Sa divortez sau nu?

  •  
    • 600 mesaje
    16 Ian 2016, 11:39
    0 0
    In alt topic esti de 37 ani cu o fetita si iti face cine romantice unu de pe site-uri de socializare.
  •  
    • 12208 mesaje
    16 Ian 2016, 12:59
    0 0
    nu uita de idila ei cu tipul din kurdistan ....


    Buna, dragii mei prieteni si buni sfatuitori. Ma-ntorc din nou la voi dupa o perioada lunga de repaus, sa-mi vedeti povestea, bucuriile si poate obstacolele pentru care sufar. Astazi traiesc o poveste de dragoste pe care am vazut-o la televizor cand eram mica si care acum o simt pe propria-mi piele. Am doi copii mici, de pe urma primei mele casnicii, cu care m-am retras intr-o tara indepartata pentru a-mi gasi linistea sufleteasca. De curind mi-am gasit un serviciu profitabil, de fapt un mini-job din care ma alimentez aproape din toate punctele de vedere. Acum o luna, am cunoscut, pe un sait de socializare, un barbat musulman carui mi-am spus trecutul, si care mi s- destainuit asa cum scrie la carte. Dupa doua saptamini am hotarit amindoi sa ne vedem fata in fata. A fost dragoste la prima vedere, iubire si pasiune pe care rar o vezi. Au urmat zile in care ne vedeam seara de seara, el venea la mine, adica ca locul nostru de intilnire. El- masterant, eu - femeia care nu-mi mai vedeam viitorul. Amindoi sufeream de singuratate si de lipsa unei inimi iubite. In fiecare seara cand ne vedeam imi povestea marunt cu marunt tot ce a facut in cursul zilei, toate suferintele si dorul de mine care il macina. Familia mea nu l-a acceptat din prima; tuturor le era frica de faptul ca era musulman, spuneau ca poate are un anume interes, ca o fi vre-un terorist, insa el era cu totul altfel. Inca de la inceput mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, vorbeam ore in sir si imi suna mereu. Pina la urma mama si fratele meu a acceptat pe trei sfert relatia mea cu el. Insa la el lucrurile stau altfel. Familia lui traiesc sub legile traditiei, astfel incat relilia musulmana si traditia nu ii permit sa traiasca cu o femeie europeana, mai ales ca eu sunt divortata si cu doi copii. De aceea, el nu poate sa ii spuna familiei lui despre relatia noastra, insa vrea foarte mult sa vina sa-mi cunoasca familia. Eu nu vreau lucrul acesta, pentru ca cred ca e prea devreme, abia ne cunoastem de o luna si as vrea sa-l cunosc mai bine. As vrea sa-mi dati sfaturile si parerile voastre, pentru care va multumesc anticipat!
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 16 Ian 2016, 13:01
  •  
    • 1 mesaje
    17 Ian 2016, 20:37
    0 0
    Da eu asa zic
  •  
    • 11561 mesaje
    18 Ian 2016, 09:48
    0 0
    4red said:In alt topic esti de 37 ani cu o fetita si iti face cine romantice unu de pe site-uri de socializare.

     Da  ce  viata  plina  de  "romant" , are  fata!!

  •  
    • 11561 mesaje
    24 Ian 2016, 09:23
    0 0
    carmen008 said:Sfat ? Daca nenea bate tot ce prinde ce mai stai? Ia legatura cu toate autoritatile si incepe . esti pregatita pentru ce urmeaza?

     
    Da  poate  fute  bine!!!!0

  •  
    • 12208 mesaje
    24 Ian 2016, 11:53
    1 0
    nu mai raspunde , cred ca a gasit pe altcineva , pe siteurile de socializare , sa vedem acum cu ce scenariu ne mai amageste ....ca e maestra de acum , v-a imbarligat cu toate ideeile ei de telenuvele ...of of BORNAGAIN CUM NE AMESTESTI TU MAI FATA .......
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 25 Ian 2016, 19:21
  •  
    • 7959 mesaje
    25 Ian 2016, 15:45
    0 0
    gabriela42 said:nu mai raspunde , cred ca a gasit pe altcineva , pe siteurile de socializare , sa vedem acum cu ce scenariu ne mai amageste ....ca e maestra de acum , v-a imbarligat cu toate ideeile ei de telenuvele ...of of Raluca , Raluca ....

       Doamna draga, cred ca ai incurcat borcanele, asta...trollii. Asta-I Bornagain, nu Raluca!

  •  
    • 11561 mesaje
    25 Ian 2016, 15:51
    0 0
    White_Storm said:
    gabriela42 said:nu mai raspunde , cred ca a gasit pe altcineva , pe siteurile de socializare , sa vedem acum cu ce scenariu ne mai amageste ....ca e maestra de acum , v-a imbarligat cu toate ideeile ei de telenuvele ...of of Raluca , Raluca ....

       Doamna draga, cred ca ai incurcat borcanele, asta...trollii. Asta-I Bornagain, nu Raluca!

     Auzi , bre , da  ce  noi  avem  memoria  ta!!!

  •  
    • 7959 mesaje
    25 Ian 2016, 16:18
    0 0
    Care memorie dom'le, nu va zisei acum cateva luni ca ma paste Alhzeimerul?
    Scrie in primul post numele.
  •  
    • 175 mesaje
    24 Feb 2016, 22:24
    0 2
    Am si eu o curiozitate. Nici macar mie ca sunt nascuta in Romania nu imi plac romanii. De aia romanii cauta femei straine pentru ca femeile de aici ori sunt curve ori nu se uita la niste ratati ca barbatii romani. Eu sunt din a doua categorie. Deci legal, copiii stau la mama pana cel putin la varsta de 10 ani cand decid copiii si nu cred ca vreo instanta ar da copiii unui asemenea handicapat retardat nesimtit. Deci in privinta asta, stai linistita. Gaseste si tu un barbat bun si asa potrivit tie si da-i dracu pe romani ca sunt o natie infecta. 
  •  
    • 5609 mesaje
    9 Mar 2016, 07:25
    0 0
    ...................


     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 29 Mar 2016, 06:54