prietenie falsa

  •  
    • 10 mesaje
    13 Iun 2010, 23:23
    0 0
    prietenie falsa
  •  
    • 0 mesaje
    13 Iun 2010, 23:29
    2 0
    Da...din pacate nu prea mai exista prieteni adevarati. Asta nu ar fi un motiv de suparare,dar cine stie poate mai avea si altele pe cap si a cedat. Poate o sa ii treaca!
  •  
    • 0 mesaje
    13 Iun 2010, 23:40
    1 0
    da e de intels .cu totii avem nevoie sa ne descarcam.intr-adevar a fost o decizie foarte copilaroasa din partea ei,dar nu iti face griji nu ai pierdut nimik interesant.de multe ori pritenii falsi se dau deoparte pt a face loc celor adevarati.mie asa mi s-a intamplat si acum de cativa ani buni pot spune ca am o sora si nu doar o prietena.fii optimista! nu ai pierdut nimik de care sa fi avut nevoie
  •  
    • 0 mesaje
    13 Iun 2010, 23:42
    0 0
    Te inseli..Exista prietenii numai atunci cand au nevoie...Cand ai conditii si bani toti vor fi langa tine..Dar cnd vei trece printr-o problema grea nimeni nu va fi langa tine...Dar in fine..exista si prieteni adevarati...Dar mai rar..Sa stii ca prin asta trec si eu...Dar la mine e diferit..Pri mea nu vrea sa doarma la mn pt k nu o lasa prietenul ei:-j..si ma deranjeaza...Ai putea sa iei acel lucru ca pe un moft..E foarte rasfata si s-a obisnuit sa ii faci mereu pe plac..Ar trebui sa vorbesti serios cu ea despre asta..Pana nu se agraveaza..
  •  
    • 6 mesaje
    13 Iun 2010, 23:46
    0 0
    prtenii adevarat exista,sunt foarte rari dar uneii oameni sunt mai norocosi ca ii intalnesc...eu ma consider f norocoasa ca am o prietena f buna suntem ca doua surori,tin f mult la ea si intre noi nu exista astfel de discutii si suparari.eu consider ca nu ti-ai ales pers potrivita.si eu pana sa o intalesc pe prietena mea am avut 2 tentative esuate,dar mi-am pastrat speranta si uite ca D-zeu m-a rasplatit cu o inger de prietena pt ca ea e mereu langa mn si am sprijina knd am nevoie,ma atentioneza cand o iau pe o cale gresita...prietenia noastra e f importanta pt aman2.asa ca ce pot sa-ti spun ai grija cu cn te incurci a doua oara.si ghinionul ei ca nu stie ce prietena pierde.cu siguranta mai tarziu va realiza ca gresit...stai calma....te pooop ai grija de tn
  •  
    • 4 mesaje
    14 Iun 2010, 00:45
    0 0
    Eu m-am cam lamurit cu asa zisele prietene...am avut 2 prietene(cele mai bune) la care tineam foarte mult si s-au sfarsit relatiile noastre din motive stupide.Pe una au schimbat-o banii(a fost in strainatate,a dat si ea de bani si...)iar alta...nici nu mai stiu...de cand s-a combinat cu un baiat.Oricum,analizand situatiile,eu m-am implicat intotdeauna prea mult,le-am considerat ca niste surori dar se pare ca sentimentul a fost doar din partea mea.Acum am prieteni dar fara prea multe implicatii,secrete impartasite si chestii.Mi-am pierdut increderea si nu cred ca exista prietenie adevarata.In legatura cu prietena ta,ai dreptate,e chiar un motiv stupid sa se supere in asa hal incat sa-ti spuna sa-i stergi id-ul,etc.N-am cuvinte,stiu ce simti,dar asta e. :(
  •  
    nop
    • 2 mesaje
    14 Iun 2010, 01:18
    0 1
    un prieten adevarat se gaseste foarte rar.... prietena ta simtea nevoia sa fi langa ea,poate trece printr-o perioada mai proasta,incearca sa o intelegi:):) las-o o perioada sa se calmeze si dupa discutati:)
  •  
    • 1 mesaje
    14 Iun 2010, 02:05
    0 0
    poate o fi in perioada aia a lunii mai prelungita... daca sunteti prietene de mai de mult timp, eu zic sa incerci sa discuti cu ea, daca nu vrea ea ... nu are sens sa te mai stresezi / sa fii tu suparata, ptr ca se pare ca aceasta 'prietena' nu merita. bafta sa-ti afli prieteni ptr sufletul tau.
  •  
    • 0 mesaje
    14 Iun 2010, 04:56
    3 0
    bunica mea imi spunea mereu: "cea mai buna prietena a ta esti chiar tu"..si asa este, dar cateodata simti nevoia sa te descarci,sa spui tot ce ai pe suflet.la fel ca si tine,eu nu mai am incredere in nimeni,am doar amice pe care le ajut cand pot,cum pot,iar daca nu pot o data imi spun ca nu le-am ajutat niciodata.eu nu le cer ajutorul,pentru ca poate mai tarziu o sa-mi strige.cele mai bune prietene ale mele sunt mama si sora mea.stiu ca ele nu o sa ma dezamageasca vreodata.tu nu trebuie sa fi trista,pentru ca "prietene" asa sunt peste tot.ai incredere doar in cine simti tu ca ti-a fost alaturi mereu..poate odata si odata o sa-si dea singura seama ca a gresit
  •  
    • 0 mesaje
    14 Iun 2010, 17:20
    0 0
    se pare ca nu iti e o prietena adevarata...din pacate...nu?
  •  
    • 1138 mesaje
    19 Nov 2016, 03:20
    0 0
    Nu exista prietenie, doar persoane cu care te-ai inteles si cu care nu , care aprecieaza ce relatie ati avut, sau te aprecieaza si invers.Dupa prima cearta iti cam dai seama cum este ea,mai ales dupa ce esti plecata. Tot ce am apreciat la ea, a fost momentele cu ea, iar daca ii reprosez ceva nu e pt cum este ea, ci pt ca nu s-a purtat ca o prietena buna. Dupa prima mea noastra cearta, mi-am dat seama ca e genul de fata care nu te mai baga in seama, cand tu ai fost langa ea, iar dupa ce am plecat peste hotare nici in ziua de azi nu m-ar fii cautat daca eu nu o cautam. Ma doare sa stiu ca tot ce am cladit odata, dintr-o data gata. Ea e o orgolioasa, care nu aprecieaza ce a avut langa ea. Ma intreb daca ea macar si-a dat seama de unele lucruri , mai ales dupa tot ce i-am zis? Sau isi va da seama dupa ce nu va fii cu baiatul ala? Cand nu va fi nimeni lg ea. Mi-as dori sa-i mai spun cate ceva, dar oare va realiza? Oare va fi constienta si ma va aproba ? Adevarul ca nici nu vreau sa pierd de tot aceasta prietenie, vreau sa-i arat ca sunt singura ei prietena, asa cum stiam eu si nu fiindca vreau sa mai fiu prietena cu ea in mod special, ci fiindca vreau sa stie ca prietenia chiar exista, ca eu nu sunt asa ca ea. Anyway......
  •  
    • 11561 mesaje
    21 Nov 2016, 15:10
    0 0
    Despre prietenie poti sa scrii romane , iar in cazul prieteniei dintre fete , femei , lucrurile devin mult mai complicate , cand la mijloc apare unul sau mai multi barbati.
    Putine personae constientizeaza esenta notiunii de prietenie , si ce inseamna un prieten adevarat.