Cum cuceresti un Rac???

  •  
    • 102 mesaje
    7 Nov 2006, 18:25
    1 3
    Fetelor , help , cum cuceresc un Rac???
    Chiar nu-l inteleg , dar imi place de el si nu stiu cum sa-l fac sa ma placa....Ajutor...
  •  
    • 15 mesaje
    7 Nov 2006, 20:55
    0 0
    eh,tare greu cu Racii astia...am si eu unul linga mine de vreo 10 ani,dar am luptat mult pentru el,sa stii,si am si riscat mult.Daca-l vrei neaparat,trebuie in primul rind sa fii sincera cu el,nu le place minciuna.Sint niste cavaleri prin definitie,dar n-o sa faca vreodata acte de concesiune pentru nimeni,pentru ca sint foarte orgoliosi.Fii cit mai simpla si mai naturala cu el,poarta-te firesc,nu incerca sa epatezi prin ceva,caci va fugi de linga tine.Lui nu-i place sa iasa in evidenta sau sa fie in centrul atentiei.Si mai trebuie sa fii destul de rezervata in prezenta prietenilor daca esti cu el,nu-i place sa glumesti prea deocheat cu nimeni,indiferent cit de prieteni ati fi.Iti spun eu,te cam legi la cap fara sa te doara,dar daca esti sigura ca asta vrei...A,si sint foarte mamosi,lucru foarte important,asa ca ai mare grija sa nu-l ranesti in sentimentul asta.In rest,mai vezi tu la fata locului.Eu iti doresc succes si noroc cu carul,ai nevoie.Si mai posteaza cite ceva din cind in cind,sa stiu si eu daca ti-a mers...
  •  
    • 102 mesaje
    11 Nov 2006, 19:03
    5 5
    Mersi frumos de raspuns.Uite cum sta treaba la mine.Tipul e foarte orgolios , stie ca arata bine , ca il plac femeiole si asta ii da o incredere enorma in el.E foarte arogant.Acuma pe mine ma place , stiu bine .Avem un fel de relatie , sau nici nu stiu cum sa-i zic.El spune ca suntem amanti(nu m-am culcat cu el...nici nu intentionez degraba).Dar totul e foarte secret.Ei . ca sa vezi faza , eu ii zic ca vreau o relatie serioasa , el spune ca nu , ca relatiile serioase il plictisesc, ca el place o femeie vreo 2 saptamani si dupa aia ii trece.Si dupa 2 saptamani tre sa stea cu ea din obligatie.Da , n-a iubit niciodata , n-a fost indragostit...etc.E foarte tacticos si si un mare santajist.
    Acuma eu vreau sa-l cuceresc(arat foarte bine) dar nu stiu cum sa fac sa-i intretin curiozitatea.Trebuie sa fiu misterioasa , ca sa aiba mereu ce descoperi ,dar fetelor , habar n-am cum ...asa ca cer mare mare ajutor....
    Vreau fosrte mult sa-l fac sa ma iubeasca.Asa ca orice sfat e binevenit.
  •  
    • 454 mesaje
    12 Nov 2006, 14:06
    1 2
    si eu am o relatie cu un rac cam de un an de zile si la inceput era exact cum il descrii tu pe al tau si acum nu e saptamana sa nu imi aduca trandafiri e super romantic si intelegator adica s-au inversat rolurile acum eu sunt aia mai artagoasa si mai plina de mine ...dar la noi pur si simplu asa au evoluat lucrurile nu mi-am propus sa il cuceresc si nici sa ma indragostesc de el la inceput imi era chiar indiferent ne intalneam doar de plictiseala si acum ... sunt convinsa ca o sa ramanem impreuna asa ca nu sunt racii asa de duri cum se spune ...
  •  
    • 432 mesaje
    12 Nov 2006, 23:38
    0 0
    -
  •  
    • 4017 mesaje
    12 Nov 2006, 23:49
    13 0
    Fetelor, rac sau drac, treaba functioneaza asa:
    1) cand un barbat iti spune raspicat, tie personal, ca nu-i interesat intr-o relatie serioasa, trebuie sa intezelegi imediat: chiar nue interesat de o relatie serioasa cu TINE. Dar deloc.

    2) daca nu poti sa-l cuceresti fiind TU insati, n-ai sa reusesti nici sa-l pastrezi, fiindca invariabil, dupa un timp, vei obosi si vei deveni tu insati din nou, aia fara artificii si masca.

    Scutiti-va de chinuri si umilinta fara rost, va rog eu frumos.
  •  
    • 432 mesaje
    13 Nov 2006, 00:14
    3 0
    -
  •  
    • 2060 mesaje
    13 Nov 2006, 15:19
    2 0
    se joaca cu tine....asta face...pun pariu ca are vreo doua planete personale in gemeni sau in leu! pe de alta parte mai bine decat classy nu o putea spune nimeni, bai cand e interesat un barbat de o femeie apai face totul ca asta sa devina o evidenta!
  •  
    • 102 mesaje
    13 Nov 2006, 17:32
    0 3
    silvi_s esti sigura ca nu vorbim de acelasi barbat? pt ca al meu se poarta exact asa, da exact.
    Ma innebuneste omul asta.DeCI HAI SA VA POVESTESC ...Dupa ce vineri seara am avut discutia serioasa in care el imi spune ca nu vrea o rel serioasa, sambata nu-l vad deloc .Vine duminica dimineata cu tandreturi si bla bla ...dupa care dispare.Vine pe a cinci , se poarta super indiferent ....cica unde este colega ? eu " nu-I" (stau cu o colega).El " pa" eu " pa".Bun ...dispare ....vine la 3 noaptea, ( a da , am uitat sa va spun ca la noi e totul top secret, nimeni nu stie nimik), bun ma ia in brate , dar nu ma saruta ,ma ia cu vrajeala....dupa care imizice ca a baut ( si ii mirosea gura) , ca vrea sa doarma , si ma intreaba cand vine colega, eu zic maine dimineata. atunci imi spune , ca el se culca la ea pe pat ca sa nu dea de banuit ceva ...bun am inteles ideea.Si se culca , si adoarme , eu raman cu okii in soare ....Stiu ce o sa ziceti , de ce nu m-am dus eu la el , pt ca are un orgoliu enorm , si nu vroiam sa creada ca doamne , mor eu dupa el....Ei vine dimineata , vine colega( da , pe colega o stie tare de mult si sunt prieteni foarte buni) , pleaca la servici. el doarme.ma trezesc ma pregatesc sa plec si eu la facultate, si imi iau inima in dinti , il sarut pe umar , il trezesc, si ii las cheia ...vreau sa-l sarut pe buze , el somnuros nu ma lasa , eu raman iarasi cu okii in soare si numai inteleg nimk...plec...si de atunci nu mai stiu nimik.Ei fetelor acuma dati-va cu parerea , ca eu chiar nu il inteleg...Atsez un articol care il descrie perfect.........
    Celălalt Rac, lunar cu alchimii secrete, este nervos, capricios, bizar, chinuit; inima sa este un muzeu imaginar ale cărui broaşte le-a încurcat, aruncând şi cheile. Această făptură care nu-şi aparţine este o adevărată enigmă pentru sine şi pentru ceilalţi. Posedat de trăznăi, de o imaginaţie de lunatic, locuit de un demon interior, rând pe rând încîntător şi odios. Dă impresia copilului răsfăţat care a refuzat să crească, insuportabil în orele de exaltare şi de pretenţii egoiste, veşnic în căutarea unor bucurii morale care îl obsedează şi-şi iau zborul din faţa lui ca nişte păsări de vis. Incapabil să iubească femeia, pentru că nu a trecut pragul de la mamă la soţie, îşi exprimă neputinţa de a iubi schimbând veşnic nesatisfăcut, iubita după iubită. De aceea, este mereu in căutarea unui chip, a unei siluete, a unui parfum, a unei voci...la fel de neastâmpărat ca un licurici. Acest lunatic este un neliniştit; noaptea este ambianţa lui, noaptea cu lumea ei fantomatică, cu umbrele, visele, deformările, coşmarurile, vrăjile ei. Şi totuşi, intr-o bună zi se poate atasa de o femeie mai în vârstă sau mai matură care să-l cristalizeze dându-i siguranţă, făcând ca inconsistenţa lui noctună să accepte soliditatea, sentimentul de securitate pe care îl dă lumina răspândindu-se asupra lucrurilor, contactul concret cu fiinţele, viziunea rezonabilă asupra evenimentelor vieţii. In schimb, acest Rac ştie să invăluie totul într-un parfum de poezie, de miraculos. Dar acest vrăjitor, acest dăruitor de iluzii inspiră uneori pasiunea fatală.
  •  
    • 102 mesaje
    13 Nov 2006, 17:35
    0 0
    nu inteleg de ce s-a primit asa, dara iatainkul
    http://www.seductiatrupului.ro/b_rac.php
    Celalat rac....
  •  
    • 3158 mesaje
    14 Nov 2006, 01:00
    4 0
    barbatul rac e foaarte sensibil,gelos si posesiv.Nu l-as schimba pe nimic!
  •  
    sol
    • 292 mesaje
    14 Nov 2006, 16:17
    0 1
    Buna si eu un fel de relatie cu un rac, ne vedem de vreun an, e mamos, e cavaler, ii face o placere sa ma ajute in orice situatie, ii place sa fie alintat si rasfatat, ii place ca ma inteleg de milioane cu mama lui.Si al meu a fost ranit in dragoste nici el nu vroia o relatie serioasa, intr-o noapte a ramas la mine am stabilit amandoi ca ziua e zi si ca dimineata vom fi iar buni prieteni, insa acum imi spune exact asa acum imi spune exact cum mi-a spus in noaptea aceea: pupacioasa mica. Sincer in jurul meu graviteaza o multime de barbati nu l-as da pe D...racul meu pe nici unul dintre ei si culmea e ca eu sunt leu teoretic nu ne impacam deloc, practic bine ca exista exaceptii care sa confirme regula . INsa faza asta cu secretul cam asa e, noi avem o gasca cativa stiu ca suntem impreuna restul nu, sincer mie mi-e bine langa el, diminetile in care ma trezesc lange el sunt de vis, suntem aproape sufleteste unul de celalalt restul...simt ca sunt detalii
  •  
    • 432 mesaje
    14 Nov 2006, 18:28
    1 0
    -
  •  
    • 3158 mesaje
    14 Nov 2006, 20:24
    0 1
    sol,lasa ca si eu sunt sagetator si totusi ma inteleg bine cu racul,desi la cate am vazut prin zodiace..
    silv_s,tu ce zodie esti?
  •  
    • 102 mesaje
    14 Nov 2006, 21:42
    4 0
    Deci fetelor eu pt (d)racusorul meu am gasit o solutie preventiva...indiferenta...mi-a sugerat o prietena ca ii par prea disponibila si sa incerc sa-l ignor un pik , sa ma arat indiferenta...si asa am si facut , sa vedeti faza ...incepe sa ma caute ...mmmm...se schimba incetisor ..incepe sa-l roada curiozitatea...sa vedem ce iese ...va tin la curent ...
    pupici dulcici
  •  
    • 432 mesaje
    14 Nov 2006, 21:50
    0 0
    -
  •  
    • 1450 mesaje
    15 Nov 2006, 11:42
    1 0
    simplu:cu mancare buna si mangaieri!rasfata-l ca pe un copil si al tau este!si inca ceva:cuceritzi-i mama si veti avea un aliat in ea!
    sfat de la o mama de rac!va tzuc!
  •  
    • 844 mesaje
    15 Nov 2006, 12:00
    1 0
    silv_s si eu sunt varsatoare si nu l-am vrut la inceput....indiferenta totala....asa ca acum suntem bine merci si ne mutam impreuna.....e dulce..cavaler...un pic gelos...sunt topita dupa el(nu stie asta)
    aaaa si cu mama e adevarata chestia...e mamos si mama lui ma place....asa ca succes!
  •  
    • 432 mesaje
    15 Nov 2006, 13:07
    0 0
    -
  •  
    • 1450 mesaje
    15 Nov 2006, 14:19
    1 3
    mey,abordeaza-l cand e luna plina sau in crestere.atunci racii sunt in cea mai buna forma si predispusi la sentimentalisme..