Risc de sarcina?

  •  
    • 0 mesaje
    4 Nov 2011, 17:00
    6 7
    Ce sa fac daca s-a rupt prezervativul si ar fi scapat umpic in mine?Dupa 1 min am urinat,se poate sa fi iesit?
  •  
    • 0 mesaje
    4 Nov 2011, 18:04
    2 4
    primesti pilule contraceptive?daca nu ia pastila de a doua zi...chiar daca ai urinat spermatozoizii pot sa se miste spre uter...din punct de vedere a metodei de contraceptie prin calendar poti fi infertila daca nu ma gresesc,din cite stiu zilele 14-18 dupa menstruatie ai cea mai mare sansa sa ramii insarcinata...incearca pastila de adoua zi...si data viitoare fiti mai atenti...:* :* pupice
  •  
    • 0 mesaje
    4 Nov 2011, 18:45
    1 1
    da.exista risc mare sa ramai.mai bine ia pilula de a doua zi.eu asa am ramas insarcinata.pilula se ia in 72 de ore de la contact.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Nov 2011, 19:18
    5 4
    imi pare rau ca o sa te critic, dar mi se pare ce tinerii din ziua de azi sunt din ce in ce mai inconstienti...cand este vorba de sex, se baga toti, desi nici macar nu puteti sa faceti diferenta dintre vagin si uretra...mai documentati-va inainte ca tot asa apar si intrebari de genul "raman gravida daca am facut sex anal, oral"...cat despre problema ta, ar fi mai bine sa fugi la farmacie si sa iti iei pastila de dupa..asta este, prostia se plateste!
  •  
    • 0 mesaje
    4 Nov 2011, 21:04
    1 1
    Oare cand intelegeti ca nu are importanta daca urinati dupa actul sexual ...??si?Acei spermat nu stiu kestia asta.daca esti in zilele fertile doar unu e de ajuns sa fecundeze ovulul tau....ar fi bn sa iei pastila
  •  
    • 0 mesaje
    4 Nov 2011, 23:42
    3 0
    Contactul sexual are loc la nivelul vaginului nu la nivelul uretrei.La nivelul uretrei se produce urinarea. Ce stii tu in legatura cu urinatul este in felul urmator.Are importanta mai mult pentru baieti ca dupa un act sexual sa urineze pentru a elimina spermatoizii ramasi pe "traseu",uretra.Dar asta nu iti garanteaza ca un act sexual secund,neprotejat te va feri de o sarcina.cel mult va reduce riscurile de eliminare a spermatozoizilor.NICIO GARANTIE NU OFERA.Daca e rupt sunt sanse .
  •  
    • 4 mesaje
    5 Nov 2011, 00:46
    2 0
    Daca urinand ar iesi afara spermatotoizii,nu s-ar mai fi inventat metodele contraceptive,ne-am duce toate la toaleta.Ma amuza uneori intrebarile care se pun.A scapat mult,putin,ce conteaza?Tot a intrat sperma asa ca..ar fi bine sa faci ce spun fetele,adik sa iei pilula.
  •  
    • 0 mesaje
    6 Nov 2011, 14:05
    2 0
    Cam neplăcută situație! Prezervativul, are un sunet aparte, dacă pocnește sau se sparge! Nu este unul foarte acustic, dar se simte...! Nimic nu poate fii sigur în ziua de azi, mai ales când vine vorba despre acte sexuale! Totul ține de la corp la corp, de la act la act, dacă poți rămâne însărcinată/dacă nu, etc! Și Mama mea mi-a spus că... la femei, dacă se spală cu jet de duș puternic în vagin și urinează după actul sexual sunt șanse foarte mici să rămână însărcinate, dar nu sunt cu totul de acord cu această metodă! Și o picătură de spermă poate să fecundeze cu celula ta sexuală, pentru a provoca o sarcină, deci, apelează la un test de sarcină, după părerea mea...
  •  
    • 9 mesaje
    9 Iul 2016, 00:35
    3 0
    Bună! Am 16 ani, am făcut dragoste cu iubitul meu şi s-a rupt prezervativul. În momentul când s-a rupt, el a scos penisul şi nu am mai continuat actul sexual. A ejaculat după aproximativ 15 minute după ruperea prezervativului, dar fără continuarea actului sexual propriu-zis. Este posibil să rămân însărcinată datorită ruperii prezervativului? Mulțumesc frumos!
    Acest mesaj a fost editat de către AndreeaIss: 10 Iul 2016, 23:37
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Iul 2016, 09:10
    0 0
    AndreeaIss said:Bună! Am 19 ani, am făcut dragoste cu iubitul meu şi s-a rupt prezervativul. În momentul când s-a rupt, el a scos penisul şi nu am mai continuat actul sexual. A ejaculat după aproximativ 15 minute după ruperea prezervativului, dar fără continuarea actului sexual propriu-zis.



    adica ce i-ai facut sa ejaculeze? i-ai spus bancuri si de la ras a explodat?
  •  
    • 9 mesaje
    9 Iul 2016, 10:04
    0 0
    Păi eu l-am sărutat, iar el s-a masturbat... Nu am vrut să mai continui actul pt evitarea oricărei probleme şi totuşi îmi fac griji.
    Eu sunt îngrijorată pt secunda aia când prezervativul s-a rupt, chiar dacă nu a ejaculat, pt că am citit tot felul de chestii pe net cum că ai putea rămâne oricum...
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Iul 2016, 16:17
    2 0
    intradevar, poti sa ramai.
  •  
    • 9 mesaje
    10 Iul 2016, 00:32
    0 0
    De asta îmi e şi teamă. Totuşi, nu cred pt că astăzi mi-a şi venit menstruația, eu având un ciclu regulat! Citind tot felul de chestii pe net, mai mult mă îngrijorez şi mă stresez, şi multe lucruri nici nu sunt chiar aşa! Totuşi, fracțiunea aia de secundă mă cam îngrijorează. Acum o lună ni s-a întâmplat acelaşi lucru şi nu mi s-a întâmplat nimic, sper să fie aşa şi acum! Îți mulțumesc tare mult pt răspunsuri!
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Iul 2016, 14:35
    0 0
    AndreeaIss said:De asta îmi e şi teamă. Totuşi, nu cred pt că astăzi mi-a şi venit menstruația, eu având un ciclu regulat! Citind tot felul de chestii pe net, mai mult mă îngrijorez şi mă stresez, şi multe lucruri nici nu sunt chiar aşa! Totuşi, fracțiunea aia de secundă mă cam îngrijorează. Acum o lună ni s-a întâmplat acelaşi lucru şi nu mi s-a întâmplat nimic, sper să fie aşa şi acum! Îți mulțumesc tare mult pt răspunsuri!

     Dar stii ca menstra poate sa apara si peste o sarcina, nu?

  •  
    • 9 mesaje
    10 Iul 2016, 23:10
    0 0
    Da, ştiu asta!
    Dar cum am spus, imediat după ce s-a rupt, nu am mai continuat deloc. Crezi că ... ?!
  •  
    • 9 mesaje
    10 Iul 2016, 23:15
    0 0
    Să fiu mai precisă, luna trecută mi-a venit menstruația pe 10 iunie. Luna aceasta am avut contact sexual pe 8 iulie(vinerea asta) şi menstruația mi-a venit regulat, pe 9 iulie (adică ieri). Şi cum am spus ni s-a rupt prezervativul, şi na.. ce să mai facem... Dar nu a ejaculat! Eu sper să nu fie absolut nimic!
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Iul 2016, 07:14
    0 0
    AndreeaIss said:Da, ştiu asta!
    Dar cum am spus, imediat după ce s-a rupt, nu am mai continuat deloc. Crezi că ... ?!

     Pentru siguranta ia-ti un test de sarcina si fa-l peste o saptamana. Si aveti mai multa grija data viitoare. Sa ai un copil la anii astia frumosi cu care nu te mai intalnesti e o prostie, unde mai pui ca nici voi nu-l doriti si nici nu-l veti iubi.
    Ehe, la 16 ani inca mai crezi ca tot ce zboara se mananca, dar tu stii ca nu vei ramane cu omul asta toata viata, nu? De ce te lasi folosita, de ce iti mananci tineretea in felul asta? 
     

    E.l. Nu erai in perioada fertila, deci probabil sa fie totul ok.
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 11 Iul 2016, 07:59
  •  
    • 9 mesaje
    11 Iul 2016, 11:27
    0 0
    Ştii... am făcut totul din suflet! Şi nu vreau să crezi despre mine ceva! E cea mai frumoasă vârstă! Aşa e! Sunt cu el de 2 ani jumate, e primul meu iubit, m-a aşteptat în acest lucru şi niciodată nu mi-a cerut, nu m-a obligat, eu am decis să o fac cu el după 1 an şi 9 luni de relație, fără să îmi ceară. A venit de la sine, eu mi-am dorit şi a fost atunci prima dată pt amândoi. Mi-a demonstrat că merită, îl cunosc şi părinții mei, vine zilnic pe la mine, stăm toți, într-adevăr nu rămâne noaptea. Plecăm toți în vacanțe, şi cu părinții mei şi încă alte rude. Sunt prima lui iubită, cu toate că a împlinit 19 ani, m-a cunoscut când avea 16 ani, a mai avut relații, dar doar de câteva săptămâni, eu la el sunt prima în toate şi el la mine la fel. Eu simt că va rămâne cu mine, am un fel de siguranță că va rămâne cu mine şi dacă nu o va face am să îl înțeleg şi nu îmi va părea rău de nimic! Şi crede-mă că nu mă las folosită, niciodată nu m-a folosit, am trecut cu el prin foarte multe, nu mă înțelege greşit, eu consider că relația noastră e foarte serioasă şi el gândeşte la fel, şi nici măcar acum nu îmi cere să o facem sau ceva. Şi dacă îmi cere mereu îmi spune "Iubire, dacă nu vrei ştii că te înțeleg", dar sunt foarte puține momente când îmi cere. Şi i-am greşit de multe ori şi nu a renunțat la mine, părinții mei l-au ajutat şi financiar la nevoie, e foarte apropiat de noi. O să avem mai multă grijă din punct de vedere sexual... Eu gândesc că dacă tot am făcut-o prima dată acum nu mai am de ce să nu o fac, dar i-am zis şi lui, dacă ne despărțim cu altul nu voi mai face. Cu el am făcut-o pt că am simțit şi îl iubesc! Îți mulțumesc din suflet pt sfaturi şi mulțumesc că nu ai fost răutăcios/răutăcioasă!
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Iul 2016, 12:13
    2 2
    Aoleu, esti topita dupa el. La asa iubire si pretuire nu-mi ramane decat sa va urez bafta si intelegere!
  •  
    • 11561 mesaje
    11 Iul 2016, 15:52
    1 2
    white_storm2 said:Aoleu, esti topita dupa el. La asa iubire si pretuire nu-mi ramane decat sa va urez bafta si intelegere!

     Asa sunteti  toate , pana  dati  de  un  [......]  mai  bun!!!


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 18 Iul 2016, 11:14