Rinoplastie-experiente

  •  
    • 47 mesaje
    21 Ian 2014, 11:48
    0 1
    De cand ma stiu am avut probleme foarte mari cu nasul din cauza deviatiei de sept. Pe langa aspectul total inestetic, aveam mari dificultati cu respiratia. Recunosc ca imi era teama de orice operatie, insa era singura metoda. Dupa ce am cautat mai multi doctori, am fost la un consult la domnul Dr. Dobos, care mi-a explicat detaliat procedura si etapele prin care voi trece. Mi-a dat foarte multa incredere si am decis sa ma operez. Pot sa spun clar ca am luat decizia potrivita, rezultatul este uimitor, nasul nu doar are o forma naturala, dar mi-am recapatat mirosul si starea mea s-a imbunatatit. Recuperarea a fost normala, nu am avut complicatii, iar Dr. Dobos mi-a fost alaturi mereu. Daca si voi aveti o problema asemanatoare, va recomand cu incredere sa mergeti la dansul, va las si site-ul ca sa vedeti despre ce este vorba http://www.drdoboscalin.ro. Multa sanatate!
  •  
    • 1 mesaje
    22 Feb 2014, 01:50
    7 6
    Nu recomand dr Antohi Nicolae, si -a batut joc de nasul meu si nu vreau sa mai pateasca nimeni ce am patit eu, iar cand m-am dus la el nici nu a vrut sa auda de corectie. Aveti grija ca medic alegeti. Eu nu mai pot respira dupa operatia facuta de acest nemernic
  •  
    • 1 mesaje
    8 Apr 2014, 00:31
    0 2
    Buna, eu m-am operat la D-nul Dr Antohi anul trecut si sunt foarte multumita de cum arata noul meu nas. Totul a decurs foarte bine dupa operatie, fara complicatii iar acum pot sa spun ca a fost cea mai buna hotarare pe care o puteam lua, aceea de a ma opera la dansul.
    Este o decizie foarte importanta pe care o luati atat pentru fizicul cat si pentru psihicul vostru si sper ca aceasta sa fie cea mai buna pentru voi, asa cum a fost si pentru mine.
    Va doresc multa bafta tuturor!
  •  
    • 1 mesaje
    24 Mai 2014, 16:50
    4 2
    Buna as vrea sa imi fac o rinoplastie vara asta in timisoara de cand mi-am spart nasul am o cocoasa si mai e si indreptat spre dreapta si nu stiu la ce doctor sa ma duc am tot cautat pe net dar fara rezultate prea bune ,de cotulbea am auzit ca e ''macelar'' de bratu am auzit ca e bun dar nu stiu ce sa zic vreau pareri si cat costa o operatie .
  •  
    • 47 mesaje
    30 Mai 2014, 10:49
    1 6
    ramaneti nasoase fetelor, asa se poarta anu' asta...natural.
  •  
    • 66 mesaje
    27 Aug 2014, 14:14
    0 0
    eu am o prietena care si-a facut nasul la dr. dobos, eu mi-am facut doar acid hialuronic in buze la el. dar este un om de nota 10. foarte rabdator si iti explica cu lux de amanunte tot ce vrei sa stii. eu de la prietena mea am aflat de el si de atunci oricine ma intreaba il recomand. si ea, ca si pe mine e foarte multumita de rezultate. are pe site-ul dumnealui poze inainte si dupa, poti intra acolo sa vezi. si preturile gasesti tot acolo. 

     

  •  
    • 4 mesaje
    28 Aug 2014, 12:23
    1 1
    Ciao.Eu mam operat la domnul Lucian Fodor.In septembrie 2013.E foarte de treaba si sunt foarte multumita de rezultat.Iti acorda atentie si iti raspunde la orice il intrebi legat de tema.De asemeni nu te uita dupa ce te opereaza ca altii.Daca ar mai trebui vreodata sa ma operez cred ca tot aceasta alegere as face.Nu regret.Ba din contra imi pare rau ca nam mers mai demult sa ma operez.Am stat 17 ani cu nasul deviat si cu o cocoasa oribila.Plus marimea lui enorma si cartilagiul la baza nasului iesit ce imi astupa nara stanga.Am fost la o otorrina sa ma operez aici in Spania in 26 ianuarie 2013 si mo operat fatal ..ca la 3 luni cartilagiul dela baza iar mio iesit in afara si ma durea tot maxilarul cand calcam.Si bineinteles aici ottorini nu fac nimic estetic.Cocoasa tot acolo mio lasato inca parca era si mai vizibila iar de deviatie ce sa mai zic..tot stramb mi lo lasat si asa ca nu ma puteam vedea fapt ptr care am studiat poze si medici din Romania si mam decis sa merg la dr. Lucian Fodor care mia adus in inima si minte acea liniste sufleteasa ceo am in prezent.Nasul meu se tot desumfla inca,doua operatii intrun an e mult dar a meritat a doua si alegerea facuta.Am nas mai mic,fara cocoasa.Si centrat.Iar cartilagiu dela baza a disparut.Are forma.Forma e exact cum mias fi dorito dintotdeauna.Se adapteaza la trasaturile fetei mele precum marimea.E foarte natural.Si astept inca sa se desumfle.Recuperarea e foarte lenta.Dar de durut nu ma mai doare nimic .Doar in primele luni am avut senzatie de oboseala la ochi..primele zile cu atela a fost cam greu.Muschii fetei nu iam tare putut misca.Si cam greu mam putut spala.Iar acum la 11 luni dela operatie pe zi ce trece e tot mai frumos si mai desumflat.Dar inca mai am de asteptat.La buza superioara,varf si lateralul stanga unde sa lucrat mai mult,precum si intre sprancene inca e umflat .Respiratia mi sa imbunatatit enorm,dela cat de prost respiram innainte acum e diferenta dela cer la pamant.Va incurajez pe toti cei care va simtiti marginalizati sau umiliti din cauza aspectului nasului sau a orcicarei parti sa nu va lasati influentati de lume sa faceti cu voi si din voi ceea ce simtiti.Linistea sufleteasca este tot.Este importanta si o atitudine pozitiva in tot ceea ce va doriti.Cand vrei si crezi atunci orice devine realitate.
  •  
    • 4 mesaje
    28 Aug 2014, 12:50
    1 2
    Dyasdiana said:Cat de dureros este dupa operatia de rinoplastie?

     

    Depinde de cine si cum te opereaza.Pe mine ottorina ma operat fatal..ma durea tot la baza nasului.Simteam junghiuri la orice mancare ce mestecam.Iti mai zic senzatia de ochi obositi de ca si cand ti iar apasa cineva constant.Somnolenta.Muschii fetei e greu sai misti.Zambetul ramane fals mult timp.Iar cand casti e imposibil sa casti normal Insa la a doua operatie de chirurgul estetician nu am avut dureri la baza nasului si nici la mestecarea mancarii.E incomoda doar atela 7 zile.CA E GREU cu spalatul si dormitul cu ea.Tuburile nu le-am tare suportat eu.Apoi dupa ce se scoate atela senzatia de oboseala in zona ochilor persista (11 luni dela operatie si o mai am ).Zambetul fals persista..muschii fetei nu ii pot misca inca in totalitate.Primele 3 luni masaj zilnic.Ingrijire cu apa marina.Odihna si temperatura constanta.Nu e bun nici frigul si nici caldura.Eu 6 luni mam ferit de soare/3 luni nu am facut sprtul meu mult indragitalergatul si prima saptamana iubiri delocOrice informatie doriti,sau senzatie ce am trait va raspund cu placere.Toti suntem diferiti si toti avem trairi distincte.Eu dupa doua operatii am facut un rezumat din ceea ce am simtit mai mult.
  •  
    • 2 mesaje
    29 Dec 2016, 20:56
    2 0
    mirela.doremy said:Nu recomand dr Antohi Nicolae, si -a batut joc de nasul meu si nu vreau sa mai pateasca nimeni ce am patit eu, iar cand m-am dus la el nici nu a vrut sa auda de corectie. Aveti grija ca medic alegeti. Eu nu mai pot respira dupa operatia facuta de acest nemernic

     

  •  
    • 2 mesaje
    29 Dec 2016, 21:13
    5 1
    Desi Stiu si cazuri foarte reusite la dr antohi, eu si inca 2 prieteni nu am avut acest noroc. In cazul meu Pe langa rezultatul dezastruos, nasul este Mai rau ca inainte Nu mai pot respira, stare care s-a inrautatit de la operatie pe an Ce trece (Aprox 5 Ani). Din pacate trauma psihica prin care am trecut ma impiedica Sa apelez la un alt Doctor Sa remediez situatia. Dr antohi a fost foarte amabil initial, mi-a explicat, mi-a promis un nas f frumos. Dar dupa Aprox 9 luni Cand mi-am dat seama ca Nu se va ma schimba radical si l-am intrebat Ce urmeaza m-a jignit, a tipat si m-a impins afara din cabinet. Eram la spitalul de arsi unde facea consultatile dupa ce opera in cabinetul privat. Orice dr Poate gresi o operatie, Dar Sa agresezi pacientii Deja traumatizati este absolut inuman.
  •  
    • 1 mesaje
    29 Mai 2017, 18:05
    1 1
    Buna!!! Dragi mei am si eu o intrebare,care din voi ati facut operatie de rinoplastie in Sibiu? Va multumesc!
  •  
    • 20 mesaje
    24 Iul 2017, 15:47
    0 1
    Eu va sfatuiesc sa apelati cu incredere la medicul estetician Silvia Stanculescu! Si eu m-am confruntat cu problema nasului inestetic, am avut probleme de incredere, de adaptare, anxietate, dar din momentul in care am hotarat sa fac operatia de rinoplastie lucrurile s-au schimbat. E o interventie care te ajuta nespus de mult, iar doamna doctor este foarte buna. Nu am avut probleme, m-am simtit foarte bine in cabinetul dumneaei, am simtit ca am fost pe maine bune! 
  •  
    • 1 mesaje
    30 Oct 2017, 19:56
    0 0
    Buna seara. As vrea sa ma operez la domnul dr antohi. Pt mine este o a doua interventie. Nu sunt fericita cu rezultatele primei mele operatii. Nasul meu a fost distrus de alt doctor . Astept parerile voastre sincere despre dl dr antohi.multumesc
    Acest mesaj a fost editat de către Diana1234567890: 30 Oct 2017, 20:04
  •  
    • 1 mesaje
    20 Nov 2017, 21:25
    3 0
    Buna seara! Sa operat cineva la domnul doctor Antohi Nicolae ce parere aveti ? Eu joi sunt programata pentru consultatie
  •  
    • 3 mesaje
    11 Apr 2018, 17:56
    1 0
    Buna!Ce medic recomandați în Bucuresti? Dacă se poate si poze..
  •  
    • 1 mesaje
    16 Nov 2018, 22:57
    3 1
    Cristinacrsi said:Buna!Ce medic recomandați în Bucuresti? Dacă se poate si poze..

     Buna. Am o luna si jumatate de la operatia de rinoseptoplastie si momentan pot sa spun ca a fost un real succes. Am avut 2 dr:  Dnl Dr Ion Zegrea (plastician) si Dnl Dr Razvan Filip (ORL). Operatia a fost programata prin Dr Zegrea, prin clinica sa Eysium si s-a desfasurat la Euroclinic Regina Maria, de unde este si dnl Dr ORL-ist Razvan Filip. A costat in total 2650EUR, plasticianul 2300EUR si ORL-istul 350EUR. In pret au fost incluse consultatiile preoperatorii la plastician, analizele, spitalizarea si toate consultatiile postoperatorii. Nu am avut dureri deloc, nu mi s-a introdus nimic in nas ulterior operatiei (in general se utilizeza mese sau acele tubulete din silicon), si am respirat pe nas din prima zi a operatiei. Operatia a durat 7 ore si la terapie intensiva am stat 5 ore. Am avut toate problemele din lume, practic cel mai urat nas, mare, stramb, carn, deviatie de sept pronuntata si rinita alergica (rinita nu se vindeca). Nu m-am umflat exagerat si nici nu am avut cine stie ce vanatai. La spital s-au purtat foarte foarte dragut, aveam un butonas pe care apasam de cate ori aveam nevoie (eu apasam din orice, practic din ora in ora) ). M-au chemat inainte cu 2h de operatie. La 7 am ajuns, mi-au adus un gel de dus special cu dezinfectant, zis si facut, ulterior m-am imbracat in niste ciorapi lungi pt a preveni formarea chiagurilor de sange. Apoi imediat m-au bagat pe perfuzii intrucat nu am putut manca sau bea ceva (NU BETI NICI MACAR O PICATURA DE APA, OPERATIA SE VA ANULA). Inainte cu o seara si in seara operatiei am facut injectie anticoagulanta pt ca am luat anticonceptionale, pe care le am oprit in ziua operatiei. In noapte in care am stat in spital am dormit cu o masca rece pt a preveni umflarea. Acasa 2 zile am fost subfebrila (37,2-3) si a fost greu cu procedura spalarii nasului. Nu am avut voie sa il trag sau suflu, cu ajutorul unei seringi cu ser fiziologic am efectuat curatarea, lucru pe care il fac si in prezent. La indepartarea firelor a fost dureros dar suportabil iar pe dinauntru am avut fire resorbabile. Mi s au facut poze in timpul operatiei si la sf inainte ca nasul sa se umfle, pe care le am primit. Datorita procedurii de curatare a nasului pe interior s-a vindecat mult mai repede (faceam asta la aprox 2ore). Overall a fost o experienta ok, nu usoara, doar e o operatie, dar se merita. Dr au fost ft buni si profi, i-as recomanda oricui. Iar dnl dr Filip are o mana extraordinar de usoara, ceea ce conteaza pt ca preoperator el face fibroscopia si post operator curarea nasului (cu aspirator), cam aprox o data pe saptamana. Daca vrei poze lasa-mi mesaj. Eu m-am operat pe 27 septembrie, iar azi nasul este perfect functional

  •  
    • 1 mesaje
    24 Apr 2019, 18:52
    0 1
    NAnaMaria said:
    Cristinacrsi said:Buna!Ce medic recomandați în Bucuresti? Dacă se poate si poze..

     Buna. Am o luna si jumatate de la operatia de rinoseptoplastie si momentan pot sa spun ca a fost un real succes. Am avut 2 dr:  Dnl Dr Ion Zegrea (plastician) si Dnl Dr Razvan Filip (ORL). Operatia a fost programata prin Dr Zegrea, prin clinica sa Eysium si s-a desfasurat la Euroclinic Regina Maria, de unde este si dnl Dr ORL-ist Razvan Filip. A costat in total 2650EUR, plasticianul 2300EUR si ORL-istul 350EUR. In pret au fost incluse consultatiile preoperatorii la plastician, analizele, spitalizarea si toate consultatiile postoperatorii. Nu am avut dureri deloc, nu mi s-a introdus nimic in nas ulterior operatiei (in general se utilizeza mese sau acele tubulete din silicon), si am respirat pe nas din prima zi a operatiei. Operatia a durat 7 ore si la terapie intensiva am stat 5 ore. Am avut toate problemele din lume, practic cel mai urat nas, mare, stramb, carn, deviatie de sept pronuntata si rinita alergica (rinita nu se vindeca). Nu m-am umflat exagerat si nici nu am avut cine stie ce vanatai. La spital s-au purtat foarte foarte dragut, aveam un butonas pe care apasam de cate ori aveam nevoie (eu apasam din orice, practic din ora in ora) ). M-au chemat inainte cu 2h de operatie. La 7 am ajuns, mi-au adus un gel de dus special cu dezinfectant, zis si facut, ulterior m-am imbracat in niste ciorapi lungi pt a preveni formarea chiagurilor de sange. Apoi imediat m-au bagat pe perfuzii intrucat nu am putut manca sau bea ceva (NU BETI NICI MACAR O PICATURA DE APA, OPERATIA SE VA ANULA). Inainte cu o seara si in seara operatiei am facut injectie anticoagulanta pt ca am luat anticonceptionale, pe care le am oprit in ziua operatiei. In noapte in care am stat in spital am dormit cu o masca rece pt a preveni umflarea. Acasa 2 zile am fost subfebrila (37,2-3) si a fost greu cu procedura spalarii nasului. Nu am avut voie sa il trag sau suflu, cu ajutorul unei seringi cu ser fiziologic am efectuat curatarea, lucru pe care il fac si in prezent. La indepartarea firelor a fost dureros dar suportabil iar pe dinauntru am avut fire resorbabile. Mi s au facut poze in timpul operatiei si la sf inainte ca nasul sa se umfle, pe care le am primit. Datorita procedurii de curatare a nasului pe interior s-a vindecat mult mai repede (faceam asta la aprox 2ore). Overall a fost o experienta ok, nu usoara, doar e o operatie, dar se merita. Dr au fost ft buni si profi, i-as recomanda oricui. Iar dnl dr Filip are o mana extraordinar de usoara, ceea ce conteaza pt ca preoperator el face fibroscopia si post operator curarea nasului (cu aspirator), cam aprox o data pe saptamana. Daca vrei poze lasa-mi mesaj. Eu m-am operat pe 27 septembrie, iar azi nasul este perfect functional