VISE PREMONITORII ...

  •  
    • 1906 mesaje
    29 Ian 2007, 20:47
    0 0
    si eu aveam destul de des vise premonitorii. ideea e ca mi se intampla exact ceea ce visam sa mi se intample. sau ma gandesc cateodata la un lucru si tocmai ala se intampla. nu cunosc simbolurile din vise insa mereu fac legatura cu ceea ce mi se intampla in viata reala.
  •  
    • 3548 mesaje
    29 Ian 2007, 21:14
    0 0
    viviana, io, cel putin, n-am ce sa interpretez, ca e totul la fel ca-n vis .

    visele premonitorii sunt cele in care visezi o realitate viitoare, realitate care se intampla exact cum ai visat. asta inseamna premonitoriu, premonitie. altfel, exista vise gen semnal. semnal ori pentru starea de fapt in care te aflii -ca un fel de constatare a subconstientului si relevare a acelei constatri, intr-un mod mai pregnant, prin vis; astea nu-s nici o smecherie dupa mine, adica e ceva firesc. ori visele gen semnale care trebuiesc decodificate. spre exemplu mama mea are astfel de vise.

    pe mine astea ma cam sperie... e un fel de al 6-lea simt. desi si in natura se intampla ceva asemanator. paunii, spre exemplu, simt cu cateva zile inainte sa aiba loc un cutremur ca acesta va avea loc. exista niste unde electromagnetice care explica acest fapt. de-asta instinctul lor este avertizat. asa ca ianinte sa credem ca totu' este paranormal, mai bine ii dam putin castig de cauza si stiintei, nu?
  •  
    • 844 mesaje
    29 Ian 2007, 21:18
    0 0
    si eu am vise premonitorii dar eu le visez cu mult timp inainte....de ex cu fostii colegi de munca..i-am visat exact pe ei si atunci mi s-a parut ciudat dar la un an eram colegi...si am retrait visul cu chipuri,loc, culori...totul
    Atunci am inteles....subiectele de la bac le-am visat si eu dar am spus ca nu se poate!
    Eu sunt nascuta intr-o zi de 7 si cica are legatura si cu asta...am citit putina numerologie!
    Nu stiu dar nu ma gandesc prea des la asta!
  •  
    • 622 mesaje
    29 Ian 2007, 21:54
    0 0
    Stiu ce inseamna premonitoriu.Imagineazati caci altfel nici nu scriam aici.Ce visez noaptea, se intampla ziua urmatoare sau chiar mult mai tarziu. Dar am si altfel de vise ce tb interpretate.Si ma refer la un vis in care de ex.iti cade o masea sau o scoti si dupa ceva timp auzi de decesul cuiva.La asta ma refeream.Nu cunosc semnificatia tuturor acestor "semne" ce trebuie decodificate,nu stiu sa le interpretez.Am carti de vise.Dar nu sunt multumita de ele.Ai inteles?
  •  
    • 1906 mesaje
    29 Ian 2007, 22:14
    0 0
    nu prea cred eu in legatura dintre moarte si masea, insa mama mea a visat intr-o zi ca ma inecam iar eu in acel moment eram cu niste rude la Olt si chiar era sa ma inec.
  •  
    • 3548 mesaje
    30 Ian 2007, 00:37
    0 0
    viviana da sa traiti.

    legaturi exista pretutindeni. doar ca eu nu le gasesc asa paranormale. le iau pur si simplu ca atare. nu e nimic spectaculos in ele. fac parte din viata si cu asta basta. atata tot.
  •  
    • 3741 mesaje
    30 Ian 2007, 09:53
    1 0
    Veste ai Pm (sper ca a ajuns) ca e a 5a oara cand incerc sa trimit!
    Tare recunoscatoare ti-as fi daca atunci cand ai timp sa te uiti putin peste visul meu.
  •  
    • 622 mesaje
    30 Ian 2007, 13:30
    0 0
    Toata lumea sa traiasca!!
  •  
    • 1 mesaje
    2 Nov 2017, 16:05
    0 0
    Ce faci atunci cand ai visat detaliat si clar, toate momentele importante din viata ta si ale familiei tale, si multe alte catastrofe naturale sau atacuri teroriste din intreaga lume, cu saptamani sau chiar luni de zile inainte sa se intample? Ce faci cand iti e frica sa mai dormi de teama ca o sa mai visezi alte nenorociri si o sa simti teroarea pe care o simt cei care traiesc momentul acela si nu o sa poti face nimic sa le previ pentru ca au loc in celalalt capat al globului si nu sti pana in cel mai mic detaliu locatia si ziua? Si cel mai important, ce faci cand ai visat ca iti moare cineva foarte drag, si nu sti daca a fost un vis oarecare sau a fost unul premonitoriu ca toate cele care s-au tot adeverit de-a lungul anilor? Cum traiesti o viata normala fara sa te obsedeze gandul ca s-ar putea adeveri visul dintr-un moment in altul?
  •  
    • 3765 mesaje
    2 Nov 2017, 19:31
    0 0
    Scrii o carte despre ele, dupa ce se intampla, si te dai mare vrajitor.
  •  
    • 44 mesaje
    18 Oct 2018, 11:23
    0 0
    Semnificatia viselor o gasesti pe zodiacool.ro daca vrei. Eu am gasit pe multe site-uri dar se cam bateau cap in cap explicatiile. De explicatiile de pe site-ul asta sunt chiar multumita. Nu tin minte mereu ce visez dar cand imi amintesc caut repede aici pana nu uit si pot sa zic ca sunt multumita de raspunsuri. https://www.zodiacool.ro/vise/interpretare-vise
  •  
    • 41 mesaje
    3 Dec 2018, 03:59
    0 0
    Ghicesc in carti de tarot , Ghicit in carti , normale si cafea. Doamna Elena (Românca), inzestrata cu har, clarviziune, capacitati si perceptii extrasenzoriale, Fac previziuni , ghicesc in tarot , in carti normale si cafea.100 Lei consultatia; Bucuresti tel. O72O792463