Poti ramane gravida?

  •  
    • 0 mesaje
    31 Mar 2015, 23:41
    0 5
    Poti ramane gravida daca partenerul doar a penetrat putin si nu si-a dat drumul ?
  •  
    • 5609 mesaje
    1 Apr 2015, 04:32
    8 3
    Binenteles ca poti ramane si insarcinata daca el te-a penetrat. Singura conditie este ca tu sa fii fost in perioada fertila in momentul penetrarii. Lichidul pre-ejaculator produs de penisul in erectie la introducerea lui in vagin, se scurge involuntar in vaginul tau, sunt 2-3 picaturi, insesizabile, dar care pot contine si spermatozoizi. Sansele ca sa ramai gravida atunci sunt doar daca tu esti in perioada fertila/de ovulatie. Uite aici un calculator de fertilitate, pune-ti datele si vei afla daca erai in perioada fertila si daca sunt sanse sa ramai gravida: http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/
  •  
    • 6 mesaje
    1 Apr 2015, 18:00
    0 0
    Sigur ca da. Alea care spun NU abia asteapta sa se bucure de raul altora. Sigur ca poti ramane insarcinata chiar si de la un strop de sperma sau de lichid pre-ejaculator.
  •  
    • 0 mesaje
    4 Apr 2015, 02:59
    4 1
    Nu stiu daca este o greseala sau altceva, asa spun majoritatea femeilor ca exista un lichid inaintea ejacularii insa doctorul meu ginecolog mi-a spus ca asa ceva nu exista, insa daca vrei sa eviti o sarcina cel mai bine este sa te protejezi, pentru ca un strop de sperma poate provoca neplaceri, nu ai nevoie de o cantitate mare. Daca este vorba despre sex intr-o relatie serioasa, stabila ti-as da un sfat din propria mea experienta, de 4 ani fac sex neprotejat [fara anticonceptionale, fara prezervativ s.a] , practic prin cea mai cunoscuta metoda "prin fereala" [trebuie sa ai langa tine un barbat nu un copil] si nu am ramas insarcinata niciodata , mentionez ca am mers pe increderea ginecologului meu.
  •  
    • 0 mesaje
    4 Apr 2015, 03:02
    1 2
    Da poti , exista posibilitatea asta , depinde si daca erai in perioada fertila. Sincera sa fiu eu am facut-o de multe ori fara prezervativ chiar si in perioada fertila, bine fara sa isi dea drumul in mine , si nu am ramas insarcinata niciodata. Dar depinde de fiecare caz si de fiecare persoana , totusi cel mai bine este sa folosesti prezervativ pentru orice eventualitate.
  •  
    • 1 mesaje
    9 Mai 2016, 02:45
    1 0
    Am facut sex neprotejat iar partenerul sustine ca s-a abtinut sa nu ejaculeze dar a scapat acea controversata "picatura a placerii" .. Vaginul meu era foarte lubrifiat si nu imi dau seama exact daca a ejaculat sau a fost doar acel lichid ce precede ejacularea. Dupa chestia asta ne-am oprit din tot ceea ce inseamna act sexual, m-am spalat si am urinat (stiu ca e foarte sanatoasa mictiunea dupa un act sexual) .. Exista vreun risc de a ramane insarcinata de la acea "picatura" cum sustine el c-a fost ?!
    Stiu ca la o ejaculare completa se simte ceva cald si un tremur al partenerului si sperma oarecum se scurge si in exteriorul vaginului .. Nu am simtit nici una din chestiile astea; de asemenea "udatura" din vagin nu era alba sau laptoasa, doar ceva vascos si transparent.
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Mai 2016, 17:45
    1 3
    Fenomental said: "udatura" din vagin nu era alba sau laptoasa, doar ceva vascos si transparent.

     

    a stranutat......oare cum sa-i spun organuli sexual masculin astfel incat adminul sa acepte?