ROMANCE CASATORITE IN ISRAEL

  •  
    • 404 mesaje
    26 Oct 2004, 12:40
    0 2
    Ma bucur sincer pentru realizarile tale atat de frumoase.Sper sa ai parte de cat mai mult bine si fericire.
  •  
    • 404 mesaje
    27 Ian 2005, 09:00
    0 0
    ce ne mai spuneti fetelor???
  •  
    • 513 mesaje
    28 Ian 2005, 16:55
    0 0
    Buna! Imi cer scuze ca nu am mai postat ...adica nu v-am tinut la curent!Va multumesc inca o data pantru parerile, sfaturile voastre... eu sunt bine cu job-ul, scoala... cu d-lui vb in continuare, la fel ca si pana acum vrea sa stie tot ce fac ... dar am cunoscut pe altcineva si sincer sper sa fie o.k. Este din Buc ...in sfarsit, dar de data asta s-a aprins el foarte tare ...si ma zapaceste ...tot incerc sa-i spun sa o luam mai usor. Deci oricum ar fi ... bine tot nu este! Daca te place, si te cauta, si vrea sa fie cu tine tot timpul ...te agaseaza, daca nu ...suferi ca de te implici tu prea tare ...si uite asa. Dar incerc sa ma descurc ... ca-mi place si mie. Asta despre mine ...va pup!
  •  
    • 404 mesaje
    1 Feb 2005, 08:39
    0 0
    Ma bucur ca esti bine,sa ai grija de tine si totul va fi ok.Iti doresc din inima succes si numai bine(bine care intr-adevar ,este bine pt tine)
  •  
    • 33 mesaje
    14 Feb 2005, 14:48
    0 0
    N-am mai fost de multa vreme pe aici. mai stiti povestea mea? Mi-e teama sa vorbesc de asta pentru ca oamenii, in general ma desconsidera si nu stiu daca m-ar putea intelege cineva (si ajuta implicit) fara a ma judeca - in fond ce este rau in faptul ca am iubit (si in sufletul meu mai este inca) un om (indiferent ca o merita sau nu, indiferent de circumstante!) despre care as dori sa stiu daca mai traieste si cum ii este? Ma ajutati fetelor? Va rog mult!
  •  
    • 513 mesaje
    21 Feb 2005, 11:06
    0 0
    Buna fetelor! Ma adresez bineinteles celor care locuiti in Israel! As dori sa stiu cum sunt cotate produsele AHAVA ... eu am folosit cateva, am fost foarte multumita si imi trece ceva prin minte ... Va multumesc mult!
  •  
    • 404 mesaje
    12 Apr 2005, 09:24
    0 0
    Scuze pt foarte marea intarziere .Produsele sunt bunisoare,eu cel putin asa am auzit. :0 tu ce mai faci???
  •  
    • 404 mesaje
    12 Apr 2005, 09:25
    0 0
    Zi-ne ce-ti trece prin minte
  •  
    • 513 mesaje
    13 Apr 2005, 09:47
    0 0
    Buna fetelor! Buna Nivine! Sa le introduc pe piata romaneasca ... Nu este imposibil, un foarte bun plan de afaceri si bani... aici este problema (acum nu dispun de acesti bani). Probabil ca ceva tot am sa incept, dar nu cu aceste produse. In rest sunt bine, am cunoscut un barbat cu care am o relatie foarte frumoasa ... si urmeaza sa ne casatorim. Mai ... si este frumos, destept si cu bani, deci ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa primesti! Uneori imi zic " Na ca mi-am dorit barbat desptept!" imi da niste replici ...si nu prea poti bate campii, si are 35 de ani ... exact ce mi-am dorit(sa fie mai mare decat mine, am zis eu ca au mai multa minte ...dar nu neaparat ...stiti voi)Acum ma chinuie cu condusul, mi-am luat permisul anul trecut dar abia de cateva luni m-am urcat la volan si a zis ca pana nu este convins ca ma si intorc acasa ... nu-mi da masina. Cam asta este! Dar tu ce mai faci?
  •  
    • 404 mesaje
    13 Apr 2005, 21:43
    0 0
    Ma bucur sa aud aceste vesti de la tine, tipul nu e una si aceeasi persoana cu ....ce ne povestii tu mai de demult.Sincer iti doresc numai bine si inca-odata ma bucur ca ne dai vesti bune.Sa ne chemi la nunta.Cat despre ahava sunt produse bunicele fabricate langa marea moarta.Apropo ahava inseamna iubire,asa ca... sa ai multa ahava(la propriu si la figurat)
  •  
    • 404 mesaje
    14 Apr 2005, 09:32
    0 0
    Ami am stat si m-am gandit nu-i rea ideea ta cu cosmeticile Ahava.Am putea colabora.Eu sunt cosmeticiana si am sa le studiez mai indeaproape si-ti mai dau vesti.Vom baga numai produsele eficiente.Te pup si astept parerea ta.
  •  
    • 513 mesaje
    14 Apr 2005, 10:23
    0 0
    Buna Nivine! Da ... nici ce spui tu de colaborare nu suna rau, chiar cred in ceea ce spun ... dar avand in vedere oferta existenta in momentul de fata pe aceasta piata... asta implica costuri foarte mari de promovare. Din aceasta cauza iti spuneam ca este doar o idee, nu poti intra in asa ceva fara calcule prealabile si banii necesari ... riscul este foarte mare.Este un business in care as intra, sunt femeie, cred in aceste produse, am experienta in vanzari... si mai am forta de munca ...si incredere in mine! Si de D-ul din Israel ... nici acum nu ma lasa in pace, ma suna, ma apeleaza pe msg ... si spune ca numai poate avea o relatie, ca pe toate le compara cu mine ... deci " ce minunata sunt!" glumesc iti dai seama. Cert este ca sunt mai interesanta acum ca sunt inaccesibila. Da ...dar nu asta este important. Si produse profesionale se pot aduce ...la fel piata abunda ...deci clar ceva f bun! Am inteles ca vii in Romania!!!!! Cred ca ai postat pe undeva ... si vorbim, gasim noi o modalitate! Te pupic si sa aud numai de bine!
  •  
    • 404 mesaje
    15 Apr 2005, 10:30
    0 0
    ok. Faci dupa cum crezi ca-i mai bine.Eu inca nu sunt sigura ca voi veni in ro.Pa!
  •  
    • 390 mesaje
    20 Apr 2005, 17:24
    0 0
    Draga Nivine,
    Am incercat sa-ti scriu pe mail eva.ro, dar am probleme cu posta, ba nu pot intra, ba cand pot nu mai gasesc mesajele in inbox, in schimb imi intra tot felul de reclame. I-as ruga frumos pe cei ce fac ordine in posta noastra sa aiba grija mai intai de aceste mizerii care ne incarca posta.
    Eu sunt de cinci ani in Israel si inca fac eforturi mari de acomodare. Se spune ca gradul de inteligenta a fiintei umane este direct proportional cu viteza de adaptare, se pare ca am probleme.
    Astept sa-mi scrii poate voi reusi sa citesc mesajele pe mail.
    Pupici.
  •  
    • 404 mesaje
    20 Apr 2005, 21:24
    0 0
    Iti mai trimit un mess. pe privat.
  •  
    • 404 mesaje
    23 Apr 2005, 20:24
    0 0
    Colibri am uitat sa-ti transmit "sarbatori fericite"!!!
  •  
    • 390 mesaje
    23 Apr 2005, 22:12
    0 0
    Multumesc, Nivine.
    Noi suntem doar o pereche singuratica, cu familii pe alte continente, iar sarbatoarea aceasta inafara de caracterul ei familial si cel nostalgic, care sotului meu ii aduce aproape copilaria, nu are prea mari implicatii in viata noastra. Sotul meu e evreu ateu, iar eu sunt crestina.
    Oricum am sarbatorit si noi in doi, cum cere traditia. Imi plac traditiile de orice fel si incerc sa le inteleg frumusetea.
    Astept sa-mi scrii despre tine. Nu primesc nimic pe privat, nu stiu de ce?
  •  
    • 404 mesaje
    25 Apr 2005, 12:23
    0 0
    Colibri,buna!spune-mi ai messenger pe yahoo?
  •  
    • 404 mesaje
    4 Mai 2005, 21:54
    0 0
    ????
  •  
    • 404 mesaje
    11 Mai 2005, 09:48
    0 0
    Colibri,ce mai faci sper din tot sufletul ca esti bine.Daca nu-ti cer prea mult ,raspunde-mi te rog.