Produsele Herbalife

  •  
    • 17 mesaje
    3 Aug 2003, 08:04
    0 0
    Nu sunt decisa daca sa incerc sau nu . M-ar costa in jur de 200$ pt o luna. Am vazut doua fete cu rezultate bune( le stiu de cand erau grasunele, deci pot sa fac o comparatie).
    Sa dau banii sau fac o mare prostie si risc sa ma si imbolnavesc? Va rog mult, astept raspunsuri!!
  •  
    • 962 mesaje
    3 Aug 2003, 16:46
    0 1
    Tatal meu a folosit si a pierdut 12 kg in 3 luni mi se pare dar dupa ce a incetat sa le foloseasca s-a ingrasat mai mult decat era inainte!!! O fi fost si din vina lui poate trebuia sa continue sa tina regim.
  •  
    • 248 mesaje
    4 Aug 2003, 15:57
    2 0
    Porcaria asta te face sa devii dependenta, in sensul ca slabesti cit timp il iei, iar daca te lasi de "tratamentul" asta, te ingrasi chiar mai mult. Eu zic sa uiti de "minunatul" Herbalife!
  •  
    • 36 mesaje
    5 Aug 2003, 07:12
    0 0
    si eu le-am incercat am slabit 12 kg intr-o luna jumatate si am pus 7 kg in decurs de vreo 2 saptamani.tin un regim de ma ia naiba acum mai ales din cauza acestor medicamente.eu zic sa nu incerci
  •  
    • 37 mesaje
    5 Aug 2003, 10:02
    3 0
    Si eu am incercat si nu merita. Eu am slabit intr-o luna 5 kg si am pus 7 in urmatoarele 2 saptamani. Asa ca e foarte clar ca nu merita sa arunci banii.
  •  
    • 8 mesaje
    5 Aug 2003, 16:07
    0 1
    Eu am incercat si sunt foarte bune. Am slabit vara trecuta 10 kg. pe care nu le-am mai pus pe mine desi m-am oprit din regim.
    Acum l-am reluat si vreau sa mai slabesc pana la greutatea ideala.
    Cred ca cei care spun ca nu au slabit vorbesc prostii si nu stiu ce spun. Si nici nu s-au tinut de regim cum trebuie. Cred ca tot ati mai baut o bere ceva, desi zice clar ca alcoolul este interzis in perioada regimului. Deci trebuie doar perseverenta, nu mai induceti lumea in eroare ca nu ati fost voi in stare sa tineti un regim. Herbalife este bune dar intr-adevar scump.
  •  
    • 8 mesaje
    5 Aug 2003, 16:08
    0 1
    Eu am incercat si sunt foarte bune. Am slabit vara trecuta 10 kg. pe care nu le-am mai pus pe mine desi m-am oprit din regim.
    Acum l-am reluat si vreau sa mai slabesc pana la greutatea ideala.
    Cred ca cei care spun ca nu au slabit vorbesc prostii si nu stiu ce spun. Si nici nu s-au tinut de regim cum trebuie. Cred ca tot ati mai baut o bere ceva, desi zice clar ca alcoolul este interzis in perioada regimului. Deci trebuie doar perseverenta, nu mai induceti lumea in eroare ca nu ati fost voi in stare sa tineti un regim. Herbalife este bune dar intr-adevar scump.
  •  
    • 60 mesaje
    6 Aug 2003, 16:27
    2 0
    pt. moca: daca citeai cu atentie cele spuse mai sus ai fi observat ca in experientele descrise nu se spune ca NU s-a slabit, ba dimpotriva, s-a slabit foarte mult chiar! Ideea este ca DUPA regim te ingrasi din nou, avand in vedere ca este totusi un regim f. drastic, in care nu mamanci de 2 ori pe zi, inlocuind masa cu acel "coctail minune" si iei pastile care "topesc grasimile". Spui ca ai tinut cura, deci ar trebui sa stii ca exista si o perioada de acomodare, dupa cura propriu-zisa, in care prganismul se re-obisnuieste treptat sa revina la hrana normala, suprimand doar o masa pe zi...
    Iar cei de la herbalife isi fac reclama cum ca "mamanci orice si slabesti", iarasi prostii debitate caci subiectii trebuie informati clar ca in timpul curei au si restrictii alimentare. Iar DUPA cura, intr-adevar "mananci orice", atunci de ce te ingrasi la loc??
    Deci daca tii o cura de 2 luni mai ai inca 2 luni de readaptare. Acum tu nu poti sa spui ca acei oameni "vorbesc prostii" cand iti spun din experienta lor ca DUPA regim (citeste cu atentie si nu te mai repezi!!!) s-au ingrasat la loc.
    DUPA regim m-am ingrasat si eu, nu imediat, ci kg. depuse in cateva luni, lucru pe care il confirma atatia altii.
    Daca esti atat de categorica si tii sa iti povestesti propria ta experienta cu cele 10 kg. date jos si o mentinere pe parcursul unui an, atunci este ok pentru tine, dar nu-mi place tonul cu care te adresezi celorlalti, ceea ce ma face sa cred ca ori esti distribuitor herbalife ori faci reclama prosteste, din interes.
    Si cred ca cei care au nelamuriri referitor la acest produs au dreptul sa stie ca herbalife nici macar nu are autorizatie de la Ministerul Sanatatii, oare nu da nimanui de gandit acest lucru??
    Te slabesc in timp record, le faci o poza cu silueta "de vis", iar pe urma putin le pasa ca te lasa capatuit cu boli de ficat (stiu oaneni care au avut probleme grave dupa cura) sau ca in cateva luni pui la loc mai multe kilograme decat ai dat jos!
  •  
    • 248 mesaje
    6 Aug 2003, 17:14
    0 1
    Moca sigur e distribuitoare. Ii recunosc stilul agresiv al distribuitorilor Herbalife. E clar ca nu a vrut sa citeasca ce au scris ceilalti, nu ca nu ar fi inteles. Toti se refereau la DUPA "tratamentul minune", nu IN TIMPUL. Cum am scris ceva mai sus, PORCARIA asta da dependenta, adica tot arunci banii pe ea, pt ca numai atunci slabesti. DUPA ce nu mai bei chestia aia te ingrasi rapid.
  •  
    • 636 mesaje
    6 Aug 2003, 21:50
    0 0
    Eu NU cred in produsele Herbalalife pentru ca:
    - slabesti prin infometare ( inlocuiesti 2 mese pe zi cu pulberile lor...iakkkiiiiii...nu tine de foame).
    - ai numeroase restrictii alimentare
    - aceleasi efecte le poti obtine cu orice alt produs romanesc pentru slabit
    (Unofibra, Diomfibra,SilueteR, Normoponderol si cred ca mai sunt si alte produse)...principiul este acelasi pulberea de fibra vegetala isi mareste volumul in contact cu sucul gastric, umple stomacul si da senzatia de satietate. In plus stimuleaza peristaltismul si grabeste evacuarea fecalelor.
    - spoliaza organismul de principiile nutritive.
    - din cate am auzit nici USA nu sunt aprobate ca medicament
    - cu perseverenta poti slabi oricat (in limitele suportate de organism) si fare sa arunci banii pe fereastra
    - " Herbalife este bune dar intr-adevar scump."...folosirea indelungata a acestui produs aduce prejudicii limbii romane!
  •  
    • 206 mesaje
    6 Aug 2003, 22:20
    0 0
    de ce nu posteaza cineva ce este exact in aceste produse "miraculoase" atunci vom putea vorbi de cit de efective sint .
    Eu am vazut (nu le-am cumparat) aici si nu erau mai mult decit simple vitamine cu minerale si ceva extracte de plante (care nu te fac sa slabesti) ...
  •  
    • 206 mesaje
    6 Aug 2003, 22:21
    1 0
    " Herbalife este bune dar intr-adevar scump."...folosirea indelungata a acestui produs aduce prejudicii limbii romane! "


    lololololololololol
  •  
    • 17 mesaje
    6 Aug 2003, 22:36
    1 0
    Gata, m-am razgandit, nu dau banii ca sa imi distrug sanatatea. Mai bine asa, ca slava Domnului sunt sanatoasa.
    Multumesc tuturor celor care si-au spus parerile, astept in continuare.De slabit se slabeste,dar pe urma...
    Aveam dubii mari de aceea am vrut sa aflu si parerea voastra.
  •  
    • 206 mesaje
    7 Aug 2003, 06:11
    0 0
    Cony, ceva vitamine si minerale te pot ajuta foarte mult. In general cind se time dieta , corpul este privat de acestea si ajungi la alte probleme. De ce nu incerci o dieta bazata pe fructe, verdeturi, mincaruri fara grasime (sau vegetariene, fara carne , asta te va ajuta foarte mult ca in acest caz nu ai sanse sa maninci nimic gras) si sa faci ceva mai multa miscare / sport. Eu nu cred ca nu vei slabi. Sincer.
  •  
    • 8 mesaje
    11 Aug 2003, 14:17
    0 0
    pt. altaeva: Nu sunt distribuitoare si daca citeai si tu cu atentie vedeai ca am spus ca am slabit si nu am mai pus la loc...
    pentru ca am tinut un regim "organizat"...
    si nu mi-a dat nici dependenta, aproape un an de zile nu am mai folosit...
    acum vreau sa mai dau jos din kg. care mi-au ramas...
    daca eram distribuitor probabil va dadeam mai multe detalii..
    si daca vrei sa stii, mai pune mana si citeste, si vezi cate vedete au incercat si tinut cu succes regimul asta (vezi Anda Adam spre exemplu).
    Dar e usor sa dai din gura cand habar nu ai de ce vorbesti..
  •  
    • 54 mesaje
    21 Sep 2003, 08:11
    0 0
    Buna fetelor,

    Am si eu nevoie de un sfat... Vreau sa-mi cumpar niste produse de la Herbalife, dar nu pentru a slabi ci pentru a scapa de celulita. Am vazut ca au niste pastile Cell-U-Stop si doua geluri pentru scrub si masaj. Merita? Le-a mai folosit cineva? Au vreun efect?..Sincer nu vreau sa dau banii pe niste prostii care sa-mi faca rau, mai ales ca am ficatul sensibil...
    Va sarut!
  •  
    • 790 mesaje
    22 Sep 2003, 11:06
    0 0
    pt Moca: mai fetito, vezi ca evele nu suporta prea bine marlania...asa ca ai grija...ai deveit roxanica1980 nr. 2...de ea am scapat. scapam si de tine daca nu vorbesti frumos cu noi...si 1 caz "fericit" (daca o fi adevarat) este exceptia de la regula, dupa ce am citit eu, si nu regula...

    pt altaeva: esti o scumpa. asa ar trebui sa fim toate. daca una e floricica si se da atostiutoare si ne face mincinoase pe fata, trebuie sa sarim pe ea.noi suntem aici sa ne simtim bine si sa fim sincere in raspunsuri, nu sa facem reclama sau sa inducem in eroare pe evele care au nevoie de raspunsul nostru.

    pt evele care vor herbalife: daca aceste pilule trebuie asociate cu un regim f strict, de ce nu tineti voi regim fara sa va imbolnaviti organele dupa aceste sintetice??? nu va inteleg. inteleg ca aveti nevoie de un impuls, de sustinere, si poate de aceea suntem toate aici, ca sa fim alaturi unele de altele, nu???
    ascultati sfatul celor care au incercat si au spus ca nu e sanatos!
    nu stiu daca gelul sau crema anticelulitica sunt sau nu bune, dar evele au spus, si eu confirm, ca gerovital anticelulitic e f bun. si e pana in 100.000.sau supliform care e in jur de 50.000
    pupici
  •  
    • 60 mesaje
    22 Sep 2003, 13:38
    0 0
    Pentru Moca ("e usor sa dai din gura cand habar nu ai de ce vorbesti...") care iarasi se repede si foloseste si limbaj agresiv, tu chiar nu stii sa citesti sau preferi sa te iei de ce am scris eu pentru ca nu iti convine ce am spus? Poate pricepi mai greu, dar eu am spus clar ca daca tu ai slabit este ok, dar ar trebui sa asculti si parerile celorlalti in legatura cu subiectul nu sa-i jignesti!
    Am habar despre ce vorbesc, o sa-i raspund si Luissei cu ocazia asta: daca ai probleme cu ficatul, sfatul meu este sa nu te bagi la cure herbalife cu produse interne (Cell-U-lose); daca tu vrei sa folosesti creme si geluri pentru scrub si masaj nu au cum sa-ti faca rau, poate doar la buzunar
    Despre produs: Cell-U-Loss este un amestec de vitamine si minerale, extrase integral din plante, care ajuta la eliminarea grasimilor si mai ales a surplusului de apa din tesuturile adipoase, fara insa a deshidrata intreg organismul.
    Se recomanda si persoanelor suferind de calculi renali sau biliari, precum si persoanelor care au diferite afectiuni cauzate de retentia de lichide în tesuturi .
    Pentru slabire se foloseste in combinatie cu Formula 1 , 2 si 3. Pentru cei care urmaresc eliminarea celulitei, a se folosi impreuna cu programul de slabire, sau cu crema Body Contouring pentru celulita.
    In compozitie, contine si vitamina C, un antioxidant esential precum si potasiu, un mineral foarte important ce lipseste adesea in dietele cu restrictii de calorii."
    Cost: din cate stiu eu in jur de 20$.
    Asa cum spunea si Kappa, raman la parerea ca exista mult prea multe produse autohtone pe piata, la preturi accesibile, cu rezultate foarte bune. Tu hotarasti ce folosesti, eu iti dau doar un sfat si iti readuc aminte ca produsele herbalife nu au avizul ministerului sanatatii.
    Mi-am adus aminte sa-i mai spun lui Moca: tu ai idee cat timp si bani investeste Anda Adam in lookul ei (caci este totusi o persoana publica) sau pe tine te-a incantat ca ai citit intr-o revista ca "si" vedetele slabesc cu herbalife, si uite ce rezultate! Nu uita ca vedetele isi petrec ore intregi la sali de gimnastica, in laboratoare de cosmetica, ca sa arate cum arata. Nu-mi spune mie "mai pune mana si citeste" articole scrise pentru a promova produsele! Pe viitor poate iti schimbi tonul, sau iti este mult mai usor sa fii agresiva decat sa te concentrezi la un ton moderat chiar cand esti in dezacord de idei cu celelalte eve?
  •  
    • 790 mesaje
    22 Sep 2003, 14:18
    0 0
    draga altaeva, nu te mai chinui degeaba.sunt unele care nu merita pur si simplu...stam noi sa le dam educatie acum, la varsta asta...nu se mai poate...daca nu stiu sa discute si tipa ca idioatele cu vastele lor cunostinte din reviste de scandal sau reclame la tv, sa le lasam in pace si sa ne vedem de treaba noastra. eventual le raspundem pe masura...dar ne irosim timpul...

    de parca anda adam ar fi slaba, sau ce?! daca as arata ca ea, as face orice sa slabesc, fratioare....voi nu ati vazut ce ass si ce picioare groase are?!si e si mica de statura...si la toata grasimea aia, nu a avut nici macar niste tate...a trebuit sa le umfle...halal exemplu

    imi cer scuze fata de celelalte eve ca sunt nevoite sa citeasca mesaje de-astea rautacioase, dar pur si simplu unele artagoase ma scot din sarite...
  •  
    • 962 mesaje
    22 Sep 2003, 14:22
    0 0
    Kappa am vazut-o pe Anda Adam la un restaurant din Bucuresti si nu e deloc grasa. Din contra!!! Era o slabatura de om. Stii ca se zice despre televizor ca te face cu 5 kg mai gras. La fel am vazut-o si pe Andreea Antonescu...fata aia e slaba moarta in realitate...e rahitica. So...nu toate lucrurile sunt ce par.