Viata sexuala

  •  
    • 0 mesaje
    16 Nov 2010, 23:27
    1 0
    Buna.Am 18 ani si de curand me`am inceput viata sexuala.
  •  
    • 0 mesaje
    16 Nov 2010, 23:35
    0 3
    odata ce nu ejaculeaza in tine nu are cum sa ramaie insarcinata ...si dak se intampla sa o faca simti stai linistita si dak se intampla asta sa iei ca mai repede posibil poseidon 2 ( pastila de a doua zi) ...
  •  
    • 1 mesaje
    16 Nov 2010, 23:42
    2 0
    nu vreau sa te sperii insa e posibil sa ramai insarcinata si fara sa ejaculeze in tine.se poate sa aiba niste scurgeri in timpul actului de care nici el sa nu-si dea seama.cel mai bn ar fi sa mergi la medic,sa iti prescrie anticonceptionale sau sa va protejati cu prezervativ.tot ce poti face acum e sa-ti faci un test si sa scapi de nelamuriri.si daca totul e bine ,protejati-va de aum,nu va mai jucati cu asta,e vorba de o viata de copil nevionovat!!!
  •  
    • 0 mesaje
    16 Nov 2010, 23:53
    1 0
    Ai grija pentru ca nu se stie sigur.Cel mai bine este sa te duci la farmacie sa-ti iei un test sa scapi de indoiala.Este mai bine sa va protejati ca sa scapati de frica.Ai grija de tine:*
  •  
    • 15 mesaje
    17 Nov 2010, 05:55
    0 0
    Nu stiu ce sa'ti spun...fa un test sa fii mai sigura....dar eu de knd sunt cu prietenul meu,de 2 ani si ceva,nu am ramas niciodata si nu ne-am protejat...are el grija :)
  •  
    • 10 mesaje
    17 Nov 2010, 10:38
    0 1
    1.nu ai de ce sa iei pastila de a 2-a zi.e total absurd 2.te poti juca cu jocul cat vrei tu,dar la un moment dat,te arzi. 3.cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa folosesti prezervtivul. 4.fii constienta de riscurile fiecarei metode de contraceptie,pentru ca in cazul in care ramai insarcinata tu tragi ponoasele. 5.chiar trebuie sa treci printr-o sarcina ca sa-ti apreciezi sanatatea ?
  •  
    • 574 mesaje
    17 Nov 2010, 13:56
    1 1
    Sigur ai 18 ani ? Baietii in general cei care abia au iesit din buletin nici macar nu stiu cand "isi dau drumu" asa se face ca multe fete au ramas insarcinate peste noapte. Doar barbatii cu experienta foarte multa si ei dau gresi uneori ar putea sa stie cand "isi dau drumul" in rest oricand poate sa-i curga putin lichid,el nu are cum sa simta si voala,esti mamica ! Cred ca in cele mai multe cazuri tu nici macar nu-ti dai drumu,asa se explica durerea de cap...voi va iubiti ori este doare sex ? E posibil sa faci sex cu cineva care este la inceput de adolescenta,nu-mi miroase a bine ceva in povestea ta ! Nu-mi vine sa cred ca nu ai invatat inainte de sex cum sa te si protejezi tu, nu ai voie sa te lasi la mana barbatilor,barbatii in majoritate "o baga" si nu au treaba cu protectia,nu-si asuma foarte multi raspundere unei sarcini nedorite,sper sa nu ajungi sa suferi. Noi nu te putem ajuta decat sa te indrumam ca pe viitor sa-ti porti singura de griji altfel o sa ai mult de suferit in viata.
  •  
    • 5 mesaje
    17 Nov 2010, 17:47
    2 0
    :)) mda....hai sa iti vand uhn pont...nu ramai asa usor daca nu se termina in tn...si da! ai simti crede-ma! dar poti ramane.am avut o colega de liceu ce a ramaas asa..daca te doare capus i nuj ce simtome ai...asta e din acuza k te stresezi prea tare...uite ce trebuie sa afci pt psihicul tau dar si pt viitor: du-te akum...da! akum si ia un test de sarcina...e 9 lei, si fa-l! si celalt lukru...daca nu suporti prez(yo nu il suport..ma ustura infernal) ia-ti acele spermicide...dai in int tau si poate sa se si termina k nu ai nici o treaba si sunt si ieftine...sunt folii care se dizolva...creme si etc...deci nu doar prez si asa makar esti ami sigura si sexul e mai plakut...deci du-teeeeee ia-ti ce trebuie si fii linistita:D te pup
  •  
    • 0 mesaje
    17 Nov 2010, 23:03
    0 0
    Nu prea ai cum sa fii insarcinata.Desi cred ca si tu stii asta dar nu ai cum sa nu iei in considerare ca ai facuto neprotejat si probabil dintro greseala ai ramas.Sunt in aceeasi situatie:).Multe fete sunt.Sa speram ca totul o sa fie bine.
  •  
    • 0 mesaje
    18 Nov 2010, 02:54
    0 0
    Hmm, nu e ceva foarte grav... dacă zici că nu simţi sau nu dă semne să fi ejaculat în tine, nu ar avea ce risc să fie,pentru o protecţie majoră consultă ginecologul,fă un test, şi de acum încolo ia pastile anticoncepţionale pentru protecţie... şi n-ai treabă...
  •  
    • 8 mesaje
    23 Iul 2016, 21:25
    0 1
    !
     
    Acest mesaj a fost editat de către al3x_1191: 24 Iul 2016, 20:36