am si eu o intrebare...am 13 ani...sunt foarte dezvolata si de a

  •  
    • 0 mesaje
    15 Nov 2010, 15:25
    32 20
    am si eu o intrebare...am 13 ani...sunt foarte dezvolata si de aceea prietenul meu vrea sa o facem.ce sa fac?
  •  
    • 1 mesaje
    15 Nov 2010, 15:35
    14 5
    pffff.....la anii astia,dupa cum am mai spus si altor fete eu una,inca aveam papusi:d si nu fac parte din generatia batranae ,am 21 de ani.totusi la 13 ani ce stii despre iubire,despre incredere si toate celelalte?nu mai vb despre contraceptie...ia si copilareste mai bn,k iti va parea rau mai tarziu.daca faci astea de pe acum,la 18 ani ce vei mai face?
  •  
    • 0 mesaje
    15 Nov 2010, 15:36
    13 9
    vaaaai.....X_x....numi vine sa cred k vad bine ceea ce ai sc:|....hey fetito ai 13 ani:|...pe la 20 si cv ce o sa faci? devii prostituata? vezi de scoala si de copilarie. baiatu te iubeste pe draq...dak ar fii asa nu tiar cere de la anii astia:|... stai potolita pt a nu regreta mai tarziu nu cred k vrei sa ai si u probleme k multe de pe acest site....ceva gen...vai sunt gravida? vai de ce nu mia venit ciclu?...dhaaa....nu cred k la anii tai ai nevoie de ingrijorari de genul acesta
  •  
    • 574 mesaje
    15 Nov 2010, 15:39
    8 10
    Nu,nu esti dezvoltata ! Esti doar o copila,cum poti sa te gandesti la asa ceva ? De ce ai accepta sa fi batjocorata ? Tine mult la tine ? Isi scoate un ochi pentru tine ? Isi doneaza inima pentru tine ? Si eu pot sa tin la tine foarte mult,dai virginitatea pe lucruri fara pret precum "tine la mine" ? Sa-ti fie rusine ! Daca eram tata de fata si o astfel de persoana facea propunere fetei mele muream cu el de gat ! Nu uita,vrei nu vrei daca se afla ca baiatul acela a intretinut relatii sexuale cu tine i se face dosar penal si risca sa ajunga in spatele gratiilor cu o pedeapsa intre 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi.
  •  
    • 5 mesaje
    15 Nov 2010, 16:54
    3 6
    nu!!!!!!!!!!!! nu fa aceasta prostie niciodata....cum tine la tine daca tot iti spune sa faceti sex??? nu tine, doar te vrea in pat...si se face k tine la tine.daca chiar te iubeste sa astepte pana cand vei fi tu pregatita sa o faci...si la 13 ani nu cred k esti pt k esty micuta,nici korpul tau nu e pregatit pentru sex si ai avea complicatii medicale si vrei sa afle ai tai?pentru ca daca vei merge la doctor pentru ca te vei simti rau si iti va spune ca e din cauza ca ai inceput prea devreme.... nu cred ca vrei asta...nu merita pentru un baiat sa treci prin asa ceva. pentru ca nu o sa ramai cu el pt ca el nu tine la tine asa, doar vrea sa o faca cu tn...deci ai grija mare...
  •  
    • 0 mesaje
    15 Nov 2010, 19:39
    4 5
    Clar ca esti prea mica pentru asta !!!Cum au spus si evele de mai sus nu esti pregatita inca esti copila.Mai bine uita asta si vezi-ti de ce ar trebui sa te preocupe pe tine scoala,familia ca pe urma o sa regreti!!!
  •  
    • 3 mesaje
    15 Nov 2010, 20:21
    8 4
    Dap ce sa mai spunem?La 13 ani eu aveam alte preocupari.Nu avem dreptul de a te judeca dar totusi oare tu chiar crezi ca esti atat de dezvoltata incat sa faci acest pas? E interzis sa ai relatii intime cu un minor si inca de varsta ta.Traieste-ti copilaria fata draga ca nu te vei mai intalni cu acesti ani.Dragoste vei face toata viata dupa ce te casatoresti. E destul timp pt asta. Termina-ti studiile.Nu stii bine nici cat de dezvoltate sunt organele tale genitale.Te-ai gandit macar care riscuri exista sa "primesti" o boala cu transmitere sexuala sau si mai rau o sarcina? Nu iti rata viata pt cateva clipe de placere.Tine la tine e una si a te iubi e altceva.O fata ar trebui sa se daruiasca unui singur barbat care ii arata ca o iubeste , o respecta, o asteapta ...etc.Daca el te va convinge sa aveti relatii intime si apoi te va parasi vei regreta si vei intelege de ce sunt atatea pareri impotriva.Decizia e a ta. Nu a noastra dar in locul tau eu mi-as trai copilaria pentru ca viata nu inseamna doar relatii intime. Acest pas il faci cand esti pe deplin responsabil si constient de deciziile tale si efectele lor pe termen lung si scurt.
  •  
    • 2 mesaje
    15 Nov 2010, 20:49
    3 4
    wtf :O:O:O la 13 ani ??? ... da..tine la tine pana ti`o trage fetita ... tu crezi ca peste catva timp va mai fi cu tine ???.. iti spun eu ...categoric nu !... esti mult prea mica pt asa ceva ... de fapt... faci ce vrei ..tu tragi dupa ...!...oricum sfatul meu este sa mai astepti vreo cativa ani ..[de preferat vreo 4-5 ;) ...chiar si mai mult... ]
  •  
    • 0 mesaje
    15 Nov 2010, 21:03
    4 4
    Dragutza poate esti dezvoltata la corp dar esti inca un copil.Eu la 16 ani jumate ma gandesc la chimie,fizica:))si nicidecum sa-mi incep viata sexuala Mai bine te-ai duce sa inveti si sa iti dai interesul pentru scoala lasa prostiile,Ce iubire o fi la o varsta atat de frageda??Ai tot timpul sa faci dragoste si in timp vei gasi si persoana potrivita..Ai grija de tine:*
  •  
    • 0 mesaje
    15 Nov 2010, 23:56
    3 2
    Nu pot sa cred ce spui tu acolo.:| La 13 ani nici macar nu stiam sa sarut.Vezi'ti de copilaria ta si lasa sexu' ai timp si pentru asta.
  •  
    • 687 mesaje
    16 Nov 2010, 09:27
    2 1
    corect:)) eu la 13 ani habar nu aveam ce e ala sarut cum a spus una din eve. bai fetito la 13 ani nu stiti ce e aia iubire. credeti ca stiti dar nu e chiar asa. o intrebare: voi stiti ce inseamna iubirea si ce implica acest sentiment? eu la 13 ani ma jucam de mama focului si am 20 de ani acum. vezi-ti de scoala, prieteni, jocurile varstei. anii astia numai vin si apoi o sa iti para rau. daca el te iubea nu iti cerea asta. asa ca stai potolita si daca nu te vrea fara relatii sta daca nu valea!!!
  •  
    16 Nov 2010, 17:20
    1 1
    deci nu vreau sa ma judeti sau sa ma iei in nume de rau....dar nu cred ca esti pregatita sa faci acest pas deoarece esti prea mica..nu esti pregatita nici fizic dar nici psihic....si ar fi mai bine sa mai astepti putin deoarece mai tarziu sar putea sa regreti ca ai facut acest pas.....esti prea cruda sa iti incepi viata sexuala...si odata cu inceperea vietii sexuale trebuie sa iti asumi si anumite riscuri(aparitia unei sarcini nedorite)...si va trebui sa mergi la medic deoarece e posibil sa apara si anumite prob.....asa ca mai bine asteapta nu te grabi...asta e parerea mea...acum decizia iti apartine
  •  
    • 1 mesaje
    24 Iul 2018, 18:37
    1 0
    Am si eu 13ani acum e 2018 medicii spun ca masturbarea e ok chiar si in adolescenta insa viata sexuala nu sunt gata so incep doar masturbare si gata consider ca e destul de ok.insa nu as sfatuio chiar daca a fost cu 7-8 ani in urma
  •  
    • 1 mesaje
    18 Nov 2018, 19:39
    5 2
    Dacă ești din Suceava, fac eu sex cu tine.