O plomba dentara 95 lei + 25 lei anestezia este prea scump?

  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2014, 18:40
    0 0
    O plomba dentara 95 lei + 25 lei anestezia este prea scump?
  •  
    • 144 mesaje
    30 Ian 2014, 03:04
    1 0
    intradevar, unele carii sunt dificil de inlaturat, se polizeaza foarte mult din dinte dar de fapt aici e si cheia succesului: munca de curatare a dintelui afectat trebuie efectuata cu multa pricepere si atentie, ca altfel te trezesti cu dinti frumosi pe dinafara, iar sub plomba caria lucreaza pana ajunge la nerv si de aici incep probleme mult mai grave. ca idee, daca lucrarea este de calitate, pretul nu e mare. eu am platit 90 lei/plomba unui dentist constiincios care a muncit foarte mult la curatarea cariilor. dintii fusesera plombati cu ceva timp in urma la un cabinet foarte renumit si scump (aprox 150-200 lei/plomba) insa erau atacati de carii in interior pt ca nu si-au dat interesul sa curete corect toata zona afectata si au facut treaba de mantuiala..
  •  
    • 142 mesaje
    31 Ian 2014, 04:32
    0 0
    Cauta pe net cabinete stomatologice cu preturi accesibile si vei gasi mai multe variante.
  •  
    • 199 mesaje
    3 Feb 2017, 09:10
    0 0

    Buna ziua! Depinde de cabinetul la care merge. Eu va recomand sa tineti cont mai mult de calitatea serviciilor, pentru ca degaeaba dati bani mai putini acum, daca peste putin timp trebuie sa mergeti iar la medic si sa dati alti bani ca lucrarea/serviciul nu a fost realizat cum trebuie. Eu merg la cabinetul Andra Smile de mult timp si sunt foarte multumita, preturile sunt ok, iar serviciile de cea mai buna calitate. Va recomand, nu veti regreta!

  •  
    • 28 mesaje
    28 Apr 2017, 17:17
    0 0
    Depinde de cabinet Dar cam astea sunt preturile la cabinetele care folosesc materiale mai bune