Ajutor , nu vreau sa fiu nasa.....

  •  
    • 1286 mesaje
    13 Dec 2006, 13:41
    0 0
    Doremy, tu esti o tipa foarte de treaba...eu iti spun sincer, daca "finii" mi-ar fi venit cu invitatiile gata tiparite, le-as fi explicat cu lux de amanunte ce sa faca cu ele!
  •  
    • 1450 mesaje
    13 Dec 2006, 13:54
    0 0
    mda,sunny,si eu, la fel!
    doremy,stai, tu ,linistita,si mai bine ia-ti o tzoala noua ,pentru tine,daca ceea ce simti e doar...obligatie!
  •  
    • 339 mesaje
    13 Dec 2006, 13:57
    0 0
    doremy daca oamenii au facut invitatii si tot in diserarea care i-a cuprins cand au vazut ca n-are cine sa-i cunune? si au zis ca nasica de botez nu poate refuza...fi fata buna si zi-le ok, doar la nunta, stabileste detalii stricte-cat dai, cate pers aduci, etc. e amuzant chiar. si face bine la moral sa fii persoana a doua ca importanta
  •  
    • 2825 mesaje
    13 Dec 2006, 15:15
    0 1
    nu-mi place sa fiu nasa,nu-mi place sa fiu in centrul atentiei,m-as simti ca o capra,asa ca ii bag in p m .

    multumesc , fetelor!
  •  
    • 8403 mesaje
    13 Dec 2006, 18:17
    0 0
    e pacat sa nu fii nasha, doremy!

    esti o femeie prea desteapta ca sa fugi de o alta experienta.sunt convinsa ca de vei intra in hora, vei dansa...si o vei face si frumos si distrandu-te

    eu ii inteleg pe cei doi.poate ca te vor nasha pentru ca esti un exemplu pentru femei.hotarata, puternica si ...desteapta.asa ca...avanti!
  •  
    • 51 mesaje
    13 Dec 2006, 18:57
    0 0
    Pentru tine fortelady, sa stii, fara suparare, k eu am niste nasi EXCEPTIONALI, din toate punctele de vedere. Se vede treaba k tu nu ai avut noroc de asa ceva. Sunt cu cativa ani mai mari decat noi, insa sunt singurii oamnei de pe pamant in kre am incredere totala. Si asta dezinteresat. Nici nu stii cat de bine este. Si pentru ei si pentru noi, si pentru copiii nostri. Imi pare rau pentru tine. SINCER.
    PENTRU DOREMY.
    Stiu ca nu toate relatiile dintre nasi si fini sunt asa de fericite cum este a mea, insa daca intradevar (si nu dau inapoi de la ce am spus), voi nu prea aveti nici in clin nici in maneca cu ei, atunci, mai bine, asa cum a spus o eva, iti cumperi o tzoala misto, si mergi cu barbatul tau la un restaurant, undeva, unde intradevar sa va simtiti bine.
  •  
    • 1135 mesaje
    14 Dec 2006, 15:31
    0 0
    La ce sa-i cununi?! Numai ca asa e traditia? Apropos, tot traditia zice ca "tinerii" sa vina la potentialii nasi sa le propuna sa-i naseasca si nu trebuie sa vina cu mana goala. Ma rog, sarim peste plocon, dar era elementar sa treaca pe la voi sa vorbiti. Din moment ce n-au facut-o, voi n-aveti absolut nici o obligatie fata de ei. Asa ca nu-ti bate capul si transmite-le tot prin aceleasi rude ca tu nu cununi. Daa, sunt rea, stiu!
  •  
    • 7 mesaje
    20 Dec 2017, 20:14
    0 1
    Daca nu este o relatie de suflet eu zic sa nu cununi.Eu am doua randuri de fini dar suntem uniti asa cum trebuie la bine si la rau impreuna.Daca nu vrei akm imagineazati ca daca faci acest pas o sa fie o povara pe parcurs.Vor veni la tine si de fiecare data nu o sa-ti convina.Iubita mea daca nu simti asta din tot sufletul nu o fa.Eu am cununat la 2000 km dar nu regret nmk.Am cu finii mei o relatie speciala.
    Insa nu pot spune acelasi lucru despre nasii nostrii.Dumnezeu a compensat.
  •  
    • 7 mesaje
    20 Dec 2017, 20:14
    0 1
    Daca nu este o relatie de suflet eu zic sa nu cununi.Eu am doua randuri de fini dar suntem uniti asa cum trebuie la bine si la rau impreuna.Daca nu vrei akm imagineazati ca daca faci acest pas o sa fie o povara pe parcurs.Vor veni la tine si de fiecare data nu o sa-ti convina.Iubita mea daca nu simti asta din tot sufletul nu o fa.Eu am cununat la 2000 km dar nu regret nmk.Am cu finii mei o relatie speciala.
    Insa nu pot spune acelasi lucru despre nasii nostrii.Dumnezeu a compensat.
  •  
    • 7 mesaje
    20 Dec 2017, 20:14
    0 0
    Daca nu este o relatie de suflet eu zic sa nu cununi.Eu am doua randuri de fini dar suntem uniti asa cum trebuie la bine si la rau impreuna.Daca nu vrei akm imagineazati ca daca faci acest pas o sa fie o povara pe parcurs.Vor veni la tine si de fiecare data nu o sa-ti convina.Iubita mea daca nu simti asta din tot sufletul nu o fa.Eu am cununat la 2000 km dar nu regret nmk.Am cu finii mei o relatie speciala.
    Insa nu pot spune acelasi lucru despre nasii nostrii.Dumnezeu a compensat.