ajutor - regenon retard 60 mg

  •  
    • 118 mesaje
    30 Oct 2006, 11:01
    7 13
    Buna fetelor, sunt Anna o mai veche prietena a voastra si am nevoie de sfaturile voastre..
    Am incercat multe diete, pastile herbalife, afinex, reductil 10-15mg, xenical si multe multe altele) fara nici un rezultat, am 1.58m si 60 kg. Sunt casatorita si sotul meu este multumit de felul in care arat, numai ca eu sunt distrusa, am 12 kg in plus fata de cea ce eram acum 6 ani vreau sa slabesc si acum, astazi am cumparat o cutie de regenon retard 60 mg, am citit despre ele cum ca ar fi bune dar cand am citit prospectul m-am speriat foarte tare deoarece am probleme cu inima si mai nou cred probleme cu tiroida. Mentionez ca am luat reductil si am slabit 10 kg dar mi-a fost foarte rau si datorita intreruperii tratamentului am pus la loc aceleasi kg nici mai mult , nici mai putin ...
    Astazi am luat prima capsula cu inima stransa si cu multa teama in suflet, mi se poate intampla tot ce este mai rau dar inconstienta si dorinta de a fi cea care am fost mi-au dat curaj.Stiu ca sunt inconstienta si ca frumusetea nu merita viata in schimb dar va intreb pe voi cele care ati mai luat regenon de orice gen ce rezultate ati avut si cat de rau v-a fost ..
    Va multumesc si am sa va tin la curent pe acest nou topic .
    Va pupic si astept si reprosuri si sfaturi !

    ATENTIE !!!
    NU SFATUIESC PE NIMENI SA FACA CEA CE AM FACUT EU. EFECTELE PASTILEOR FIIND DEVASTATOARE IAR CELE CARE VOR SA INCERCE VREUN MEDICAMENT MIRACULOS MA POT CONTACTA (MA OFER PE POST DE COBAI) AM INCERCAT TOT CE ESTE PE PIATA NOASTRA CAT SI INTERNATIONAL!
  •  
    • 1562 mesaje
    30 Oct 2006, 11:59
    7 3
    buna...eu am luat regenon ani la rand...e adevarat ca am slabit mult...dar apoi am pus la loc si in plus de asta m-a dereglat psihic...eram mereu deprimata, sufeream de anxietate...ingrozitor.
    nu am mai luat de 2 ani, dar inca ma resimt psihic.
    deci...ce sa zic...acum incerc sa mananc rational...si eu vreau sa dau jos cateve kg....dar mai bine, lipsa pastile!
    TI LE-A RECOMANDAT MEDICUL?
  •  
    • 118 mesaje
    30 Oct 2006, 12:07
    8 14
    Medicul meu de familie cu riscul de a fi luata de rautacioasa este un incompetent, eu ii spun ca iau in greutate si ca nu imi doresc acest lucru iar el imi raspunde ca este ceva normal o data cu varsta... Nu mi-a recomandat medicul nici una dintre pastilele pe care le-am incercat dar sunt DISPERATA si as incerca orice numai sa stiu ca slabesc . AJUTATI-MA SI SPUNETI-MI CE EFECTE AU AVUT ACESTE MEDICAMENTE ASUPRA VOASTRA, PSIHIC, FIZIC ...
    VA MULTUMESC SI SPER CA NU AM SA DAU COLTUL NICI DE DATA ASTA !!
  •  
    • 1562 mesaje
    30 Oct 2006, 12:16
    6 5
    DA DE UNDE AI REUSIT SA LE IEI FARA RETETA???SUNT CURIOASA...
    ti-am zis...stii si tu ca sunt periculoase.oricum, dupa ce slabesti, ai grija sa nu pui la loc...
    am uitat sa zic ca am mai avut palpitatii si insomnii.
  •  
    • 118 mesaje
    30 Oct 2006, 12:25
    4 10
    Le-am cumparat fara reteta de la farmacie city pharmacy , nici celalalte ..Reductil-ul sau cu xenical-ul nu mi-a fost greu sa le procur pentru ca sunt scumpe iar daca eu sunt inconstienta farmacistilor chiar nu le pasa decat sa isi vanda marfa .. Restul ce mai conteaza ?! Nu vreau sa intelegeti ca dau vina pe farmacisti dar poate ca sunt fete care iau asa ceva fara ca macar sa stie ce sunt si cat de periculoase sunt efectele lor , poate chiar letale ..
  •  
    • 1562 mesaje
    30 Oct 2006, 12:37
    5 5
    esti din bucuresti? in ce zona e farmacia? am o amica care ma bate la cap...cam ca tine, asa care vrea sa slabeasca cu orice pret... offffffff
  •  
    • 118 mesaje
    30 Oct 2006, 12:40
    4 3
    Da sunt din Bucuresti , farmacia este in zona sect 5 - Rahova
  •  
    • 1562 mesaje
    30 Oct 2006, 12:44
    1 1
    ai putea sa nu iei cate 3 pe zi, macar....
    bine, daca s-ar putea sa nu iei deloc...dar...de!
  •  
    • 1562 mesaje
    30 Oct 2006, 12:46
    1 1
    poti sa imi dai o adresa mai exacta? merci mult...
  •  
    • 856 mesaje
    31 Oct 2006, 13:43
    6 1
    mi nu imi vine sa cred ce citesc.
    cum adica sa iei regenon fara a consulta un medic?asa incompetent cum il crezi tu,medicul de fam.ti-ar fi interzis sa iei asa ceva.
    acest medicament se administreaza in caz de obezitate,iar contraindicatiile sunt foarte multe.eu nu pot sa cred ca te consideri cobai,ca risti sa patesti altceva mai grav,decat sa ai cateva kg in plus pe care le poti da jos cu ambitie si vointa.
    eu nu pot sa cred ca nu ai slabit cu nimic.si mai stiu eu pe cineva care lua regenon si manca cat 7.slabea...se ingrasa iar...iar lua regenon.pt ca creaza si dependenta,daca ai citit prospectul.
    s-au postat o multime de retete,de la o gramada de fete,trebuie sa ti se potriveasca si tie una.
    iar daca suspectezi ca ai probleme cu glanda de ce nu iti faci un control...
  •  
    • 3 mesaje
    5 Nov 2006, 10:45
    5 5
    eu am luat acum 2 ani am slabit foarte bine dar de ceva timp mi-am schimbat serviciul din unul activ in unul sedentar, cum sunt si destul de pofticioasa am luat vro 5 kg. si am de gand sa incep sa iau iar numai ca inainte am luat alte pastile iar acum am gasit unele retard 60 care scrie foarte clar ca se ia doar o pastila pana in pranz. deci aveti grija ca sunt foarte puternice si mie imi este teama putin dar ..... asta e. eu recomand pt. ca stiu cel putin 10 fete care au luat si nu au patit nimic nimic de zis au mai luat dupa aceea cateva kg. dar eu nu cred ca exista ceva pe lume care sa nu te mai ingrasi. sa mananci in nestire si sa nu te ingrasi
  •  
    • 3 mesaje
    10 Nov 2006, 10:09
    6 2
    Ai incercat si heritage e lite ?
  •  
    • 3 mesaje
    18 Nov 2006, 22:51
    5 3
    salut!sunt lacramica si sunt noua pe aici.am citit mesajele voastre cu mare atentie si vreau sa va impartasesc cate ceva din experienta mea:
    am 1m50cm si 53 kg, ceea ce in termeni medicali e o greutate normala;dar ca sa ajung aici am trecut prin multe...aceeasi greutate am avut-o si in 2004, cam pana in vara, pana m-am casatorit.
    apoi, nu stiu ce a fost in capul meu, am inceput sa iau anticonceptionale, fara sa merg la medic si fara sa fac analize...si, cu starea aceea de euforie si de implinre pe care o avem dupa nunta, am inceput sa mananc cot la cot cu sotul meu;la ore aiurea, cand venea el da le servicu, mancare grasa, multe dulciuri, toate porcariile...
    si uite asa, am inceput sa iau in greutate...kg dupa kg;la pilule am renuntat dupa 3 luni, dar era deja tarziu...dereglarile hormonale se produsesera deja, plus o mica dereglare a tiroidei(pe care aveam sa o descopar anul acesta la analize)...
    in fine, in continuare am mancat aiurea, asa incat la 1ian 2006 cataream nici mai mult nici mai putine de...78kg. deci, la inaltimea mea, eram obeza;ceea ce nu era deloc bine pt sanatate; plus ca abia ma mai miscam si nu rezistam la nici un efort;picioarele erau tot timpul umflate;plus ca nu ma putem privi in oglinda;nu vroiam sa recunosc ca am o mare problema si trebuia sa merg la medic,si in acelasi timp nu ma simteam bine in pielea mea...
    asa ca la 1 ian 2006, incurajata de nasa mea si de sot, am mers la endocrinolog, am facut analize, si asa a inceput"renasterea" mea.
    am urmat un tratament cu eutyropt tiroida) si regenon(pt metabolism), plus dieta, plus miscare...totul sub supravegherea medicului.
    si iata, cu multa rabdare si vointa si muuuuuulta miscare, la 1 sept 2006 am revenit la 53 kg.
    e impresionant, dar sa stiti ca nu a fost usor, dar mi-am schimbat viata...stilul de a manca, de a face miscare, mi-am recapatat increderea in mine, ma simt frumoasa, sexi, toata lumea admira schimbarea mea.si, poate cel mai important lucru, cel mai mandru este sotul meu, care oricum m-a iubit intotdeauna, dar care a sustinut si admirat efortul meu.
    daca v-am atras atentia si vreti mai multe detalii, va stau la dispozitie.
    la final am un sfat:
    NU LUATI PASTILE FARA INDRUMAREA MEDICULUI, PUTETI REGRETA MAI TARZIU;CITITI MULT DESPRE STILUL DE VIATA SANATOS, FACETI MISCARE SI SIGUR VETI AVEA REZULTATE.MULTA RABDARE SI VOINTA!
    pupici
  •  
    • 1 mesaje
    19 Nov 2006, 09:52
    4 5
    Neata fetelor.Eu iau regenon de 14 zile 1 pe zi si sunt ok.Pastila o iau in jur de ora 11,la ora 13 mananc orice,dupa care seara mananc fructe.Reactii adverse nu au aparut in afara de faptul ca am mai multa energie iar de slabit pana acum am slabit 4kg si ma simt ok.Seara inainte de culcare ma beau o cana cu ceai antiadipos chinezesc.Nu exagerati luand 3 pastile pe zii pt ca o sa va fie rau.Nu se iau mai mult de 2 luni daca luati 3 pe zi
  •  
    • 94 mesaje
    19 Nov 2006, 11:42
    4 1
    Lacramica, mai multe detalii despre dieta si ce sport ai facut, daca se poate. Si ce varsta ai?
  •  
    • 320 mesaje
    19 Nov 2006, 13:47
    4 2
    lacramica esti din bucuresti? la ce endocrinolog ai fost? am si eu ceva probleme cu glanda si cu multe kg in plus. chiar vreau sa gesesc un endocrinolog bun.
  •  
    • 3 mesaje
    20 Nov 2006, 20:05
    3 2
    salut, fetelor!sa o luam pe rand:am 29 de ani si jumatate, sunt din bucuresti si am folosit programul reductostart;am fost la dna doctor Mestecaneanu.
    accesati www.reductostart.ro si veti gati foarte multe informatii utile. puteti opta pentru orice medic endocrinolog inscris in acest program, functie de sectorul in care locuiti sau lucrati. principalul este sa cautati un ajutor profesionist.
    nu cautati retete minune, fiecare este unica in felul ei si trebuie sa ne ascultam organismul.
    ce sporturi am facut si mai fac : intai trebuie sa va spun ca am inceput sa fac miscare abia dupa ce am slabit 15 kg, pt ca altfel era ffff greu. Am inceput cu inotul, cateva luni, la Stadionul National, seara de la 20:30la 21:30, 1 milion 200 abonam de 13 sedinte.
    apoi am inceput sa lucrez pe bicicleta medicinala, crescan progresiv caloriile arse;am folosit si un costum din acelea pt transpirat si pot sa va spun ca functioneaza!
    ca si timp, am inceput cu 1/2 ora, am crescut progresiv, asa incat, spre vara, ajungeam chiar si la 3 ore continuu pe bicicleta(asta in weekend, cand eram odihnita);ca sa treaca timpul usor, ma uitam la TV, sau mi-am scos bici pe balcon si citeam o carte.
    asta a fost perioada in care am slabit cel mai mult.
    acum, cand sunt in perioada de mentinere, fac in fiecare seara cate 1 ora de miscare, alternativ:o seara bicicleta, o seara exercitii Pilates(descarcate de pe reteaua de blocuri).Acestea m-au ajutat si mai mult sa-mi recapat flexibilitatea si, incet-incet, sa-mi tonific corpul.
    cat despre mancat, la fel, stil usor dietetic;chiar daca mai ciugul din lucrurile"interzise" am grija ca apoi sa revin iar la dieta.
    aaa, sa nu uit:ajuta fff mult, mai ales daca faceti miscare, sa va hidratati;NU sucuri acidulate, sintetice, asa-zise naturale;DOAR apa muuuuulta(eu beau de la 3l in sus, pe zi, fara sa ma fortez) si sucuri facute de mine in casa, gref si portocale.

    mai astept intrebari si va tin pumnii la toate

    pa, aveti grija de voi!
  •  
    • 84 mesaje
    22 Nov 2006, 14:23
    7 4
    draga Anna eu am luat regenon simplu asa dupa capul meu acum 2 ani si intr-o luna jumate aproape doua am slabit 15kg nu mancam aproape nimic un mar sau un morcov pe zi si beam 3 litri de apa .Stiu ca am gresit hranindu-ma as,dar nu imi era absolut deloc foame.Am trecut pri toate fazele stari de anxietate putrnice,insomni paranoia si multa multa energie ,dureri puternice de cap,psihic am stat foarte prost ,dar am slabitToata lume era fascinata de cum arat mai ales ca sunt si mamica la 1,70 aveam 54kg.am ramas la 55kg un an fericita de fizicul meu si deprimata psihic.Dar...acum dupa aproape 2 ani de la cura de regenon am pus 25kg pe mine si sunt psihic devastata .am incercat cu tot felul de regimuri inclusiv regenonul de la care m-am simtit foarte rau.Asa am ajuns si la endocrinolog ....care dupa analize ma gasit cu un inceput de tiroida si o dereglare metabolica si hormonala ..ghici cauza? regenonul pe care l-am luat aiurea si de capul meu ,minunea care m-a facut sa ma simt 1an de zile frumoasa si atmirata ma distrus .DECI FETELOR ESTE UN MEDICAMENT EXTREM DE PERICULOS NU VA JUCATI CU EL .
  •  
    • 3 mesaje
    22 Nov 2006, 16:13
    7 6
    eu am omis sa spun ca de la regenon nu am avut reactii adverse, mi-a mers totul f bine.DAR, subliniez, totul a fost in urma analizelor si sbu supraveghere medicala
  •  
    • 68 mesaje
    24 Nov 2006, 03:04
    3 3
    Draga Ana te sfatuiesc, chiar te rog sa te gandesti SERIOS la sanatatea ta. Nu e bine sa te joci de-a cobaiul. O sa regreti mai tarziu.Daca tie nu-ti pasa de sanatatea ta macar gandeste-te la sotul tau si la familia ta. Pe langa tine o sa sufere si ei.In mod sigur o sa vrei sa faci un copil, iar daca o tii in ritmul asta nu stiu cat de sanatos va fi.M ingrijoreaza ca esti CONSTIENTA de INCONSTIENTA ta!!!!
    Nu-ti trebuie pastile care te distrug. Iti trebuie multa VOINTA!Asta este cel mai bun tratament!!!!Si eu am niste kg in plus si am fost multa vreme complexata de acest lucru si am incercat diete "minune" , insa mai mult rau mi-am facut.Am pus la loc tot ce-am slabit,chiar mai mult.De mai bine de jumatate de an am inceput un regim alimentar sanatos, si crede-ma ca functioneaza.Este adevarat ca mai incet dar este SIGUR si SANATOS!!!Te rog ai grija de viata ta si gandeste-te si la cei care te iubesc!!!