jocuri educative pentru copii pentru PC

  •  
    14 Nov 2006, 19:57
    0 0
    jocuri pentru invatrea limbii romane, pentru educatie plastica, perspicacitate, matematica, dictionar de limba franceza si engleza, toate acestea fiin aflate p dvd-uri pentru calculator. Aceste jocuri ii ajuta p cei mici sa invete mult mai repede ji mai usor dar mai ales intr-un mod placut si distractiv. jocurile sunt pentru copii intre 6 -14 ani si le puteti capata de la mine, iar ID-ul meu de messenger este mik_sexy_69 sau puteti lasa un mail pe adresa mik_sexy_69@yahoo.com. va multumesc!
  •  
    • 6 mesaje
    7 Iun 2011, 11:50
    0 0
    Ma intereseaza jocurile educative pentru prescolari. Cele in limba romana sunt greu de gasit. Eu cu Rares, micutul meu de 4 ani, jucam de cateva luni Dragoni. Il gasiti pe www.dragoni.ro . Are jocuri pentru copii intre 3 si 9 ani, de genul: recunoaste literele, animalele, invata engleza, notiuni elementare de matematica, dezvolta-ti creativitatea, deseneaza, canta etc. Foarte bine a prins la pustiul meu. Sa nu credeti ca pierdem timpul la computer de la varsta asta. Nu petrecem mai mult de 20 de minute, o data la doua zile, seara.
    Cum ziceam, ma intereseaza jocurile astea, te voi contacta. Merci!
  •  
    • 8 mesaje
    25 Iul 2011, 17:53
    0 0
    Un site cu jocuri cu interfata in limba romana este http://ro.english-attack.com/
    Sper sa te ajute. Spor !
  •  
    • 3 mesaje
    28 Ian 2013, 16:28
    0 0
    Jocuri in romana interesante si educative sunt si cele cu PitiClic. Andrei, 4 ani si 5 luni, le prefera pe acestea, in defavoarea dragonilor, prea scurte.
    O ora aproape zilnic invata si se distreaza cu personajul lui preferat, PitiClic.