Familia mea se destrama

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Sep 2015, 13:22
    0 0
    alexa.maria40 said:
    veracara said:Ce îmi e clar mie e ca nu sunteți făcuți unul pentru celălalt.Dar asta trebuia sa înțelegi tu înainte sa faci un copil cu el...Eu cred ca relația ta nu a fost niciodată cum trebuie...nu de acum.

     

    normal ca nu a fost cum trebuie, tipul e putin obsedat de orgii cum sa te duci sa ii zici asa ceva la nevasta? sa fiu eu nevasta -sa ce isi lua o tigaie in cap de la mine... deveneam si agresiva

     

    Bingo !

     

    Fir-ar ei de ... mameluci ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    28 Sep 2015, 13:38
    2 0
    Eliana90 said:
    ViktorC said:Eliano, acu recunoaste ca-ti place-n grup doar esti nitel ofticata ca tu esti si la cratita si ailalta nu ...

     
    Nu, Doamne fereste. Daca maine ii spun mamei mele nu mai am chef sa gatesc gateste ea si pentru mine. Sunt ofticata ca spune ca ea e mai buna ca mine cand eu i-am facut un copil. Si tot el se plange cand el a spus sa pastrez sarcina 

     Venirea pe lume a unui copil schimba radical prioritatile cuplului . Daca nu reusiti sa faceti lucruri impreuna ma refer la treburile legate de confortul vostru comun si activitati cu copilul, este clar ca v-ati grabit si treceti printr-un impas . Treaba cu sexul a pus capac in cel mai urat mod posibil , faptul ca te compara cu altcineva este injositor pentru tine dar poate fi si pentru el . A cerut acest lucru pentru ca nu se simte destul de barbat cu aprecierile unei singure femei , este nesigur ca te satisface si vrea aplauze de la altele .Cand te mai compara cu altcineva spune-i ca nici tu nu esti multumita de prestatia lui si mai ales de ceea ce face ca si sot ... Daca inca va iubiti si aveti lucruri multe in comun discutati cu un psiholog de cupluri; daca sentimentele s-au cam epuizat lasati-o moarta si vedeti-va fiecare de viata lui !

  •  
    • 129 mesaje
    28 Sep 2015, 13:44
    1 0
    e ciudat si trist cate cupluri se despart pentru ca iubirea se spulbera asa repede, eu nu inteleg asta, inainte oamenii iubeau altfel sau cum? ca nu se desparteau asa repede...
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Sep 2015, 14:01
    0 0
    Eu nu cred ca altfel se iubeau, cu pur si simplu se iubeau, iar aparitia unui prunc ii apropia si nu ii detasa , cred eu.

    Avind in vedere cu cite usurinta e acces la "prospatura" in ziua de azi ... se schimba macazul la primul semn de "uzura"...





    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 28 Sep 2015, 14:03
  •  
    • 129 mesaje
    28 Sep 2015, 14:16
    3 0
    exact victor si e foarte trist...tot mai multe femei isi fac de lucru cu ratati...a fost si cazul meu....mi-am facut de lucru cu un prost dar acum am scapat de el....si nu as mai sta nici macar o zi cu asa persoane...dar din greseli invatam...nu?
  •  
    • 7959 mesaje
    28 Sep 2015, 14:32
    3 0
    Eliana90 said:Buna, sunt Eliana si am 23 de ani. Sunt casatorita de 2 ani si am o fetita de 5 luni. Ei bine, sotul meu a venit cu o propunere acum 3 saptamani, cum ca sa facem sex in 3. Noi doi si o prietena de a lui. Am acceptat, dar de atunci totul a devenit  un calvar. I-am gasit mesaje cu ea cand ii spunea ca o vrea, ca s-a saturat de copil deoarece plange mult. Incerc sa ma dau la el, sa il fac sa faca dragoste cu mine si refuza, gaseste scuze. Mi-a spus ca nu mai sunt ca inainte, ca ea e mai buna in pat ca mine. Nu stiu ce sa fac, refuza sa mai stea cu copilul, ca il enerveaza, ca el isi doreste una care sa se futa cu el atunci cand ii cere, eu nu am cum sa fa asta deoarece fac mancare, curatenie si hranesc, spal si stau cu copilul.

     Nu te supara, dar ce ai tu acolo nu este o familie decat pe hartie. Intr-o familie, mai ales ca aveti si un bebe exista iubire, respect, intelegere, suport etc.
    Faptul ca sotul tau are in cap tot felul de variatiuni de sex si ca iti cere Tie (dar ce curaj are!)  sa fii de acord si sa I le implinesti spune multe despre caracterul lui. Insusi faptul ca nici de fetita nu-I pasa este tot un lucru  dubios.
    Iar treaba ca tu ca femeie si proaspata mamica te-ai "induplecat" sa dai curs fanteziilor lui deraiate, spune ceva si despre tine.
    Te-ai fript, s-a rupt lantul, daca nu era peticit oricum. Pacat de copilul ala!


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 28 Sep 2015, 14:38
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Sep 2015, 14:34
    1 0
    alexa.maria40 said:exact victor si e foarte trist...tot mai multe femei isi fac de lucru cu ratati...a fost si cazul meu....mi-am facut de lucru cu un prost dar acum am scapat de el....si nu as mai sta nici macar o zi cu asa persoane...dar din greseli invatam...nu?

     

    Intr-adevar, din greseli invatam, uneori chiar si din ale altora .

     

    De-altfel, nu e cazul a lupta pentru o redresare ce nu merita efortul, parerea mea.

     

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Sep 2015, 14:45
    4 0
    Si da, cand ai un copil mic, timpul iti este "pe bani", dar el ar trebui sa te ajute la unele treburi in casa daca vrea si momente de intimitate in Doi. Sa nu mai vorbesc de oboseala ta in aceasta perioada. El te critica, te compara cu cealalta, nu te mai "vrea"... S-a "dedulcit" deja.
    Eu am o curiozitate totusi: cu fetita ce-ati facut in timpul "orgiei"?
  •  
    • 11561 mesaje
    28 Sep 2015, 14:49
    0 0
    White_Storm said:Si da, cand ai un copil mic, timpul iti este "pe bani", dar el ar trebui sa te ajute la unele treburi in casa daca vrea si momente de intimitate in Doi. Sa nu mai vorbesc de oboseala ta in aceasta perioada. El te critica, te compara cu cealalta, nu te mai "vrea"... S-a "dedulcit" deja.
    Eu am o curiozitate totusi: cu fetita ce-ati facut in timpul "orgiei"?

     
    Da  ce  curioasa  esti bre???? 
      Da  despre  ce  orgie  vorbesti , fata  s  a  "uitat  " ca  la  cinema!!
      Macar  o  fi  meritat  "banii">>> sau  macar  o  "lectie"  mocca  nu  strica!!!!

  •  
    • 11561 mesaje
    28 Sep 2015, 14:50
    1 0
    alexa.maria40 said:e ciudat si trist cate cupluri se despart pentru ca iubirea se spulbera asa repede, eu nu inteleg asta, inainte oamenii iubeau altfel sau cum? ca nu se desparteau asa repede...

     E  mult  prea  logic , atata  timp  cat  mai  nou  la  baza  cuplurilor  stau  alte  principii  si  criterii  decat  respectul   reciproc , dragostea , toleranta  si  munca  cinstita!!
      Apropo , vezi  o  pe  videochatista  familista!!!

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Sep 2015, 14:52
    0 0
    Tu nu auzisi ca nu merita? Ramase asta mica cu ochii in soare, jaba invata ea ceva "tehnica", ca sotul e-n limba dupa cealalta.
  •  
    • 11561 mesaje
    28 Sep 2015, 14:54
    0 0
    White_Storm said:Tu nu auzisi ca nu merita? Ramase asta mica cu ochii in soare, jaba invata ea ceva "tehnica", ca sotul e-n limba dupa cealalta.

     

    Inseamna  ca  "rivala "  era  profesionista  nu  gluma , da  ar  fi  trebuit  sa  o  provoace  si  la  un  concurs culinar , ceva  curatenie , spalat , calcat>....

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Sep 2015, 15:03
    0 0
    pitipoanca69 said:
    White_Storm said:Tu nu auzisi ca nu merita? Ramase asta mica cu ochii in soare, jaba invata ea ceva "tehnica", ca sotul e-n limba dupa cealalta.

     

    Inseamna  ca  "rivala "  era  profesionista  nu  gluma , da  ar  fi  trebuit  sa  o  provoace  si  la  un  concurs culinar , ceva  curatenie , spalat , calcat>....

     Nu se mai poarta: mananca la restaurant, rufele merg la spalatorie si o menajera gasesti oriunde. 
    Mai stiu eu pe unul care-I spunea nevesti-sii cand il cicalea cu ajutatul in casa si sa nu mai umble prin vecini: "draga, la sfarsit cu asta ma aleg, cu ce bag in gura si ce trag in s--a"!  

  •  
    • 11561 mesaje
    28 Sep 2015, 15:07
    0 0
    White_Storm said:
    pitipoanca69 said:
    White_Storm said:Tu nu auzisi ca nu merita? Ramase asta mica cu ochii in soare, jaba invata ea ceva "tehnica", ca sotul e-n limba dupa cealalta.

     

    Inseamna  ca  "rivala "  era  profesionista  nu  gluma , da  ar  fi  trebuit  sa  o  provoace  si  la  un  concurs culinar , ceva  curatenie , spalat , calcat>....

     Nu se mai poarta: mananca la restaurant, rufele merg la spalatorie si o menajera gasesti oriunde. 
    Mai stiu eu pe unul care-I spunea nevesti-sii cand il cicalea cu ajutatul in casa si sa nu mai umble prin vecini: "draga, la sfarsit cu asta ma aleg, cu ce bag in gura si ce trag in s--a"!  

     Cata  intelepciune , singura  nelamurire  era , care  e  "rolul "  nevestei ???? ............sac  de  box??

  •  
    • 495 mesaje
    28 Sep 2015, 15:09
    3 0
    alexa.maria40 said:
    veracara said:Ce îmi e clar mie e ca nu sunteți făcuți unul pentru celălalt.Dar asta trebuia sa înțelegi tu înainte sa faci un copil cu el...Eu cred ca relația ta nu a fost niciodată cum trebuie...nu de acum.

     

    normal ca nu a fost cum trebuie, tipul e putin obsedat de orgii cum sa te duci sa ii zici asa ceva la nevasta? sa fiu eu nevasta -sa ce isi lua o tigaie in cap de la mine... deveneam si agresiva


    Eu nu stau sa judec acum gusturile sexuale ale cuiva...e vorba de cum este el cu ea.Sunt moduri si moduri sa te comporti cu cineva.El o trateaza ca pe o carpa...si sigur asa o fi fost mereu.Or fii unii barbati dobitoci...da si unele femei umbla cu ochii inchisi.
    Pana la urma unu te trateaza asa cum ii  permiti tu insuti sa o faca.

     

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Sep 2015, 15:42
    0 0
    Eliana90 said:

     

     
    Si ce ai vrea sa ii fac? Sa il leg de mine? Vrea sa se culce cu alta? Sa bage divort. Daca maine vreau ies in club si dimineata vin si maritata. Ce aii vrea draga sa fiu ca pe vremea lu bunica?  Ce se intampla intim sa nu stie nici dracu? Sau cum. Am facut un copil gata stau numai de el adio sex? Si vezi cum scrii ca nu stiu limba analfabetilor

     Aici m-ai pierdut.

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Sep 2015, 15:49
    0 0
    Eliana90 said:

    Eu sau tu? Pocaito pe toti ne-ai innebunit cu religia. Acum ce spui ca nu are voie omul sa aiba fantezii? Nu ca esti prea nebuna. Omule daca nu stii Adam si Eva sau inmultit prin incest. Sau de asta nju ai nimic de comentat 

     Aici parca te-as recunoaste... Ai intinerit? 
    Mai ai multe nickuri?
     

  •  
    • 11561 mesaje
    28 Sep 2015, 15:52
    0 0
    White_Storm said:
    Eliana90 said:

     

     
    Si ce ai vrea sa ii fac? Sa il leg de mine? Vrea sa se culce cu alta? Sa bage divort. Daca maine vreau ies in club si dimineata vin si maritata. Ce aii vrea draga sa fiu ca pe vremea lu bunica?  Ce se intampla intim sa nu stie nici dracu? Sau cum. Am facut un copil gata stau numai de el adio sex? Si vezi cum scrii ca nu stiu limba analfabetilor

     Aici m-ai pierdut.

     Iote  ce  escitata  e  Dpnsora .Io  cred  ca  daca  ar  fi  fost  2  masculi  cu moazela , nu ar  fi  fost  asa  nevricoasa , sau  macar  2  la  doua , da  , de , e  si  fatat  'cruda" , si  a  luat  o  pe  nepregatite!!
      Baga  mare , nu  pierde  timpul , cum  vrei  sa  devii  mai  buna  in  pat  ca  rivala??????????
      Iti  putem  da  cumva  o "mana " de  ajutor??????????????

  •  
    • 11561 mesaje
    28 Sep 2015, 15:52
    0 0
    White_Storm said:
    Eliana90 said:

     

     
    Si ce ai vrea sa ii fac? Sa il leg de mine? Vrea sa se culce cu alta? Sa bage divort. Daca maine vreau ies in club si dimineata vin si maritata. Ce aii vrea draga sa fiu ca pe vremea lu bunica?  Ce se intampla intim sa nu stie nici dracu? Sau cum. Am facut un copil gata stau numai de el adio sex? Si vezi cum scrii ca nu stiu limba analfabetilor

     Aici m-ai pierdut.

     Iote  ce  escitata  e  Dpnsora .Io  cred  ca  daca  ar  fi  fost  2  masculi  cu moazela , nu ar  fi  fost  asa  nevricoasa , sau  macar  2  la  doua , da  , de , e  si  fatat  'cruda" , si  a  luat  o  pe  nepregatite!!
      Baga  mare , nu  pierde  timpul , cum  vrei  sa  devii  mai  buna  in  pat  ca  rivala??????????
      Iti  putem  da  cumva  o "mana " de  ajutor??????????????

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Sep 2015, 17:04
    1 0
    alexa.maria40 said:si pe mine ma roade asta...dar cred ca vroia sa ii faca lui pe plac...sa zica el ca uite ce nevasta buna si intelegatoare are

      Ce vorbesti? Si respectul de sine? Si iubirea lor? Si bunul simt? 
    Daca tu asa gandesti vezi sa nu pati la fel!

    E troll, dar am tinut sa iti spun lucrurile astea.