stiu ce sa fac... mereu ma gandesc ca maine poate va vrea sa ne despartim. Si nu as putea trece peste despartire deoarece m-am atasat enorm de el.
  •  
    • 4346 mesaje
    7 Oct 2015, 00:34
    0 0
    Karina31 said:Hei am 17 ani iar iubitul meu 22. Eu sunt clasa a 11a, iar el anul 3 la medicina. Avem o relatie de cateva luni insa mie imi e frica sa raman singura cu el intr-o camera sau intr-un loc inchis. Nu mi-a cerut niciodata sa ma culc cu el, insa traiesc cu impresia ca nu imi cere asta deoarece ma inseala.Nu am avut relatii bune cu nici un iubit, toti voiam doar sa se culce cu mine. Azi a avut prima zi adevarata de facultate si 3 ore nu mi-a dat un mesaj, iar eu i-am facut scandal cum ca era mai importanta colega decat mine. Nu stiu ce sa fac... mereu ma gandesc ca maine poate va vrea sa ne despartim. Si nu as putea trece peste despartire deoarece m-am atasat enorm de el.

     
    vede ti fatuca, de scoala si lasa relatiile pline de drama !!!

  •  
    • 129 mesaje
    7 Oct 2015, 00:57
    0 0
    nu e mare drama daca nu ti-a dat mesaj 3 ore...la facultate cand ai cursuri...cred ca trebuie sa fi atent la cursuri...nu sa scri mesaje...dar chestia e ca nu trebuie sa il bati la cap...ca de ce nu iti da mesaje...la cateva ore, asta nu e motiv de ingrijorare....si incearca sa te controlezi...ca vei parea disperata si imatura...nu fi nesigura...

    nimic nu e intamplator
  •  
    • 129 mesaje
    7 Oct 2015, 00:57
    0 0
    nu e mare drama daca nu ti-a dat mesaj 3 ore...la facultate cand ai cursuri...cred ca trebuie sa fi atent la cursuri...nu sa scri mesaje...dar chestia e ca nu trebuie sa il bati la cap...ca de ce nu iti da mesaje...la cateva ore, asta nu e motiv de ingrijorare....si incearca sa te controlezi...ca vei parea disperata si imatura...nu fi nesigura...

    nimic nu e intamplator
  •  
    • 1890 mesaje
    7 Oct 2015, 07:50
    0 0
    Nu esti decat una din miile de pipite nostime dar care nu au nimic in cap. Iubitul e student, nu cocalar (cum poate cu de-astia esti invatata!) care freaca menta in cluburi. La cursuri trebuie sa fii atent, sa iei notite (poate nu stii cum e la scoala, trebuie sa te invatam !), nu sa te tii de messenger si "feisuri". Si ce atata drama daca vrea sa va despartiti? Agati tu alta "caroserie" din mers iar el si-ar face un mare bine, ca decat una ca tine, cu tot felul de scenarii in cap, crizata si care n-are alta treaba decat telefonul, shopping-ul si clubul mai bine cu "manuela"
  •  
    • 10065 mesaje
    7 Oct 2015, 08:44
    0 0
    scorpion112 said:Nu esti decat una din miile de pipite nostime dar care nu au nimic in cap. Iubitul e student, nu cocalar (cum poate cu de-astia esti invatata!) care freaca menta in cluburi. La cursuri trebuie sa fii atent, sa iei notite (poate nu stii cum e la scoala, trebuie sa te invatam !), nu sa te tii de messenger si "feisuri". Si ce atata drama daca vrea sa va despartiti? Agati tu alta "caroserie" din mers iar el si-ar face un mare bine, ca decat una ca tine, cu tot felul de scenarii in cap, crizata si care n-are alta treaba decat telefonul, shopping-ul si clubul mai bine cu "manuela"

     

    Ma scuzati, dar io unu am intinlit si astfel de specii (deloc rare ) student si cocalar . Un papa lapte plin de aere , nesimtire si prostie . Ca deh , daca ta-su-i mare scula pe bascula-n Parlament , el, studentu'-cocalar, de ce n-ar fi un pui de zmau , sa se dea beat la volan pe ulita (deh, doar melitia il cunoaste si nu-l trage de mineca), sa se dea cu tupeu jegos la gagelele altora s.a.m.d

    Asta pina intr-o buna seara cind batu la o usa gresita iar in decursul a o ora un nene (nu dau nume pentru a nu se considera reclama ) il evitase in doua rinduri, mai mult, prefera sa-si ia frumos draguta si sa se retraga . Ei bine, distractia abia acum incepe, cind studentu'-cocalar ofticat de moarte, isi ia alti doi borfasi in masina (asa beti cum erau ) si o dau in urmarirea indragostitilor ce in final ii si localizeaza in strada , se dadeau si ei frumos de mina ... Iote-asa incepura "hora" . Draguta fu rugata sa mearga inainte acasa , iar studentu'-cocalar isi luara la ai lui ~90 kile un K.O de zile mari, la modul ca-i putea fi dat conturul cu creta pe asfalt .

     

    Exista sau nu studenti cocalari ?

     

    Exista !

     

  •  
    • 7959 mesaje
    7 Oct 2015, 09:11
    0 0
    Karina31 said:Hei am 17 ani iar iubitul meu 22. Eu sunt clasa a 11a, iar el anul 3 la medicina. Avem o relatie de cateva luni insa mie imi e frica sa raman singura cu el intr-o camera sau intr-un loc inchis. Nu mi-a cerut niciodata sa ma culc cu el, insa traiesc cu impresia ca nu imi cere asta deoarece ma inseala.Nu am avut relatii bune cu nici un iubit, toti voiam doar sa se culce cu mine. Azi a avut prima zi adevarata de facultate si 3 ore nu mi-a dat un mesaj, iar eu i-am facut scandal cum ca era mai importanta colega decat mine. Nu stiu ce sa fac... mereu ma gandesc ca maine poate va vrea sa ne despartim. Si nu as putea trece peste despartire deoarece m-am atasat enorm de el.

     Nicicum nu-i bine: daca-ti cere nu-ti convine, daca nu, iar nu-i bine. Dar tu crezi ca asta este ultima ta relatie? Te crezi nevasta lui? Pune-i o zgarda la gat pe care sa scrie ca e luat! Sa vezi ce fug fetele de el...  
    Ai asteptari prea mari, lasa baiatul sa-si vada de scoala si vezi-ti si tu de a ta. Daca el este la medicina pune mana pe carte sa iei bac-ul ca te lasa ala.
    Si poti fi convinsa ca te insala, la varsta lui nu sta el dupa tine sa te plimbe de manuta prin parcuri si sa-ti arate carul mare. 

  •  
    • 12625 mesaje
    7 Oct 2015, 09:59
    1 0
    Oricum poate nu te va înșela.Însă va dori femei mai mature,este în alt mediu alți colegi,altă gândire.
    Faptul simplu ca nu se culca cu ține deduce ca te respectă însă nu vrea bătaie de cap în eventualitatea unei despărțiri.
    Și asteapta-te ca vin sesiuni în care nu îți va răspunde cu săptămânile,asta în cazul în care vei fi deșteaptă să îl lași să promoveze. Dacă o să îl cicălești rămâi singură până la balul bobocilor ( de la facultatea)
  •  
    • 11561 mesaje
    7 Oct 2015, 10:14
    0 0
    Alta care are "mancarimi"
    Cred ca de la prea multe temei se trage!!!!
  •  
    • 129 mesaje
    7 Oct 2015, 11:18
    1 0
    nu trebuie sa descurajam fata..trebuie doar sa te linistesti, daca nu este el pentru tine, nu este si gata...nu e o mare drama, esti tanara ai toata viata inainte, nu pune asa la suflet fiecare prostie....nu e mare scofala...ca nu ti-a dat mesaj, eu zic sa il lasi sa te caute, raspunzi cand are timp , normal il cauti si tu sa nu pari dezinteresata dar nu fa drame pentru nimic....
  •  
    • 10065 mesaje
    7 Oct 2015, 11:40
    1 0
    pitipoanca69 said: Alta care are "mancarimi"
    Cred ca de la prea multe temei se trage!!!!

     

    Haidi bre ca n-are mincarimi ...

     

    Doar a subliniat ca "mi-s mica si mi-e frica " ...

     

  •  
    • 12625 mesaje
    7 Oct 2015, 12:08
    2 0
    Mi-e frica , mi-e frica sa dorm singurica

    Fata trebuie sa inteleaga ca el a evoluat la un alt stadiu , are alte preocupari , nu mai e in acelasi ritm cu ea. Ca sa nu mai spun ca acolo vor aparea tentatii de varsta lui , bunaciuni, cine stie. Din cate am trecut eu prin viata nu am auzit de vreo poveste de dragoste din scutece pana la adanci batraneti , cu exceptia relatiei parinte-copil.
    Acest mesaj a fost editat de către carmen008: 7 Oct 2015, 12:10
  •  
    • 7959 mesaje
    7 Oct 2015, 12:17
    2 0
    Nici n-a fost in acelasi ritm cu ea vreodata, a fost doar in... vacanta. El e in anul III la facultate.
  •  
    • 11561 mesaje
    7 Oct 2015, 12:17
    0 0
    Si eu care aveam griji , teama , ca ai vreo "angoasa " ca nu iri BAC!!
    Ptiuuuuu Drace , ce m am speriat!!!!
  •  
    • 12625 mesaje
    7 Oct 2015, 12:38
    0 0
    White_Storm said:Nici n-a fost in acelasi ritm cu ea vreodata, a fost doar in... vacanta. El e in anul III la facultate.

     
    ai dreptate..nu stiu de ce intelesesem anul 1  dang 

  •  
    • 414 mesaje
    7 Oct 2015, 13:39
    0 0
    Ei.. te-ai atasat de el..... ai doar 17 ...o sa intelegi mai incolo... nu inteleg cu frica impreuna cu el.... dar totusi cea mai buna solutie este sa stai cu el singura... frica nu o sa dispara cu una cu doua dar treptat va disparea ,pe urma o sa razi de tine... ce prostuta ai fost... si scoala e inportanta.... faptul ca ti-e frica sa nu te insele... ai vre-o dovada?
  •  
    • 10065 mesaje
    7 Oct 2015, 13:41
    1 0
    In povestea asta nu observ mai mult decit amicie, nicidecum o relatie in toata regula .



    LE.

    Doar citiva fluturasi rataciti si nimic mai mult .

    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 7 Oct 2015, 13:43
  •  
    • 414 mesaje
    7 Oct 2015, 13:43
    0 0
    carmen008 said:Mi-e frica , mi-e frica sa dorm singurica

    Fata trebuie sa inteleaga ca el a evoluat la un alt stadiu , are alte preocupari , nu mai e in acelasi ritm cu ea. Ca sa nu mai spun ca acolo vor aparea tentatii de varsta lui , bunaciuni, cine stie. Din cate am trecut eu prin viata nu am auzit de vreo poveste de dragoste din scutece pana la adanci batraneti , cu exceptia relatiei parinte-copil.

     Daca  povestea  de  dragoste  incepea  inca  de  cand  eram  in  scutece...  cred  ca  stateam  mult  si  la  statia  asta....

  •  
    • 12208 mesaje
    7 Oct 2015, 14:49
    0 0
    Karina31 said:Hei am 17 ani iar iubitul meu 22. Eu sunt clasa a 11a, iar el anul 3 la medicina. Avem o relatie de cateva luni insa mie imi e frica sa raman singura cu el intr-o camera sau intr-un loc inchis. Nu mi-a cerut niciodata sa ma culc cu el, insa traiesc cu impresia ca nu imi cere asta deoarece ma inseala.Nu am avut relatii bune cu nici un iubit, toti voiam doar sa se culce cu mine. Azi a avut prima zi adevarata de facultate si 3 ore nu mi-a dat un mesaj, iar eu i-am facut scandal cum ca era mai importanta colega decat mine. Nu stiu ce sa fac... mereu ma gandesc ca maine poate va vrea sa ne despartim. Si nu as putea trece peste despartire deoarece m-am atasat enorm de el.

    Nu te insala nimeni decat tu insati avand asteptari prea mari de la o simpla prietenie !Ai de crescut , ai de invatat, acest baiat sau altul chiar daca deveniti iubiti tot nu iti apartine , o relatie cu un om nu inseamna ca iti apartine tie personal !Ai mentalitati de casatorita deja , cand nici copilaria nu ti s-a incheaiat inca ....! 

  •  
    • 2 mesaje
    7 Oct 2015, 15:47
    1 0
    Realizez ca nimeni nu a inteles ce am vrut sa spun,defapt. Nu il leg de mine daca vrea sa ne despartim, ok poate sa imi zica. Ma refer sa ma insele pt ca nu ii ofer sex. Asta sa fie motivul. Nu, ca nu ma mai iubeste...