Nici cu ajutorul dietei nu slabesc.

  •  
    • 8 mesaje
    26 Sep 2015, 09:01
    0 0
    Buna fetelor. Am si eu o mare problema, in cursul a 4 luni m-am ingrasat brusc 13 kg. Tin sa precizez ca aveam aceiasi alimentatie ca si inainte. Am mers la medic sa vad daca am vro dereglare hormonala sau ceva la glanda si nu am nimic. La analize mi-au iesit proteinele cu valoare mai mare si anemie, in schimb nimic. Am inceput sa am grija ce mananc de aproximativ o luna. Mai exact : fara paine, fara carne, fara covrigei si alte chestii de rontait, fara sucuri, fara prajeli etc. Mananc in mare parte salate, fructe si la munca batoane de ovaz cu afine.Fac si sport in casa, nu in fiecare zi, dar de 3-4 ori pe saptamana fac. Problema este ca cu toate astea eu continui sa ma ingras. Ce nu fac bine?
  •  
    • 12208 mesaje
    26 Sep 2015, 10:05
    0 0
    batoanele alea cu ovaz nu sunt ok , mergi la un dietetician! iti face programul personalizat !
  •  
    • 495 mesaje
    28 Sep 2015, 15:27
    0 0
    O luna e foarte putin.Daca nu te hotarasti sa schimbi definitiv alimentatia...macar 6 luni incearca.Acidul uric l-ai facut?Este ok?Iti recomand sa iei ceva homeopatic pentru curatarea rinichilor(sau ceaiuri)...sigur ai nevoie daca ai exces de proteine.Presupun ca ai redus mult carnea....

    Ca sa rezisti iti recomand sa nu te infometezi...poti manca paine integrala,orez integral sau negru(eu il ador).Dar insotite din abundenta de salate si verdeturi.Evita si lactatele(mai ales cascavalul) pana isi revin proteinele la normal.Nu exagera cu cafeaua daca zici ca ai anemie(apsoarbe fierul si calciul).Anemia este o consecinta  unei alimentatii nesanatoase.

    Acest mesaj a fost editat de către veracara: 28 Sep 2015, 15:32
  •  
    • 7 mesaje
    28 Sep 2015, 22:03
    0 0
    grija si cu fructele pt ca ingrasa. Eu am fost la nutritionist, am slabit 10 kg insa fara dulce fara fructe! Batoanele nu mi le-a recomandat
  •  
    • 292 mesaje
    9 Oct 2015, 12:05
    0 0
    dieta trebuie adaptata nevoilor tale personale, dietele universale au efect doar pentru foarte putine persoane. din pacate... Aceasta este cauza rezultatului nereusit.
  •  
    • 10 mesaje
    5 Nov 2015, 01:05
    0 0
    s.ancuta. said:Buna fetelor. Am si eu o mare problema, in cursul a 4 luni m-am ingrasat brusc 13 kg. Tin sa precizez ca aveam aceiasi alimentatie ca si inainte. Am mers la medic sa vad daca am vro dereglare hormonala sau ceva la glanda si nu am nimic. La analize mi-au iesit proteinele cu valoare mai mare si anemie, in schimb nimic. Am inceput sa am grija ce mananc de aproximativ o luna. Mai exact : fara paine, fara carne, fara covrigei si alte chestii de rontait, fara sucuri, fara prajeli etc. Mananc in mare parte salate, fructe si la munca batoane de ovaz cu afine.Fac si sport in casa, nu in fiecare zi, dar de 3-4 ori pe saptamana fac. Problema este ca cu toate astea eu continui sa ma ingras. Ce nu fac bine?

     

  •  
    • 10 mesaje
    5 Nov 2015, 01:07
    0 0
    La un endocrinolog ai mers? S-ar putea sa ai probleme cu tiroida daca spui ca te-ai ingrasat brusc.. Incearca sa faci si sport mai mult pe langa alimentatie, poti incerca si niste suplimente.. eu am luat sveltax si am slabit mai repede.. Mult noroc si fuguta la doctor!!!
  •  
    • 4 mesaje
    22 Nov 2015, 14:01
    0 0
    Buna! Eu cunosc o cura de 21 de zile cu care poti pierde multa grasime. Se bazeaza pe suplimente din fructe si legume. Cei din familia mea au tonut cura si toti au slabit semnificativ.
  •  
    • 137 mesaje
    7 Iul 2016, 11:02
    0 0
    Buna ziua,

    Cateva informatii utile:

    http://www.eva.ro/dietafitness/dieta/dieta-top-6-ceaiuri-numai-bune-pentru-slabit-articol-72897.html

    http://www.eva.ro/dietafitness/dieta/8-bauturi-care-ard-rapid-grasimea-incearca-le-si-tu-articol-109311.html
  •  
    • 170 mesaje
    27 Nov 2017, 15:26
    0 0
    Iti recomand sa incerci un tratament naturist cu aloe vera ce te ajuta sa slabesti, poti sa vezi aici cum sa il folosesti: http://www.sfaturisanatate.com/sa-slabim-sanatos-cu-aloe-vera