Cum cuceresti un Rac???

  •  
    • 432 mesaje
    15 Nov 2006, 23:40
    0 0
    -
  •  
    • 1450 mesaje
    16 Nov 2006, 09:37
    0 0
    mey,fetelor,cum bine stiti ,racii sunt dominati de luna.Au perioade in care sunt f.activi,f.binedispusi,f.iubareti si perioade cand se retrag in cochilia lor si vor sa fie singuri,sa viseze ,sa leneveasca,departe de lumea dezlantuita.Sunt ca si mareele,flux si reflux.Cei care ii iubesc ,le tolereaza momentele de solitudine,fiindca stiu ca merita.Si in dragoste si in prietenie,racul,rareori,tradeaza.
    E un partener de drum lung,pregatit sa te sustina mai ales in momentele critice ale vietii.
    silvia,nu te descuraja!racusorul de care vorbesti ,sigur,era cu bioritmul la pamint si greu de crezut ca l-ar fi urnit cineva de acasa!
  •  
    • 75 mesaje
    16 Nov 2006, 10:50
    0 0
    Sunt si eu cu un rac de aproape 2 ani, dar m-am cam saturat de mofturile lui... In afara de faptul ca e un mare comod, nu e atent deloc, vorbeste foarte putin si numai cand are el chef, e orgolios si incapatanat, nu are initiativa, crede ca i se cuvine totul, mancarica buna, bauturica. Mai e si foarte sensibil, daca se supara nu-i trece repede, trebuie sa faci temenele pe langa el ca sa-si revina. Ce calitati sa zic ca are? E tandru, iubaret, spala vasele si-si doreste copii. Pe care doar sa-i faca, evident si sa-i creasca altcineva daca se poate! Eu sunt sagetator si stiu ca zodiile de apa nu sunt potrivite pentru mine, sunt prea moi.
  •  
    • 8 mesaje
    19 Nov 2006, 16:31
    0 0
    ioi bertha,si eu sunt sagetator si sunt cu un rac de mult timp.Mie nu-mi face deocamdata asa,se poarta f bine,cu exceptia momentelor cand se enerveaza din gelozie extrema
  •  
    • 844 mesaje
    20 Nov 2006, 09:29
    0 0
    adevaru' ca sunt putin gelosi!!
  •  
    • 432 mesaje
    24 Nov 2006, 21:55
    0 0
    -
  •  
    • 432 mesaje
    26 Nov 2006, 21:32
    0 0
    Cum cuceresc fetelor racusorul asta???
  •  
    • 102 mesaje
    26 Nov 2006, 22:56
    1 0
    Sfatul meu...da-l naibii....daca te vrea vine el la tine , daca nu ...noroc bun...
    Cauta-ti pe altcineva...
  •  
    • 102 mesaje
    26 Nov 2006, 22:58
    0 0
    eu am obosit si am renuntat ...si acum sa vezi ...ma cauta....
  •  
    • 432 mesaje
    27 Nov 2006, 00:21
    0 0
    Asa e iana...da nu poci sa-l uit .
    Stii vorba aia...daca nu vine mohamed la munte,vine muntele la mohamed .
    Acum am inteles unde am gresit...am zis de relatie serioasa si asta l-a pus pe fuga..dar doar l-am intrebat intr-un anume context...
    Si acum stiu si de ce a zis sa mai astept pana ne vedem...ca probabil vrea sa-si procure masina first!!
    Nu pot sa-mi pierd speranta...am eu un feeling...Dar nu stiu cum sa-mi ating scopul caci dupa o relatie de 6 ani..am cam ruginit in arta cuceritului
    Cred ca ma duc in gura lupului sa cer sfaturi, adica pe topicul 'dragoste'
    Ufaa...it's a hard knock life!
  •  
    • 102 mesaje
    27 Nov 2006, 15:41
    0 0
    eu inka mai am impresia ca vb de acelasi barbat.Cauta sa vezi daca nu e un fustangiu , s-ar putea sa descoperi niste lucruri necurate.....
  •  
    • 432 mesaje
    27 Nov 2006, 17:06
    0 0
    -
  •  
    • 134 mesaje
    29 Nov 2006, 02:59
    0 0
    e un egoist,ma lasa de multe ori sa vb singura,nu prea imi face suprize,posesiv,gelos....si stam non stop impreuna...in schimb nu m-a inselat niciodata e tandru ,ma alinta..ma oftica ca nu prea are pofta de sex..tre sa trag mai mult eu de el..are conceptia ca mai rar e mai dragutz..daca ar fii dupa el ar sta inchis in casa cu mine saptamani,doar noi doi..ii place sa pape bine..si plus ca e incapatanat si mandru rau..
    el e frumos si inalt..e constient ca toate fetele il vor..el are 33 eu 22..si se comporta cu mine parca ar fii tatal meu.e foarte familist..se ganseste numai la noi ,cum sa ne facem o casa,masa,copii..crede ca pasiunea creste..si ca o sa ne iubim intens si la 80 de ani
    plus ca e fricos ca ma pierde(probabil e si sin cauza cum arat) dar niciodata nu i-am dat motive ,de fapt nici nu am avut cand fiind non stop(nu ca af vrea)
    e asa de gelos ca nu ma lasa sa lucrez..in anumte locuri ,,unde ar putea fii barbati.ii este frica si de femei..eu fiind bi
    e foarte corect..si nu-i place minciuna,plus foarte foarte inteligent..rare ori sa aiba cineva dreptate in fata lui..si chiar asa este..de multe ori ma oftic ca niciodata nu nu am dreptate..e ca si cum toata lumea concureaza cu el..si nimeni nu-l intrece..e chiar enervant..de multe ori ma bucur cand greseste...va da-ti seama in ce hal am ajuns.e prea destept ptr secolul asta..si nu ca are masterate...pur si simplu ce l-a invatat viata.e descurcaret in toate.
    sunt curioasa daca si altii sunt la fel,iubeste animalele enorm de mult si are un suflet de aur.tine mai mult la animale decat la oameni si zice ca ar fii in stare sa omoare un om .omu asta in comparatie cu calitatile lui nu prea are defecte.peste gelozie pot sa trec ptr si eu sunt la fel de geloasa
    e foarte calm,de cand e cu mine e mai deschis,in schimb e foarte stresat daca nu rezolva o problema la timp sau bine.mai inai de toate se gandeste la datorii ,mancare si apoi distractie dca mai ramane cevae foarte responsabil.si tot ce zice face..e cam lens cateodata..si cand intra in starea asta cam greu iese, e foarte bun bucatar ,a fost sef bucatar in italia,stie de toate sa faca ,de la crosetat pana la dacacit.
    oare mi-a pus Dumnezeu mana in cap?
    eu fiind varsator se spune ca nu ne potrivim.intr-adevr simt nevoia de mai multa libertate..as putea sa continui ore...suntem de 4 ani impreuna no stop..si nu ne-am plictisit deloc..daca pleca doua ore din casa singur ,e imposibil sa nu-l sun sau sa nu fiu sunata.
  •  
    • 1450 mesaje
    29 Nov 2006, 08:56
    1 0
    bibisor,ai descris racii perfect.[inclusiv racoaicele]
    ce vreau sa va spun legat de raci,poate reusesc sa mai limpezesc apele...sau poate mai rau le tulbur.
    in ciuda pasivitatii afisate,racii isi aleg singuri partenerii,chiar daca pare ca se lasa ei cuceriti.
    Nu exista asa ceva!au ei un feeling din prima clipa,pun ochii pe cineva si apeleaza la toate tertipurile posibile sa il prinda in clesti,apoi rar ii mai dau drumul.
    bibisor,zici ca esti varsator????mey,da nu scapam de voi niciunde! tare dragi imi sunt varsatorii astia,chiar daca uneori,imi vine sa-i mai strang otzara de gat!
  •  
    • 134 mesaje
    29 Nov 2006, 13:45
    0 0
    aa.. sa adaug..nu-i place sa-si recunoasca vina..si se supara din orice motiv ..mic. si absurd.
    si cand o face nu mai vb cu mine pana nu vin eu la el sa-l bag in seama.
    sau e multe ori daca greseste ,ca sa se scoate o face tot el pe victima.
  •  
    • 3158 mesaje
    29 Nov 2006, 16:49
    0 0
    bibisor,tare bine i-ai caracterizat parca l-ai descris pe racutzul meu.
    Eu nu m-am chinuit deloc sa-l cuceresc,desi imi placea de el de mult timp.De multe ori paream neinteresata,dar cred ca el simtea ceva cel putin acum,rade de mine cand isi aduce aminte.
    Oricum,el a facut primul pas,nu eu.Dar oricum il faceam eu daca nu
    Am uitat sa mentionez ca eu sunt sagatator,deci clar scrie peste tot ca nu ne potrivim,bibisor.Nu te lua dupa povesti Noi sa fim sanatoase
  •  
    • 3158 mesaje
    29 Nov 2006, 16:51
    0 0
    aa,inca ceva: raci nu suporta femeile usoare! (foarte bine,nici eu)
  •  
    • 432 mesaje
    29 Nov 2006, 17:52
    0 0
    -
  •  
    • 134 mesaje
    10 Dec 2006, 21:53
    0 0
    eu am facut prima pasulin relatia noastra..si ne amuzam de multe ori pe tema asta cand ne amintim,si chiar zice ca toate femeile cu care a fost ,toate au facut primul pas,nu ca el e timid,chiar deloc..asa a fost sa fie sau ii place sa fie cucerit.
  •  
    • 4 mesaje
    16 Ian 2007, 08:24
    2 0
    fetelor am citit & eu msg voastre & in cele mai multe dintre ele, parca vorbeati de racul meu. Intr-adevar sunt tandri, afectuosi,iubareti,dar cand ii apuca pandaliile sa te tii.Eu sunt de 4 ani ku al meu, avem o fetita frumoasa foc de 1an & 7 luni. singura kestie kare ma deranjeaza la el este ka nu prea avem viata sociala. Eu sunt balanta & imi place distractia; lui nu prea . Ii place somnul extraordinar de mult, practic kam asta face de vreo 2 ani inkoace. Cat mai mult somn. N-a zis nimeni ka nu este bun dar nu in exces ka dauneaza grav sanatatii..& cel mai rau nu ii contraziceti. Kiar daka stiu ka tu ai dreptate, nu ti-o vor rekunoaste tie in fata. mankare kat mai multa & buna & somn mult. Sex? nu se mai pune problema, il ia somnul inaintea fetei. In rest rabdare, rabdare,rabdare.daka sti kum sa il iei vei reusi(sa nu te ia somnul & pe tine)