Credeti in farmece?

  •  
    • 15 mesaje
    19 Mai 2011, 02:34
    0 3
    Credeti in farmece?
  •  
    • 48 mesaje
    19 Mai 2011, 03:18
    2 5
    Buna!Eu cred in farmece,mama tatalui meu face farmece si i-a facut si lui,este o femeie nebuna,s-a certat cu toti copii ei!Cum poti sa iti dai seama ca iti face cineva farmece(din ce mi s-a intamplat mie stiu):ai broaste in casa,sau sa legi un fir de ata rosie si sa duci broasca departe si apoi ai in casa aceasi broasca,ori mercur pe la colturile casei.
  •  
    • 0 mesaje
    19 Mai 2011, 10:07
    5 3
    puterea raului desigur ca exista,,dar shtiu garantat ca el nu are putere asupra ta atita timp cit nu crez in aceasta putere,,,,ceva ani in urma in curtea casei am gasit niste luminari in forma unei kruci,inpletite cu matase neagra,,,chi cineva spunea ca acest farmec duce la moartea membrelor din familie,,,a trecut deacum 6 ani,,,shi nimik nu sa intimplat ,pentru ca nu am crezut in asta...porshisimplu gindeshtete ca e prostie,,care nu are efect asupra ta,,,,
  •  
    • 0 mesaje
    19 Mai 2011, 15:38
    1 1
    este buna intrebarea mai ales ca imposibilul a devenit deja posibil,in momentul cand ceilalti iti vor spune ca tu nu mai esti la fel si comportamentul tau este schimbat radical,CITESTE BIBLIA!!!mergi la un preot si spunei ce ai pe suflet,nu te gandi la farmece.da pot exista,poate ca da,nu stiu,insa noi le facem si tot noi le desfacem.prin credinta si dorinta de ne fi bine.
  •  
    Sgd
    • 0 mesaje
    19 Mai 2011, 16:35
    1 2
    Hmmm, parerile sunt impartite.. dar parerea mea este k daca crezi in D-zeu nu crezi in farmece si invers ! Acum depinde daca esti influentata din auzite sau ti s-au intamplat tie..
  •  
    • 5 mesaje
    19 Mai 2011, 23:30
    1 2
    nu are cum! sincer iti dau un exemplu. 2 persoane merg pe strada noaptea, una crede in fantome, alta nu. bate vantul usor...tu ce crezi ca va spune cea care crede in fantome si cea care nu? pt ca daca crezi in ceva tzi se pare ca si vezi sau ca tzi se intampla...rau nu ti se poate intampla prin magie, doar prin actiunea ta sau a altor persoane, dar nu prin farmece. farmecele au fost folosite dupa inchizitie ca sa sperie lumea...pentru ca alta metoda de aparare nu aveau femeile...asta cred eu. dar daca tu simti ca ceva rau e asupra ta, sfatul meu din suflet e sa mergi al preot si sa discuti cu el....te va ajuta foarte mult
  •  
    • 4 mesaje
    31 Oct 2015, 09:58
    3 4
    intr-o situatie similara am fost si eu,am apelat la n asa zise clarvazatoare de pe internet si in afara de a da bani nu am vazut nimic.pana intr-o zi cand am intrat in contact cu un domn care a avut si el probleme (a fost si el la 9 clarvazatoare dar degeaba pana a gasit o doamna care l-a rezolvat) si mi-a dat si mie nr de tel si adresa unei doamne care nu este deloc mediatizata dar a rezolvat toate cazurile. Am mers la ea si
    acum sunt fericita. daca te intereseaza te pot ajuta ( nu am vazut-o niciodata pe acea doamna pana am mers la ea si nici de atunci), nu-i fac reclama. daca va intereseaza va pot ajuta cu nr de tel
  •  
    • 4 mesaje
    31 Oct 2015, 09:58
    6 3
    intr-o situatie similara am fost si eu,am apelat la n asa zise clarvazatoare de pe internet si in afara de a da bani nu am vazut nimic.pana intr-o zi cand am intrat in contact cu un domn care a avut si el probleme (a fost si el la 9 clarvazatoare dar degeaba pana a gasit o doamna care l-a rezolvat) si mi-a dat si mie nr de tel si adresa unei doamne care nu este deloc mediatizata dar a rezolvat toate cazurile. Am mers la ea si
    acum sunt fericita. daca te intereseaza te pot ajuta ( nu am vazut-o niciodata pe acea doamna pana am mers la ea si nici de atunci), nu-i fac reclama. daca va intereseaza va pot ajuta cu nr de tel
  •  
    • 19 mesaje
    13 Nov 2015, 04:52
    0 1
    Mie preotul mi-a zis ca vraji se fac, dar daca ai viata crestineasca nu se prind vrajile de tine. Mi-a zis ca pot fi unele ispite si atat.
  •  
    • 115 mesaje
    14 Nov 2015, 13:06
    3 1
    Or fi vraji dar nu au nici un efect daca esti spovedit si impartasit..Daca Dumnezeu te apara atunci "Cădea-vor dinspre latura ta o mie şi zece mii de-a dreapta ta, dar de tine nu se vor apropia" - (Psalmi 90,7).
  •  
    • 10 mesaje
    2 Mar 2018, 13:10
    8 1
    ddaria1 said: intr-o situatie similara am fost si eu,am apelat la n asa zise clarvazatoare de pe internet si in afara de a da bani nu am vazut nimic.pana intr-o zi cand am intrat in contact cu un domn care a avut si el probleme (a fost si el la 9 clarvazatoare dar degeaba pana a gasit o doamna care l-a rezolvat) si mi-a dat si mie nr de tel si adresa unei doamne care nu este deloc mediatizata dar a rezolvat toate cazurile. Am mers la ea si
    acum sunt fericita. daca te intereseaza te pot ajuta ( nu am vazut-o niciodata pe acea doamna pana am mers la ea si nici de atunci), nu-i fac reclama. daca va intereseaza va pot ajuta cu nr de tel