cum pot sa imi recuceresc berbecul?

  •  
    • 9 mesaje
    7 Feb 2007, 21:52
    6 7
    Eu sunt noua pe forum.Av vrea sa ma ajutati cu sfaturi;vreau sa imi recuceresc berbecul( este berbec atat la propriu cat si la figurat).Ne-am despartit de ceva timp dar nu am incetat sa il iubesc.Cred ca mi-a ramas sufletul inca la el.Acest om m-a fermecat si nu mi-a mai dat drumul.dupa ce ne-am despartit el a avut o alta relatie,dar acum este singur.Inca ne mai intalnim,vorbim dar mai rar sa zic asa am pastrat relatii de prietenie.Eu insa simt altceva ptr el.As vrea sa-l recuceresc.Multumesc de ajutor
  •  
    • 155 mesaje
    8 Feb 2007, 10:04
    3 0
    Si eu sunt Berbec si logodnicul meu la fel. Ne asemenam f tare mai ales intr-o privinta: in momentul in care ne trece iubirea si punem stop unei relatii, s-a terminat pe veci. El de-a lungul timpului a avut destule relatii si la fel a fost de fiecare data. Cand i s-a luat a fost definitiv, oricat de tare a incercat cealalta persoana sa reintre in sufletul lui. Deci.....daca este Berbec adevarat, nu stiu cate sanse ai.
  •  
    • 178 mesaje
    8 Feb 2007, 10:46
    4 1
    Sunflower, draga mea, Astrid are multa dreptate. Ai, totusi, o mica sansa: sa-ti arati dezinteresul fata de el si, cel mai bine, sa-l faci sa creada ca ai un nou iubit f sexy si cu multi bani. Toate semnele de FOC, si mai presus de toate, Berbecul s-au nascut ca sa lupte. El se comporta ca un terorist romantic: doreste numai ceea ce este cat mai sus si cat mai greu accesibil. Este si f greu sa-l pastrezi: trebuie sa fii mereu "cea mai" in toate cele.
    Daca tu crezi ca merita atata efort, incearca si varianta asta.
    Cu drag,
    Vesta
  •  
    • 9 mesaje
    8 Feb 2007, 19:54
    2 0
    Da si eu tot berbec sunt.Suntem amindoi aceeasi zodie.Am avut o poveste de dragoste frumoasa care era cat pe ce sa se cocretizeze in casatorie.Din mai multe motive totul s-a terminat.Eu spun ca nu a luptat suficient si ca a fost las.Vesta, crezi ca e in regula sa incerc sa pun in aplicare planul tau?daca il indepartez si mai tare si nu vrea sa mai auda de mine?Eu il iubesc inca f mult dar nu cred ca sentimentele sunt reciproce.De cate ori am adus in discutie posibilitatea impacarii mi-a dat raspunsuri evazive fara prea multe explicatii.Stii ce ma duce totusi pe mine in eroare?De fiecare data cand ne-am intalnit ne-am apropiat unul de celalalt ca pe vremuri si chiar am facut dragoste.Crezi ca asta conteaza ptr el sau nu?Va multumesc frumos ptr sfaturi.chiar vreau sa il recuceresc
  •  
    • 3548 mesaje
    8 Feb 2007, 21:32
    1 0
    ups... s-ar putea chiar sa mai simta ceva pt tine, da' totusi s-a departat mult, din moment ce nu revine. daca spui ca ai incercat o discutie frontala cu el, adica i-ai zis de impacare iar el s-a eschivat... asta e un raspuns, indiferent de cum au mai decurs lucrurile intre voi.
  •  
    • 155 mesaje
    9 Feb 2007, 10:11
    1 0
    Mai, chestia asta cu apropierea fizica nu stiu cat de relevanta este.
    Si logodnicul meu mi-a povestit ca el cand se despartea de cineva, daca era o perioada singur, nu avea nici o problema sa mai se culce cu pers respectiva, asta neinsemnand in nici un fel ca mai avea sentimente. Se termina cand isi gasea alta relatie serioasa.
  •  
    • 4487 mesaje
    9 Feb 2007, 14:28
    1 0
    sunflower1, si eu am avut o chestie din asta. Adica si eu m-am certat, pe atunci logodnicul meu, 3 luni. Dar in cele 3 luni am luptat pentru el si l-am recastigat. Si a venit el la mine. Ne-am impacat si ne-am casatorit. Mentionez ca si eu sunt berbec. si suntem casatoriti de 8 ani si cu un copil.
  •  
    • 9 mesaje
    9 Feb 2007, 19:54
    0 0
    A trecut ceva timp de cand ne-am despartit mai exact aproape doi.De cele mai multe ori nici nu stiu cum sa reactionez de teama sa nu il pierd definit.Fiind berbec sunt impulsiva si trebuie intai sa ma calmez si apoi sa trec la actiune.Crede-ma iubita mea ca daca nu vroiam sa lupt renuntam de mult dar nu am facut-o.Mai mult in tot acest timp nu am avut nici un alt iubit ptr ca nu m-am putut apropia de nimeni.Astept sfaturi cum sa mi-l apropii din nou ,cum sa-l fac sa aiba incredere in mine si sa isi doreasca aceasta relatie.
  •  
    • 4487 mesaje
    9 Feb 2007, 21:54
    0 1
    sunflower1, doi ani??? nu-i cam mult totusi? Inteleg ca-l vrei inapoi, dar...totusi a trecut destul de mult timp.

    eu si sotul, amandoi suntem berbeci, dar eu sunt cea mai implusiva, iar el cel mai molcom, sa zic asa. Ca si el are unele momente, in care ma intrece pe mine. Dar amandoi suntem incapatanati, si intr-o disputa, deobicei el cedeaza, ca nu se pune cu nebuna, adica eu .

    P.S. am uitat sa-ti spun, ca daca vrei sa-l recuceresti...v-a trebui sa lupti mai mult pentru el, sa fiti din nou impreuna. dar va fii foarte greu, ca numai eu stiu cat am luptat sa-l recuceresc. Dar l-am pisat tot timpul. Nu stiu daca merge si la tine aceeasi metoda. dar poti sa incerci.
  •  
    • 318 mesaje
    9 Feb 2007, 21:56
    3 1
    Berbecii mi se par cei mai pretentiosi barbati din tot zodiacul, greu de multumit, vor ce e cel mai bun, toata tentia, laude si aprecieri.
    E complicat, trebuie sa fii tot timpul la inaltime pentru el, sa-i fii aproape cand ii este greu fara a-l face sa se simta slab, sa ai grija ce spui despre el, sa nu il critici, sa nu-i dai sfaturi...Obositor, din punctul meu de vedere.
  •  
    • 3548 mesaje
    9 Feb 2007, 21:58
    1 0
    sunflower1... te-ai gandit ca poate ai dezvoltat o obsesie pt el? s-ar putea sa fie si asta. da' din mom ce el se eschiva cand tu ii propuneai sa fiti iarasi impreuna, nu e asta un raspuns? zic si eu...
  •  
    • 9 mesaje
    10 Feb 2007, 19:23
    3 0
    Iubita mea nu stiu daca merge cu pisatul.Eu l-am cautat de fiecare data ,am incercat sa-l surpind de fiecare data dar au fost si dati cand nu am reusit.Sincera sa fiu l-am enervat de multe orilucru care il scoate din sarite.O prietena mi-a zis ca nu el imi e destinul.Exista vreo posibilitate sa iti schimbi destinul?
    P.S.nici nu vreau sa insist f tare sa-l cicalesc ca uraste lucrul asta si in afara de asta ii da senzatia ca vreau sa-l controlez,lucru pe care mi l-a si zis de altfel
  •  
    • 9 mesaje
    10 Feb 2007, 19:33
    3 0
    nu cred ca este vb de obsesie.Pur si simplu nu mi-l pot scoate din suflet si nu ma pot apropia de altcineva cu toate ca am incercat.Nu am putut sa fiu cu celalt.E greu de explicat .Cred ca este ceva peste puterile mele si crede-ma ca sunt un om destul de puternic , am trecut prin ce nu as vrea sa treaca nimeni.Stii cum e cu el :nici nu vrea sa fim impreuna dar nici nu ii displace cand ne intalnim.Nu crezi ca e cam ciudat cel putin din punctul meu de vedere?E genul de om care iti spune verde in fata daca nu mai vrea ceva sau nu ii convine
  •  
    • 2100 mesaje
    10 Feb 2007, 20:20
    4 0
    Sun, iubita... lasa-l. trust me. is jegosi cand vor. cand au interes.. ha.. nu mai scapi, cand nu... da??
    mergi mai departe. jesus, is barbati de barbati pe lumea asta. nu mostre
  •  
    • 349 mesaje
    10 Feb 2007, 21:22
    0 0
    Cu maxima indiferenta din partea ta. De fapt, indiferenta totala. Citeste si topicul de la dragoste cu "el nu te vrea".
    Dragele mele, putem sa ne dam noi de 7 ori peste cap ca ei daca nu vor, nu vor.Nu exista strategii , nimic. Exista dorinta lor sau nu.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Dec 2010, 18:13
    0 1
    Am si eu o intrebare, sper sa ma ajutati. Si eu am fost 3 ani jumate cu un berbec de fapt berbebc-taur ca e chiar la limita in 20 aprilie. Si cand a zis ca vrea pauza a fost ok, dar vad ca el ma cauta, mi-a cerut sa-mi petrec craciunul cu el, ma cauta pt orice prostie, dar cica el nu mai vrea prietena sau iubita, dar cu mine se simte cel mai bine. Puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat ce anume sa fac sa-l recuceresc?
  •  
    • 3311 mesaje
    28 Dec 2010, 16:21
    0 0
    e berbec si la propriu si la figurat?

    sorry, doamna Ciobanu, nu te pot ajuta..
  •  
    • 3 mesaje
    2 Dec 2014, 17:05
    0 0
    Salut! Am o relatie cu un baiat din zodia berbec cam de o luna si 2 saptamani . Primele 3 saptamani totul a fost ok , pot sa spun ca ma sufoca putin , vorbeam in permanenta dar de 3 saptamani s.a cam schimbat, ma cauta dar nu cum o facea inainte si nu imi mai vorbeste la fel, a inceput sa fie rece si distant ... El este plecat in alt oras cu serviciul si sta 2 saptamani plecat si 2 acasa ... Cat timp a fost in oras ne.am inteles bine pot sa spun pana la un moment dat cand am facut eu o faza urata si l.am lasat la o petrecere unde eu il invitasem , si am mai gresit de cateva ori dar tot el ma cautat... De cateva zile insa nu stiu ce se intampla este foarte distant ...Am incercat ca il intreb ce se intampla daca este suparat insa imi spune ca nu are nimic si ca mi se pare ..L.am intrebat de cateva ori daca mai are sens sa continuam dar am observat ca nu vrea sa ne despartim .. Nu imi dau seama ce vrea. Eu ce sa inteleg ?
  •  
    • 4346 mesaje
    3 Dec 2014, 12:58
    1 0
    madalina11111117 said:Salut! Am o relatie cu un baiat din zodia berbec cam de o luna si 2 saptamani . Primele 3 saptamani totul a fost ok , pot sa spun ca ma sufoca putin , vorbeam in permanenta dar de 3 saptamani s.a cam schimbat, ma cauta dar nu cum o facea inainte si nu imi mai vorbeste la fel, a inceput sa fie rece si distant ... El este plecat in alt oras cu serviciul si sta 2 saptamani plecat si 2 acasa ... Cat timp a fost in oras ne.am inteles bine pot sa spun pana la un moment dat cand am facut eu o faza urata si l.am lasat la o petrecere unde eu il invitasem , si am mai gresit de cateva ori dar tot el ma cautat... De cateva zile insa nu stiu ce se intampla este foarte distant ...Am incercat ca il intreb ce se intampla daca este suparat insa imi spune ca nu are nimic si ca mi se pare ..L.am intrebat de cateva ori daca mai are sens sa continuam dar am observat ca nu vrea sa ne despartim .. Nu imi dau seama ce vrea. Eu ce sa inteleg ?

     
    pai de ce s ar desparti???? ti o trage si tie si la aialalta cand e plecat din localittae!
    habar n ai sa ti alegi iubitii...dar e bine ca ai precizat ca e in zodia berbec,,,de parca asta ar fi problema! 

  •  
    • 157 mesaje
    5 Dec 2014, 11:45
    1 0
    Nativii Berbec au un entuziasm "initial" puternic, in orice se implica.
    Apoi acest entuziasm se diminueaza, ei fiind mereu in cautarea noului, cauta alte inceputuri.
    Dar orice om reprezinta mult mai mult decat caracteristicilie semnului in care se afla Soarele - semn care defineste zodia.

    Mie mi se pare un timp prea scurt pentru a cunoaste pe cineva - in afara de situatia in care oamenii chiar simt legatura dintre ei, situatie in care lucrurile se pot potrivi pur si simplu.

    Despre nativii Berbec sunt niste idei in materialul de la link-ul urmator:

    http://astromercur.blogspot.ro/2011/04/cine-sunt-nativii-berbec.html