ginecolog bun in iasi!

  •  
    • 86 mesaje
    13 Ian 2007, 11:41
    1 0
    va rog mult evelor din iasi sa imi recomandati un medic ginecolog bun daca se poate si adresa sau nr de tel.de la cabinet!
    mersic!
  •  
    • 746 mesaje
    13 Ian 2007, 14:43
    1 3
    Dr.Onofriescu.are cabinetul in zona garii cum mergi spre Billa.daca stii unde e cofetaria Ana...mai mergi spre billa si mai este o cofetarie la parter de bloc.este postata sigla pe blocul respectiv:cabinet ginecologic si nr. de telefon cred chiar si al domnului doctor,
    atat ca trebuie sa-tzi faci programare si dureaza ceva caci e foarte cautat,vorbesti personal cu el la telefon si daca e foarte urgentza te ajuta.
    multa sanatate!
  •  
    • 746 mesaje
    13 Ian 2007, 15:18
    0 0
    am vazut la dragoste,alt topic...ziceai ca stai in zona garii,deci tzi-e foarte usor sa gasesti cabinetul de care tzi-am zis
  •  
    • 86 mesaje
    13 Ian 2007, 18:13
    1 1
    loly eu stau pe la gara in alt orash la bd mai exact la is sunt la facultate si el "baiatul" e din orash cu mine!
    oricum in is stau in alexandru si cred ca stiu cabinetul domnului doctor undeva la etajul 1 nu?
    pupu u
  •  
    • 746 mesaje
    13 Ian 2007, 23:41
    1 0
    da dragutza,la etajul unu.incearca,nu e tocmai ieftin d' se merita,din ce-am auzit e cel mai bun din iasi,eu am fost super multzumita de el.
    daca vrei mai multe detalii despre problema putem vorbi in privat.
  •  
    • 146 mesaje
    26 Ian 2007, 23:12
    3 3
    nu vreau sa contrazic ceea ce ai zis dar...experienta mea cu domnul dr onofriescu nu e tocmai.....acum mult ani am fost la el pt dureri la niv sanilor...si rasp. lui a fost ca sunt prea mari si....in fine..aveam pana la urma noduli..cauzati de alte chestii..in fine
    mai este si dr.Iliev..are cabinet in p.ros...se spune ca "citeste" cel mai bine eco...am auzit numai bine de el.are un cabinet super dotat...numai bine
  •  
    • 27 mesaje
    27 Ian 2007, 10:22
    0 0
    o fi asa de dr. Iliev ca citeste bine ecografia dar la cab. din pd ros nu face consultatii si trebuie sa umbli dupa el sa te consulte si sa-ti dea reteta prin spital si e cam superficial va spun din propria exp. la eco mi-a zis ca am un chist care trebuie tratat si apoi cind m-am dus in spital la Cuza voda m-a consultat repede si a zis ca nu mai este cu toate ca eu m-a simteam rau si el era acolo deci mie personal nu mi-a facut deloc o impresie buna.
  •  
    • 146 mesaje
    28 Ian 2007, 02:26
    0 2
    hmm...asta schimba situatia...voiam sa ma duc la el la un control...dar...mai caut...nu`mi place ce aud
    face consultatii in p.ros...chiar azi am fost pt o programare...si e super full
  •  
    • 85 mesaje
    28 Ian 2007, 13:17
    2 0
    in acelasi cabinet cu dr. Onofriescu, martea si joia dupa masa, lucreaza d-na dr. Tarnovanu. eu merg la ea si sunt multumita. sora mea a nascut cu ea...si multe alte prietene si cunostinte ii sunt paciente si nu am auzit de nici o nemultumire.
  •  
    • 188 mesaje
    28 Ian 2007, 18:01
    3 2
    Dragele mele eu sunt din Galati ,si pe mine m-a salvat un ginecolog din Iasi.
    E vorba de profesorul Fatu la care am fost la recomandarea mai multor doamne din Galati.
    Daca nu era acest OM ,as fi intrat la menopauza la 32 ani.
    Daca va intereseaza va pot da mai multe informatii.
    Pupici.
  •  
    • 2048 mesaje
    29 Ian 2007, 12:44
    7 6
    Buna, Eva!

    Eu iti recomand cu caldura un medic ginecolog cu care fosta mea sotie a facut doua cezariene si s-a simtit foarte bine dupa, a fost foarte atent atit inainte de a naste, ca monitorizare, desi nu eram din Iasi, insa prin niste cunostinte ne-au recomandat sa merge la el si a aceptat sa o ia pe sotie sub supraveghere.. sa plus ca semnul de la operatie s-a inchis bine si era aproape invizibil sub chilot, nu avea latime mai mare de 10 cm, cred.. si este un om care zimbeste, cu suflet cald si intelegator.. si o sa-ti faca placere sa il rasplatesti pt efortul lui..
    Medicul se numeste Dr Bunea Ioan, stiu ca are un cabinet pe undeva prin Copou, nu stiu care este adresa corecta, dar pe net am gasit str. Aurel Vlaicu si urmatoarele numere de telefon: 0744 -622 567 si 0232 - 278 892
    Stiu ca era medic ginecolog la Maternitatea Cuza Voda, unde a nascut fosta sotie copiii, asa ca sper sa iti fie de folos si sa aveti parte de cele mai bune ingrijiri, atit tu cit si copilul.. Sanatate, sarcina si nastere cit mai usoara iti doresc!
  •  
    • 1 mesaje
    31 Oct 2016, 13:19
    0 0
    Buna ziua, Daca ma duc la maternitatea Cuza voda din iasi pentru primul control la ginecolog, trebuie sa fac programare?
  •  
    • 1 mesaje
    5 Ian 2017, 20:53
    2 0
    Nu recomand doctorul Onofriescu!! Profesionalism zero!! Nu te asculta, nu are rabdare, te expediaza si asteapta doar bani!  Am fost la control la el dupa ce m-a operat de chisturi ovariene. mi a zis ca sunt in regula si m-am trezit a doua zi cu bartholinita. cand l-am intrebat de unde am luat bacteria mi-a zis ca aveam o infectie ascunsa! cand de fapt erau minciuni ca doar nu putea sa recunoasca ca nu isi sterilizeaza ustensilele! Bani nu mai zic cati i-a dat mama mea si ii arunca pe birou la sictir ca si cum ar fi el cineva iar noi egal cu zero.Asistentele din maternitatea Cuza Voda sunt niste impertinente si care se comporta cu tine ca si cum ai fi tu vinovat ca te-ai imbolnavit. Fara bani nu se uita la tine! Spaga peste spaga de am cheltuit zeci de milioane. M-a operat pe viu si nu va imaginati ce am urlat pe masa de operatie. Dupa prima incizie facuta de o rezidenta de-a doctorului, (pentru ca am fost "cobai" practic, doctorul doar dadea indicatii cum sa faca), la doua luni mi-a aparut iar. Frica de a fi iar incizata pe viu m-a facut sa apelez la alt ginecolog. Alta mancatoare de bani si mare "experta" Schass Carmina. Cand m-am dus la ea, aveam un abces cat o mandarina. Un comportament de tot jegul ca m-a controlat a apasat in vagin de am crezut ca mor de durere si s-a comportat cu mine de parca eram un nimeni! Dupa cum spuneam, abcesul era atat de mare ca pana si un student in primul an la medicina isi dadea seama ca e bartholonita. Doamna dr. Schaas mi-a spus ca am o iritatie de la blugi prea stramti (in conditiile in care era vara si i-am explicat ca am purtat doar rochii lejere). Ma contraziceam cu ea si nu rezolvam nimic. Mi-a prescris un unguient la sictir si sa vin a doua zi la control sa vada cum sunt. Dupa ce i-am dat bani pentru un control de nimic, mai dorea si a doua zi un control, alti bani! A doua zi nu m-am mai prezentat la control, m-am dus la Tg. Mures, la un doctor recomandat. Am ajuns cu bartholonita acuta deja, iar cand m-a vazut doctorul de acolo si-a facut cruce de ce mi-au facut doctorii din Iasi. Respect pentru Domnu doctor de la Mures care m-a tratat, m-a ascultat si mi-a raspuns cu calm la toate intrebarile.Respect si pentru personalul de la spitalul din Tg. Mures care au un comportament de nota 20.Nu am cheltuit nici un ban nici pe operatie nici la asistente. Acolo nu accepta spaga ca la noi in Moldova! Aici toti sunt niste hoti si vor doar bani!! Am scapat de bacterie dupa 8 luni in care mi-a aparut de 4 ori. Si totul de la ce?? Un control la stimatul domn doctor Onofriescu care mi-a fost recomandat ca fiind cel mai bun din Iasi! Uitati-va la recenziile adresate acestui doctor si uitati-va la cei din Mures si trageti voi concluziile! Aveti mare grija! Recomand doctorii din Tg. Mures cu drag. Nu costa decat drumul dar macar iesi sanatoasa. 
  •  
    • 1 mesaje
    18 Iul 2018, 18:28
    0 0
    Bună seara, as vrea sa știu numele medicului din Târgu Mureș.