ROMANCE CASATORITE IN ISRAEL

  •  
    • 404 mesaje
    11 Iul 2004, 09:46
    0 0
    Da asteptam vesti,unde esti Amy?
  •  
    • 513 mesaje
    12 Iul 2004, 13:37
    0 0
    Buna fetelor si scuze... Situatia este neschimbata, imi cere in continuare timp.Imi spune de positie..cred ca sociala, ca-i va fi afectata...cred ca v-am mai spus,este si avocat si are si doua birouri de avocatura in Israel...probabil credibilitatea, varsta mea si religia!!! Tot gandeste...in situatia asta eu nu pot face nimic, totul depinde de el... Si chiar nu stiu ce decizie va lua in final...Asta este!!! Greu de inteles pentru unii...pentru prietenii mei,pentru voi nu. Va multumesc din suflet, eu ma implic acum mai mult profesional...imi este mai usor. Va pup mult!
  •  
    • 390 mesaje
    12 Iul 2004, 18:35
    0 0
    Draga Amy,
    ai mesaj pe privat.
    Colibri
  •  
    • 33 mesaje
    16 Iul 2004, 16:56
    1 0
    Dar tu unde esti Nivine? Am nevoie de un sfat!
  •  
    • 513 mesaje
    16 Iul 2004, 21:00
    0 0
    La mine situatia nu s-a schimbat... tot gandeste... nu am nici un indiciu. Ieri m-a sunat si era intr-o stare buna...iar eu am glumit foarte mult... evident pe alte teme...Va pup dulce!
  •  
    • 404 mesaje
    17 Iul 2004, 08:04
    0 0
    Da ,scumpa ,aci sunt,am fost cam ocupata in ultimul timp,vorbim luni.
  •  
    • 727 mesaje
    19 Iul 2004, 06:53
    0 0
    Azi e luni
  •  
    • 404 mesaje
    28 Iul 2004, 08:22
    0 0
    Amy ce se mai aude????Ce vesti ne mai dai.
  •  
    • 513 mesaje
    29 Iul 2004, 22:31
    0 0
    Buna seara fetelor! Nimic nou, eu muncesc ca o nebuna ...el este in Israel acum, vorbim pe net, la telefon... dar nu a luat nici o decizie si sincer habar nu am ce o sa vrea sa faca. Incerc sa-mi vad de ale mele...nu-i vorbesc de sentimente...ca de... ii fac rau, dar hai sa va mai spun ceva... el este fecioara, si tot am citit ce au scris fetele despre prietenii lor si tare il mai regasesc si pe el... Te iubesc dar nu putem fi impreuna... da-mi timp nu stiu ce am sa fac dupa o saptamana...etc. Asta este situatia pe scurt! Va pup mult!
  •  
    • 6 mesaje
    16 Aug 2004, 19:13
    0 0
    Draga mea daca el tot gindeste, nu iubeste .In iubire nu exista nici parinti nici religie.e doar iubire.Si drept sa-ti spun cred ca asta etara cea mai religioasa din lume.Si oameni sint destul de necultivati si rai
  •  
    • 6 mesaje
    16 Aug 2004, 19:13
    0 0
    Draga mea daca el tot gindeste, nu iubeste .In iubire nu exista nici parinti nici religie.e doar iubire.Si drept sa-ti spun cred ca asta etara cea mai religioasa din lume.Si oameni sint destul de necultivati si rai
  •  
    • 513 mesaje
    17 Aug 2004, 16:46
    0 0
    Buna fetelor! Si eu vad lucrurile la fel...cand iubesc sunt in stare de foarte multe pentru a fi cu persoana iubita. Asta este...ma simt obosita, dejamagita... si ma concentrez asupra vietii profesionale, ma implic foarte mult... mie imi este foarte clar...nici o sansa sa fim impreuna. Am inceput sa accept situatia...dureros! Va pupic pe toate! Pa!
  •  
    • 404 mesaje
    18 Aug 2004, 20:04
    0 0
    Nu-i sfarsitul lumii,stai linistita....tot raul poate fi spre bine te pup si mult bine
  •  
    • 602 mesaje
    23 Aug 2004, 15:18
    0 0
    amy, am citit povestea ta si, ca persoana obiectiva, mi se pare evident ca el n-o sa te ia veci de nevasta. Tu pari dispusa la o gramada de sacrificii pe care nu stiu zau daca el le merita. Esti tinara si probabil ca ai o gramada de alti pretendenti in preajma pe care nici macar nu ii observi.
    Sper sa nu te superi pe mine, insa stiu ca dragostea e oarba si mai stiu ca as fi dat oricit sa-mi fi zis si mie cineva ceva cind nu vedeam ce pentru tot restul lumii era evident.
    Eu zic sa te concentrezi mai mult asupra ta decit asupra lui si nu mai astepta sa ia el o decizie. Decizia trebuie sa o iei tu.
    pupici si s-auzim numai de bine
  •  
    • 513 mesaje
    24 Aug 2004, 18:06
    0 0
    Buna! Iti multumesc tie si celorlalte fete ca mi-ati raspuns...foarte promt si cu sufletul. Intr-adevar ma concentrez asupra mea... imi continui studiile(a doua forma de invatamant superior) si muncesc foarte mult...dar am si satisfactii profesionale. Am pretendenti este foarte adevarat...din pacate nu ma intereseaza nici unul...acum vreau sa fiu lasata in pace sa ma mai linistesc. Chiar azi m-a apelat pe messenger... Acum trebuie sa plec..va pup pe toate!Pa!
  •  
    • 404 mesaje
    21 Sep 2004, 11:39
    0 0
    Amy ce se mai aude la tine???
  •  
    • 234 mesaje
    22 Sep 2004, 06:53
    0 0
    vai, ca-mi vine sa fug cu o mie de km pe ora dupa ce a spus colibri!!!! n-as mai sta nici macar 5 secunde langa un om care are religia asta. eu stiam de arabi, dar pe evrei ii credeam diferiti. eu locuiesc in canada, cunosc multi evrei dar sunt normali, nu sunt fanatici, si ii cunosc destul de bine.

    chiar daca el e atata de modern, nu cred ca va putea uita vreodata mentalitatea cu care s-a nascut, cu care a copilarit si cu care a crescut. el stie doar ca femeile sunt la picioarele lui, atata tot.

    nu-mi doresc un asemenea barbat, mai bine singura decat cu el!!!

    am o intrebare pentru cele care sunt casatorite cu evrei/arabi, cum este? pentru ca presupun ca ei au ideea ca femeia trebuie sa fie supusa.

    amy draga, fugi cat mai poti, te rog!!!!!
  •  
    • 404 mesaje
    22 Sep 2004, 14:20
    0 0
    Or fi avand ei ideea asta ,dar.....raman numai cu ideea!!!!!Depinde cat de puternica si mai ales cat de echilibrata esti. Va doresc numai bine!
  •  
    • 967 mesaje
    22 Sep 2004, 22:50
    0 0
    buna!eu am matusa cu familia ei plecata in israel de 15 ani.unchiul era de origine evreu ,dar nascut in romania.verisorii mei sau casatorit in israel.vara mea cu un rus ,iar varul cu o marocanca. au stat in haifa ,iar acu stau in kiriat matkin.inainte de a se casatori verisosara corespondam prin scrisori.imi pare rau ca nu foloseste internetul ca sa ne trimitem email-uri.
    o nedumerire am.tot au promis ca ne va chema in israel.fratele sa pregatit sa plece si anul trecut si anul asta si au zis ca nu se poate ,nu are cum sa il ajute.
    in schimb familia unchiului meu care era in romania sau mutat toti in israel.sa fi fost acceptati pt ca au "singe de evreu".
    si fetelor nu va este frica de atentate? sau ziceti ca varumiu "Si ce are?Aici cade o bomba ,dincolo o bomba.".e glumet varumiu.
  •  
    • 513 mesaje
    15 Oct 2004, 15:52
    0 0
    Buna fetelor! Mii de scuze pentru ca nu am mai scris...dar am fost plecata si din tara, si din bucuresti...tot mereu in interes de serviciu. Sunt bine... nu nemaipomenit, singura si foarte ocupata. Cu dumnealui vorbesc la telefon si pe messenger...am ramas priteni si atat. Dar vrea sa stie tot timpul ce fac, cum sunt si se bucura de succesul meu... spune el ca voi reusi indiferent de barbatul de langa mine. Urmeaza sa vina si doreste sa ne intalnim ...vrea sa ma vada. A mai venit dar eu nu eram in Bucuresti si nu ne-am putut intalni. Cam asta este. Asta este viata...cu bune cu rele...dar noi mergem inainte...suntem foarte puternici...descoperim asta pe parcurs. Va pup mult si va multumesc! Aveti grija de voi si de familiile voastre... tot vad ce se intampla acola...si nu-mi place deloc.