Rinoplastie-experiente

  •  
    • 90 mesaje
    10 Ian 2007, 16:37
    0 1
    allondra..eu nu mi-am pus o proteza prea mare..pt ca am zis ca vreau niste sani medii,nu mari si am 225 de grame ceea ce nu e mult...si chiar radea cu mine dl dr spunandu-mi k demult nu a mai pus o proteza asa mica..
    iar in spital stai internata o singura noapte..dimineata te cheama la operatie si pleci a doua zi..
  •  
    • 337 mesaje
    10 Ian 2007, 22:51
    0 0
    so_sweet multumesc inca o data.pupici!
  •  
    • 337 mesaje
    10 Ian 2007, 22:54
    0 1
    so_sweet inca 2 in trebari si nu te mai sacai.ce analize te-a pus sa-ti faci inainte de operatie? analizele le-ai facut tot la bacau?
  •  
    • 90 mesaje
    11 Ian 2007, 10:17
    0 0
    nu ma sacai iubita analize..pai hmm..nu prea mai tin minte..da stai sa caut fisele sa ma uit..
    am gasit fisele..dar analizele pe care le-am facut nu le mai am..oricum stiu ca erau multe.parca si de sida am facut ..
    eu le-am facut in cta..pt ca aici stau si cred ca le-am facut cu o luna sau cam asa ceva inainte..pt ca stiu k e o analiza care dureaza cam 2 sapt sa iasa..
    pupik apropo dak nu sunt prea indiscreta cati ani ai?
  •  
    • 29 mesaje
    11 Ian 2007, 10:22
    0 0
    buna sunt noua aici ....si as avea si eu o intrebare celei care ma poate ajuta....o operatie la nas...stiu k nu face parte din topic dar as vrea sa il fac putzin mai micutz nu e mare dar nu imi place park as vrea o schimbare poate sámi spuna cineva cam cat ar costa???...va multumesc....si care ar fi cel mai bun spital de estetica....
  •  
    • 29 mesaje
    11 Ian 2007, 10:28
    0 0
    face parte ...ma enerveaza k ma grabésc si nu scriu bine.....
  •  
    • 3248 mesaje
    11 Ian 2007, 12:33
    0 0
    Ice,tocmai asta e ideea topicului. Daca ai citi de la inceput,ti-ai face o idee de un pret orientativ.Cel mai precis poate fi chirurgul in sine,in urma unei consultatii si a cerintelor tale.
  •  
    • 337 mesaje
    11 Ian 2007, 14:26
    0 0
    am 25
  •  
    • 337 mesaje
    11 Ian 2007, 16:39
    0 0
    so_sweet,plata cum se face? inainte sau dupa operatie? si inca ceva pretul e in functie de marimea implantului sau orice marime mi-as alege tot 29000e costa?
  •  
    • 90 mesaje
    11 Ian 2007, 18:04
    0 0
    plata se face a doua zi dupa operatie..dupa ce iti face fisa de externare..
    iar implantul nu conteaza cat de mare sau mic este,pretul ramane acelasi..
  •  
    • 337 mesaje
    11 Ian 2007, 18:23
    1 0
    multumesc mult pt.rasp.!esti o scumpa!
  •  
    • 164 mesaje
    11 Ian 2007, 20:23
    0 0
    so sweet,esti din cta?
    spune-mi te rog mult pas cu pas cum ai procedat.ai sunat la bacau pt o programare la consultatie intatai?si ce interval a fost intre consultatie si interventie?eu vreau rinoplastie dar ma gindesc k politik e cam aceeasi.multumesc mult.
  •  
    • 90 mesaje
    11 Ian 2007, 21:38
    0 0
    sunt sweet..nu-i asa loly..ppk allondra..
    eu sunt din cta..da..
    pai a fost un pik mai complicat pt ca eu sunt cam tinerica si m-am dus la stan prima oara cand aveam 19 ani..eu f hotarata sa ma operez..si a fost super dur cu mine..asa mi s-a parut mie atunci..si m-am cam speriat..si am renuntat..
    am renuntat insa doar pt un an..si am revenit..insa de data asta..nu m-a mai intimidat nimik si am fost la consultatie,mi-a dat analizele,le-am facut si dupa o luna parca am sunat..
    si am vb la tel cu doamna dr bilic si m-a programat dupa inca o luna pt ca dl dr nu era in tara..si la sf lunii mai cand eram mai "in varsta" cu un an m-am operat..
    si acum cand ma duc la control ma ia cu "a venit bebelusu' clinicii noastre"
    va puupikutz
  •  
    • 2538 mesaje
    12 Ian 2007, 08:06
    0 0
    women,pt consulatie te poti programa sigur si in Bucuresti.stiu sigur pt ca am sunat ,m-am programat dar a inetervenit ceva si nu m-am mai dus.nr de tel pt Buc. e pe site.Succes
  •  
    • 164 mesaje
    12 Ian 2007, 13:47
    0 0
    eu insa nu sunt din bucuresti si oricum prefer la bacau.sweet,cum au fost conditiile in bacau?
  •  
    • 337 mesaje
    12 Ian 2007, 14:23
    0 0
    buna,am dat azi dimineata telefon la clinica cms pt.o programare si mi-au spus ca dr.stan e plecat din tara.am intrebat si cat o costa operatia de marire de sani si mi-a spus ca inca nu a stabilit pretul pe anul acesta si ca o sa-mi spuna sapt.viitoare cand o da vina doctoru; sunt un pic dezamagita ca eu nu am decat 3000 de euro si tare am o presimtire ca o sa mareasca costu' operatiei cu cel putin 500e.
  •  
    • 442 mesaje
    12 Ian 2007, 16:27
    0 0
    Mi se pare incredibil sa ceara asa de mult pe un implant mamar.Inadmisibil.o asemenea operatie costa cel mult 1800 euro
    Doar pt ca apare la tv,sa-si permita sa ceara asa de mult?????? Doar in Romania se intampla asa ceva
    Este doar un medic bun,ca multi altii!!!
  •  
    • 1906 mesaje
    12 Ian 2007, 17:17
    1 0
    good point Deasteapta. si mie mi se pare aberanta suma. de asemenea, cum sa ceri 1500 de EURO pt o rinoplastie? in plm nu e vb decat de manopera, nu sunt si alte costuri. oricum la CMS se plateste foarte mult "firma" si cum romanii se dau in vant dupa firma....
  •  
    • 90 mesaje
    12 Ian 2007, 17:58
    0 0
    in primul rand eu nu stiu dak l-am vazut pe stan la tv vreodata sau dak am vazut vreo reclama de-a lui la televizor..si atunci cand e vb de persoana mea merg acolo unde e cel ma bine dar fiecare gandeste cum vrea pan la urma..
    adevaru k poti sa te operezi unde vrei si ai atatea locuri de ales..pana si in spatele blocului la mine e un cabinet orl unde scrie k se fac si operatii estetice..asa k nu-i nici o problema..
    trecand peste..la bacau este foarte curat in primul rand..asta ma interesa..
    sunt saloane de cate 2 paturi cu tv in cameram,cu aer conditioant desi nu e neaparat nevoie si cu baie proprie..
    si ce mi-a placut este ca sala de operatie este in centru cum ar veni,iar saloanele sunt dejur imprejur ca asistentele sa vina imediat la tine..
    oricum toata lumea e draguta..iti fac ceiuri,limonade..k de mancare nu prea iti arde si vin mai mereu sa vada cum te mai simti altceva..ce sa-ti mai zic..intreaba-ma tu dak mai ai nelamuriri
  •  
    • 1906 mesaje
    12 Ian 2007, 18:22
    0 0
    eu m-am operat la Marek Valcu la Silhouette. clinica este foarte curata, exista numai un pat in fiecare salon, nelipsitul tv, aer conditionat. am avut si baie proprie la salon. ca sa nu mai spun ca nu m-am dus singura din sala de operatii in salon (era o chestie legata de asta mai sus). asistentele si anestezista au fost super dragutze. cand am avut o problema si l-am sunat pe doctor (eram acasa si racisem destul de tare si am avut o hemoragie de la atatea stranuturi) a venit la clinica la 10:30 noaptea. si toate astea pt 23 de mil, nu pt 1500 de Euro. nu vreau sa ii fac reclama lui Valcu, insa mie mi se pare lipsita de bun simt diferenta atat de mare intre tarifele celor 2 medici.