Plang din orice

  •  
    • 13 mesaje
    13 Sep 2015, 14:13
    0 0
    Buna. De cateva zile ma simt foarte trista din orice. Nu ma gandesc la nimic si imi vine sa plang. Nimic nu ma face sa zambesc.  Din ce cauza ar putea fi?
  •  
    • 10065 mesaje
    13 Sep 2015, 23:11
    0 0
    Bre bajeti ...

    Da' pe unde sinteti bre ?

  •  
    • 12208 mesaje
    14 Sep 2015, 07:27
    0 0
    Cauzele pot fi mai multe dar nu ne-ai zis ce varsta ai ...?/
  •  
    • 687 mesaje
    14 Sep 2015, 09:22
    0 0
    Poate ai o durere sufleteasca pe care nu ai spus-o nimanui si asta te macina pe dinauntru.
    Parintii tai cum se poarta cu tine?
    Ce varsta ai?
    Trebuie sa expui problema cat mai detaliat posibil ca sa te putem ajuta in vreun fel.
  •  
    • 5609 mesaje
    14 Sep 2015, 11:58
    0 0
    Ruxandra, ia de reciteste ceea ce ti-am scris 3 saptamani in urma si incearca macar sa urmzi sfaturile de acolo, poate asa iti revii!

    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=121561&forum=4&0

     
  •  
    • 13 mesaje
    14 Sep 2015, 13:56
    0 0
    gabriela42 said:Cauzele pot fi mai multe dar nu ne-ai zis ce varsta ai ...?/

     
    25 am.  

  •  
    • 115 mesaje
    14 Sep 2015, 16:06
    0 0
    Buna,
    In primul rand trebuie sa stii cine esti...Ma refer la faptul ca omul este cununa creatiei..adica sunt regi/regine in toata creatia Bunului Dumnezeu.
    Diavolul a reusit sa te doboare si sa iti strecoare in minte ganduri de tristete si tu le-ai acceptat..
    Ca sa rezolvi situatia trebuie sa te spovedesti si sa te impartasesti...cauta un preot mai in varsta..In plus vorbeste cu mama, cu tata sau cu vreun frate, sora daca ai(de care esti tu mai apropiata)..sau poti vorbi cu o persoana care este inteleapta si care are rabdare sa te asculte si sa iti ofere sfaturi daca i le ceri..
    Dumnezeu ne-a creat deplini,plini de daruri pe care noi trebuie sa le descoperim..Toate le-a facut bune ..toate sunt un miracol: de la rasaritul soarelui, la picatura de ploaie, etc. Avem toate motivele sa fim veseli si fericiti in lumea acesta..
    Acest mesaj a fost editat de către buji81: 14 Sep 2015, 16:08
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Sep 2015, 20:46
    0 0
    Ruxandra15 said:
    gabriela42 said:Cauzele pot fi mai multe dar nu ne-ai zis ce varsta ai ...?/

     
    25 am.  

     C u ce probleme mari existentiale te confrunti , ai vre-o boala , esti insarcinata ??...Te intreb pentru ca in timpul unei sarcini apar uneori astfel de stari . Mai sunt dezechilibrele hormonale sau emotionale . Sau esti anemica , cand ti-ai facut niste analize complete de sange ultima data ?/


    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 14 Sep 2015, 20:46
  •  
    • 3816 mesaje
    20 Sep 2015, 22:26
    2 0
    Buji tata, ce fumezi?
  •  
    • 3816 mesaje
    20 Sep 2015, 22:26
    1 0
    Buji tata, ce fumezi?
  •  
    • 151 mesaje
    24 Sep 2015, 16:43
    0 0
    Ruxandra15 said:Buna. De cateva zile ma simt foarte trista din orice. Nu ma gandesc la nimic si imi vine sa plang. Nimic nu ma face sa zambesc.  Din ce cauza ar putea fi?

     

     

    Cauza ar putea fi :

     

    - lipsa unui job

    - boala (la tine sau la cineva foarte apropiat)

    - lipsa partenerului 

    - lipsa prietenilor

    - prea mult timp liber

    - lipsa banilor

     

    La care te incadrezi, ca sa iti pot raspunde ?

     

    cu drag,

    coana_mare

     

  •  
    • 13 mesaje
    24 Sep 2015, 22:09
    0 0
    coana_mare said:
    Ruxandra15 said:Buna. De cateva zile ma simt foarte trista din orice. Nu ma gandesc la nimic si imi vine sa plang. Nimic nu ma face sa zambesc.  Din ce cauza ar putea fi?

     

     

    Cauza ar putea fi :

     

    - lipsa unui job

    - boala (la tine sau la cineva foarte apropiat)

    - lipsa partenerului 

    - lipsa prietenilor

    - prea mult timp liber

    - lipsa banilor

     

    La care te incadrezi, ca sa iti pot raspunde ?

     

    cu drag,

    coana_mare

     

     Cred ca boala. Sunt casatorita,prieteni am, bani am, timp liber nu, job am. Am pierdut o sarcina, eu zic ca am trecut peste dar nu sunt sigura ca asa este .

  •  
    • 4346 mesaje
    24 Sep 2015, 23:24
    0 0
    Ruxandra15 said:
    coana_mare said:
    Ruxandra15 said:Buna. De cateva zile ma simt foarte trista din orice. Nu ma gandesc la nimic si imi vine sa plang. Nimic nu ma face sa zambesc.  Din ce cauza ar putea fi?

     

     

    Cauza ar putea fi :

     

    - lipsa unui job

    - boala (la tine sau la cineva foarte apropiat)

    - lipsa partenerului 

    - lipsa prietenilor

    - prea mult timp liber

    - lipsa banilor

     

    La care te incadrezi, ca sa iti pot raspunde ?

     

    cu drag,

    coana_mare

     

     Cred ca boala. Sunt casatorita,prieteni am, bani am, timp liber nu, job am. Am pierdut o sarcina, eu zic ca am trecut peste dar nu sunt sigura ca asa este .

     

    Pe Dumnezeu il ai????? 

  •  
    • 13 mesaje
    24 Sep 2015, 23:27
    0 0

    Pe Dumnezeu il ai????? 

     
    Mai innebunit cu Dumnezeul tau. Sunt atatea dovezi care demonstreaza ba ca Dumnezeu exista ba ca nu exista. Eu sunt intre. Cred in el, dar niciodata cand am avut nevoie de el nu m-a ajutat. Daca ar fi existat, daca sarcina mea a rezistat 32 de saptamani mai putea rezista. Si m-am rugat si degeaba, pt ca am pierdut-o 

  •  
    • 4346 mesaje
    25 Sep 2015, 10:06
    0 0
    Ruxandra15 said:

    Pe Dumnezeu il ai????? 

     
    Mai innebunit cu Dumnezeul tau. Sunt atatea dovezi care demonstreaza ba ca Dumnezeu exista ba ca nu exista. Eu sunt intre. Cred in el, dar niciodata cand am avut nevoie de el nu m-a ajutat. Daca ar fi existat, daca sarcina mea a rezistat 32 de saptamani mai putea rezista. Si m-am rugat si degeaba, pt ca am pierdut-o 


    Cum ar putea sa ti asculte rugaciunile " Cineva " in care oricum nu crezi ??!!!


  •  
    • 36 mesaje
    26 Sep 2015, 17:02
    0 0
    apuca te si bea