VISE PREMONITORII ...

  •  
    • 622 mesaje
    27 Ian 2007, 18:35
    0 1
    Credeti in asa ceva? Cunoaste-ti pe cineva care sa fii avut??? Ati avut vre-odata parte, voi, de asa ceva? Cum a fost? Povestiti-mi, va rog!!! Ce ati visat noaptea sa vi se intample ziua sau a doua,treia zi...sau chiar mai tarziu...
  •  
    • 39 mesaje
    27 Ian 2007, 19:30
    0 1
    nu, dar stim ca se scrie "sa fi avut", "vreodata" si "cunoasteti"!!! GOD!!
  •  
    • 622 mesaje
    27 Ian 2007, 20:00
    1 0
    E cumva deformare profesionala???Consideram ca e mai important continutul,contextul.As fi dorit sa conversam pe teme de paranormal-respectiv premonitie si nu de gramatica.Vrei analize sintactice, morfolice..??Le vei gasi oriunde pe net.E suficient sa tastezi pe google si te vor coplesi.Intradevar, am gresit!Imi place sa o recunosc.Nu pot sa cred!In loc sa fim unite si cu suflet si mai ales cu tact...asteptam, la colt sa dam cu bata in cap.Ma bucur,oricum,ca pe acest forum sunt si eve bune, cumsecade ce nu mi-au facut analiza pe text si au stiu , pe alte topicuri, sa imi dea sfaturi fara sa fie vanatoare de greseli gramaticale. Nu imi plac ifosele de mare titrata. Oricum as fi scris, asteptam un raspuns la obiect si daca tot doreai sa iti versi naduful si sa ma corectezi tb sa o faci cu tact....era mai elegant si, in plus, iti multumeam si iti ramaneam "datoare".
  •  
    • 2538 mesaje
    27 Ian 2007, 21:16
    1 0
    terminati odata cu vinatoarea de greseli,fata are o problema si vrea o parere.
    si pe mine ma deranjeaza astfel de greseli dar nu e locul sa facem caz de asta.
    deschideti topic separat,nu mai stricati topicul fetei.
  •  
    • 622 mesaje
    27 Ian 2007, 21:29
    0 0
    Multumesc,Irina...!!!Ai inteles problema si ma bucur nespus ca ai vazut dincolo de greselile mele gramticale, MULTUMESC ca ai vazut exact ce trebuia.
  •  
    • 2538 mesaje
    27 Ian 2007, 21:37
    0 0
    nu e vorba de multumiri viviana...am citit la dragoste topicul tau si simt cat esti de rascolita si tulburata.
    te pup si sper sa iti poti regasi linistea...
  •  
    • 1721 mesaje
    27 Ian 2007, 21:39
    0 0
    Da, eu am vise premonitorii. De fapt eu nu visez cu simboluri sau mai stiu eu ce. Visez pur si simplu (sau vizualizez in timpul visului) lucruri ce urmeaza sa se intample. Am mostenit-o de la tatal meu. La inceput ma speriam, dar acum am invatat sa folosesc acest lucru pentru mine si pentru cei din jurul meu. La inceput colegii si prietenii mei ma priveau ciudat, dar cand s-au convins ca e adevarat au inceput sa ma roage sa visez numerele la loto.
  •  
    • 622 mesaje
    27 Ian 2007, 21:53
    0 0
    Mikaela, si mie mi s-a inatmplat la fel si am spus-o daca nu ma insel si pe topicul <>>.Sper ca l-ai citit!

    M-au speriat aceste vise si m-am tot rugat sa nu mai visez, ma infricosau...acum parca regret ca nu le mai am.

    Cum ai invatat sa le utilizezi?Faci ceva anume? Nici nu stiu cum sa ma exprim.S unt exerciti de control metal...Povesteste-mi tot..cand poti,cum poti..

    Irina...intradevar mai fac si greseli gramaticale..voluntar sau nu..important e ca ai fost alaturi de mine, m-ai inteles si m-ai sustinut iar pentru astea,din suflet, ti-am multumit.Mi s-a parut firesc...si eu te pup.
  •  
    • 1721 mesaje
    27 Ian 2007, 22:27
    0 0
    Tatal meu, la fel, la un moment dat, speriat de tot ceea ce visa, si-a pus in gand sa nu le mai aiba. Si...nu prea mai viseaza premonitoriu. Eu le iau asa cum vin. Stiu ca nu pot face nimic sa schimb cursul vietii, dar, macar, sunt pregatita pentru ce urmeaza sa se intample. Nu visez numai de rau...sunt si vise care prevestesc lucruri bune. Marele noroc e ca sunt exacte, fara simboluri.
    La sfarsitul clasei a 12 a, visasem subiectele de la BAC, la proba de romana scris. Exact subiectele care au picat.
    Nu cultiv acest "dar". Nu stiu cum si, de ce sa mint, imi este si frica sa intru mai in profunzimea fenomenului...
    De asemenea, nu blestem, pentru ca stiu ca "se prinde", incerc sa nu invidiez, sa nu gelozesc, sa nu ma uit cu ochi rai la cei din jurul meu, pentru ca le pot face rau...
    Cand eram mica (vreo 11 ani), un copil din fata blocului m-a batut, iar eu am strigat dupa el "arza-te-ar focu'". La vreo 2 luni, s-a jucat cu chibriturile in sifonier si a luat foc si a murit... poate a fost coincidenta, dar am "experimentat" si cu alte ocazii mai putin tragice si mi-e teama.
  •  
    • 178 mesaje
    28 Ian 2007, 09:29
    0 0
    Dragele mele, iata ca ati intrat iar pe un domeniu in care ma simt bine. Ca sa nu repet si aici, cititi si ce am scris pe forumul de la elady.ro, sectiunea Horosco,Paranormal,Divinatie, topicul Vise si purtam si aici discutii, sper eu, interesante.
    Cu drag, Vesta
  •  
    • 622 mesaje
    28 Ian 2007, 13:27
    0 0
    Vesta,multumim...vom intra si pe acel forum.

    Mikaela, la mine, totul a inceput cu o zi inainte de a fii aproape violata...dupa ce am facut un singur an de yoga.
    Am visat cu o noapte inainte exact ce urma sa mi se intample...pana si faptul ca tipul s-a potoit si si-a dat seama ca ajunsese sa puna pasiunea stapanire pe el...Apoi, am tot visat diverse maruntisuri...cand tb sa ma despart de un iubit, stiam dinainte..apoi a inceput faza cu cel la care tin...vise dupa vise...cand aparea(cu cateva zile inainte) stiam pentru ca il visam cum soseste.
    Am inceput sa ma tot rog sa nu mai visez, ma ingrozeau aceste vise...Acum regret ca nu le mai am.
  •  
    • 1721 mesaje
    28 Ian 2007, 17:03
    0 0
    Si eu visam si cand ma certam cu sotul meu si cand ma insela. Era un adevarat cosmar, la acel moment.
    La un moment dat, sotul meu a fost in misiune la Mamaia pe perioada verii si am visat ca venea acasa, desi nu se putea sa vina. A doua zi, ajung acasa de la serviciu si-l gasesc, intr-adevar, acasa.
  •  
    • 178 mesaje
    28 Ian 2007, 20:46
    0 0
    Viviana, da-mi te rog datele nasterii tale, as putea sa-mi dau seama de unde vin aceste aspecte ale viselor tale. Visul premonitoriu este f rar: este un vis care ori se repeta de cateva ori, sau are un impact profund asupra noastra(retinem fiecare amanunt al sau mult timp, chiar ani de zile). Restul viselor, dupa cum sustin toti cei care studiaza visele, vorbesc despre noi si sunt simboluri ale constientului si subconstientului nostru. Sotul nu este sot, pisica inseamna altceva decat ce reprezinta ea in realitate, o camera intr-o casa semnifica si ea ceva. Majoritatea viselor traduc psihologia persoanei care viseaza(o problema de comportament a acesteia). Alte vise sunt compensatorii, ca si cum in timpul noptii, s-ar realiza ceea ce nu putem trai ziua. Cele mai multe vise sunt determinate de dorintele noastre, de frica, de amintiri(imediate sau mai indepartate), diferite probleme din viata de zi cu zi.
  •  
    • 622 mesaje
    28 Ian 2007, 20:51
    0 0
    Vestasi asteptam un raspuns pe mailul meu personal.Acolo ti-am dat si datele mele de nastere.Vei putea sa-ti dai seama de unde vin aceste aspecte ale viselor mele.Datele mele fiind in primul mail.Imi doream sa stiu cand voi avea un bebe si ce va fii...Ti*am trimis si poza mea..Nu ma uita!!!
  •  
    • 622 mesaje
    29 Ian 2007, 15:49
    0 0
    Vesta... ?
  •  
    • 178 mesaje
    29 Ian 2007, 17:40
    0 0
    Viviana, nu e chip sa dau de mail-ul tau; nu-l gasesc si pace. Oricum, saptamana asta sunt f ocupata si nici n-am sa mai raspund pe nici un forum, iar pe mail numai strictul necesar.
    Imi cer scuze tuturor.
  •  
    • 3548 mesaje
    29 Ian 2007, 17:44
    0 0
    da, eu am avut vise premonitorii de mica. cred ca au inceput de la 6 ani. visam un anumit cadru, o anumita ambianta, anumti oameni care spuneau anumite chestii -oameni necunoscuti- ca mai apoi sa ma pomenesc EXACT in acel cadru din vis. foarte ciudat... nu stiu de ce mi se intampla asta. nici nu-mi bat capu'. pur si simplu exista si cu asta basta.
  •  
    • 10816 mesaje
    29 Ian 2007, 17:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 622 mesaje
    29 Ian 2007, 19:23
    0 0
    Parca prind curaj cand observ ca si voi aveti vise premonitorii.Pacat ca nu stim sa le folosim, stapanim..poate uneori interpetam aceste vise.
  •  
    • 3741 mesaje
    29 Ian 2007, 20:04
    0 0
    Vesta, tot incerc sa-ti dau un PM, dar imi zice ca "aceste date nu exista".
    Cum pot sa dau de tine? Zau daca inteleg de ce nu pot sa trimit! Am scris acelasi mesaj de 4 ori