Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 16:19
    0 0
    nu am mai scris pt ca m-am gandit ..si am mai cautat informatzii. Vreau sa slabesc, am incercat diete si m-a dus mama la mai multzi nutritzionisti dar am glanda si e foarte greu sa slabesc ... luna asta am avut 3 zile cand am mancat doar morcovi si am baut apa si am slabit doar 200 de grame in 3 zile in care n-am mancat aproape nimic. Iar dupa 2 luni de chin am slabit doar 1 kg si cred ca in astea 2 luni doar cateva zile am mancat "normal" , in rest foarte putzin sau deloc. Eu slabesc foarte greu. Nu vreau sa ajung fara dintzi si fara par cum a zis elenush dar totusi nu gasesc pe internet o parere autorizata care sa spuna ca se va intampla asta, am gasit foarte multe descriei a ce se poate intampla daca vomitzi constant, dar eu nu vreau sa vomit (nici nu cred ca pot)
  •  
    • 685 mesaje
    30 Ian 2007, 16:20
    0 0
    Alizee_ ,ti-am trimis un mesaj privat.
  •  
    • 856 mesaje
    30 Ian 2007, 16:22
    0 0
    dar tratament pt glanda urmezi?sau ai urmat?
    tu ai citit ce am scris eu?am slabit cca un kg pe luna.deci nu e deloc mult.dar e sanatos.sport faci?
  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 16:23
    0 0
    fac sport iar tratament pt glanda cica nu am voie sa urmez cat sunt "in crestere" adica mai am de asteptat ani buni
  •  
    • 856 mesaje
    30 Ian 2007, 16:24
    0 0
    ce sport faci?
  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 16:27
    0 0
    of ! am facut airobic, acum fac gimnastica de intretzinere. Nu intzelegi ca eu in 2 luni de zile in care am facut sport in fiecare zi si nu am mancat mai deloc am slabit doar 1 kg ??? Nu am nici o shansa
  •  
    • 70 mesaje
    30 Ian 2007, 16:35
    0 0
    Ce greutate si ce inaltime ai?
  •  
    • 70 mesaje
    30 Ian 2007, 16:35
    0 0
    Ce greutate si ce inaltime ai?
  •  
    • 856 mesaje
    30 Ian 2007, 16:36
    0 0
    cum fata draga sa nu ai nici o sansa?ca ma superi,pe bune.
    adica pt tine nu exista nici o metoda sanatoasa pe lumea asta?nu pot sa cred.
    ai doar 15 ani.slabesc femei la 40 si tu?
    tu cat vroiai sa slabesti?10 kg?eu zic sa ia rabdare.in cat timp te-ai ingrasat asa?
  •  
    • 841 mesaje
    30 Ian 2007, 16:36
    0 0
    bineinteles ca ai o sansa... incearca sa mergi la mai multi endocrinologi si sa aflii pareri diferite. daca e o cauza hormonala poti tu sa stai nemancata zile intregi si tot nu slabesti, ba in plus te si anemiezi si o dai in probleme mult mai grave.
    mergi la mai multi doctori si sunt sigura ca va fi unul care sa te ajute. daca ai ajuns la o inaltime destul de buna cred ca ai putea incepe tratament.
  •  
    • 685 mesaje
    30 Ian 2007, 16:44
    0 0
    Alizee_,ti-am mai trimis unul
  •  
    • 54 mesaje
    30 Ian 2007, 16:51
    0 0
    Am 1.66 inaltime si kg nu mai stiu cate am, acum 2 zile aveam 84 dar nu mai imi vine sa ma urc pe cantar. Si nu pot sa spun "in cat timp m-am ingrasat" pt ca de cand ma stiu am fost obeza !
  •  
    • 856 mesaje
    30 Ian 2007, 16:54
    0 0
    eu singurul sfat pe care mai pot sa ti-l dau e sa nu te descurajezi.asa cum a spus redea mergi la mai multi medici,si o sa te faci bine.singura nu vei reusi.mult succes.
  •  
    • 856 mesaje
    30 Ian 2007, 17:15
    0 1
    si inca ceva,alizee.daca vrei sa ni te apropii,te invit pe topicul"gata nu s emai poate".asa vei vb mai mult cu noi.pup
  •  
    • 18 mesaje
    30 Ian 2007, 17:17
    0 1
    Buna Alizee, eu nu am indraznit sa deschid un asemenea topic iar acum mi-am facut un alt user ca sa postez.

    Sunt ana de 7 luni si stiu cat e de greu la inceput. Sfatul meu e sa nu postesti mai mult de 2 zile consecutive, urmatoarea zi mananca pt ca daca nu mananci nimic mai multe zile fara "antrenament" o sa simtzi la un moment dat nevoia sa te indopi, probabil de asta ai zis ca ai tendintze mia. Eu acum am ajus sa pot posti si 7 zile consecutiv doar cu apa si ceai verde. Eu nu ma simt rau dupa 7 luni ... normal ca nu mai am asa energie si obosesc repede si e cam frustrant ca trebuie sa renuntz la exercitzii dar de slabit slabesc. De la marimea XL am ajuns acum la M si pana la sfarsitul anului sigur voi ajunge la XS. Sfatul meu este sa mananci acum cam 400 calorii zilnic. Te uitzi la fiecare produs si calculezi cate calorii are apoi itzi impartzi mesele o data la fiecare 3-4 ore. In prima una probabil nu o slabesti prea mult dar e important sa reduci treptat nr de calorii zilnice, dupa 2 saptamani treci la 300 si tot asa, apoi 2 zile de post, dupa care iar 300 ... si tot asa, maresti respectiv si nr zilelor de post total. Eu o sa fiu aici daca ai alte intrebari. Te-am pupat si sa stii ca nu esti singura !
  •  
    • 1711 mesaje
    30 Ian 2007, 17:22
    0 0
    ralucea, ABTINE-TE de la asemenea postari. ce-ai scris tu sunt numai tampenii. nu poti trai sanatos numai cu 300 kcal pe zi. sau cel putin nu fara urmari in viitor.
  •  
    • 18 mesaje
    30 Ian 2007, 17:22
    0 1
    Am uitat sa itzi spun sa nu bei mult ceai verde, 2 cani e suficient, in rest 2 litri de apa zilnic. daca itzi e foame in afara de cele 400 de calorii si simtzi ca nu mai potzi mananca morcovi.

    Apropo tu cum reusesti sa te ascunzi de mama ta ? Pe mine ma obliga uneori sa mananc si atunci e cel mai rau ca treuie sa vomit, dar evit pe cat se poate vomitatul. De cele mai multe ori imi fac mancare prajita si o arunc, dar las farfuria murdara si tigaia sa creada ca am mancat. E bine ca maica-mea vine acasa dupa 7 seara si eu ii spun ca nu mananc seara ca tzin o dieta, si vede farfuria murdara crede ca am mancat la pranz. In plus ma satur si de la mirosul de mancare eu 16 ani am. Te astept sa mai vorbim.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2007, 17:26
    0 0
    Eu am destui de multi ani si nu am vrut sa postez de la inceput.Am fost si eu anorexica,am facut sport de performanta si eu si sora mea.Am inceput sa realizez ce se intampla in momentul in care sora mea a murit.Au trecut 10 ani de atunci si nu mi-am revenit inca,sufar cumplit.Puteam sa fiu eu in locul ei.
  •  
    • 18 mesaje
    30 Ian 2007, 17:28
    0 0
    delia ... daca ai 16 ani si 81 kg iti iau in considerare sfatul, daca nu, inseamna ca nu intzelegi.
  •  
    • 123 mesaje
    30 Ian 2007, 17:32
    0 0
    mai ati luat-o razna rau de tot. ralucea pe bune, din rautate o faci? ai vazut ca fetele au facut-o pe alizee sa mai inteleaga una alta si ti ai bagat coada? TU CREZI CA E NORMAL SA FII ANA? Doamne fereste, nu ati auzit atatea chestii negative despre asta?