dieta =depresie?

  •  
    • 349 mesaje
    17 Oct 2006, 21:17
    0 0
    Fetelor, nu stiu ce mi se intampla dar de cate ori incep cate o dieta ma apuca dupa vreo sase zile depresia. Sunt deprimata , nimic nu mi se mai pare frumos. Nu stiu de ce. Revin din nou la alimentatie normala si imi revin si psihic in doua zile.
    Toata starea are legatura cu dieta pentru ca mi se intampla cand ma apuc sa slabesc.Nu stiu de ce substante este privat organismul meu. Voi ce ma sfatuiti sa fac?
  •  
    • 1555 mesaje
    17 Oct 2006, 21:28
    0 0
    sa incerci sa mananci sanatos, slabesti frumos fara sa'ti dai seama...cred ca te deprimi pt ca te gandesti ca esti la regim si n'ai voie sa mananci aia, aia si aia ... mai ales ca vine iarna si ne imbracam mai gros, nu se mai vad kg in plus asa rau, incearca sa slabesti incet si sigur ... pana in primavara sa fii beeeton
  •  
    • 349 mesaje
    17 Oct 2006, 22:29
    0 0
    Incerc sa mananc sanatos. Mi-am asezat la vedere o fusta in care arat foarte bine si ma gandesc cu mare placere la momentul cand o voi putea imbraca din nou.Asta e ca o terapie anti frustrare.Oricum eu trebuie sa dau jos cam 7 kg. Si reusesc sa dau cam 1 kg pe saptamana dar dupa prima saptamana nu prea ma simt bine psihic .
  •  
    • 271 mesaje
    18 Oct 2006, 11:32
    0 0
    Depresia e cauzata de lipsa carbohidratilor din alimentatie. Acestia favorizeaza secretia endorfinelor, hormonii care dau starea de bine. Asa ca solutia este sa consumi zilnic o cantitate mica de carbohidrati. Din cate stiu, polenul are un continut ridicat de carbohidrati si cred ca e cel mai potrivit in cazul unei cure de slabire.
  •  
    • 120 mesaje
    18 Oct 2006, 15:23
    0 0
    si eu ma deprimam cand tineam cura, numai ca eu tineam o cura mai drastica... adica ma infometam. Eram vesnic deprimata, ma irita toata lumea si ma exaspera sa vad oameni mancand. Viata mea personala a avut numai de suferit, tot timpul ma certam cu sotul meu. Partea buna e ca totusi am slabit si ca dupa ce a reinceput sa mananc normal nu m-am mai ingrasat. Acum incerc sa mananc sanatos si echilibrat, fac sport, iar pt celulita ma duc la masaj la cineva specializat o data pe saptamana, dar imi fac si eu masaj in fiecare zi. Chiar nu merita sa te supui pe tine si pe cei din jur la depresia cauzata de cure de slabire. Abtine-te de la excese si fa sport si o sa apara si rezultatele, iar psihicul tau nu va avea de suferit.
  •  
    • 451 mesaje
    18 Oct 2006, 16:27
    0 0
    trebuie neaparat compensat cu minerale (mai ales magneziu) si vitamine. deasemenea, la mine a dat rezultate bune si uleiul de peste sau ficat de cod (capsule). Cred ca depresia datorata kilogramelor in plus poate fi la fel de sacaitoare.... Oricum, atunci cand combini dieta cu miscare, depresia asta se mai atenueaza.
  •  
    • 89 mesaje
    19 Oct 2006, 13:26
    0 0
    sa stiti ca si eu pateam la fel cu depresia. dar asta pentru ca tineam tot felul de cure idioate. de genul nu e voie aia sau cealalta, stiti voi.

    dar slava domnului am descoperit Weight Watchers care este un mod de viata nu o dieta. pot sa mananc tot ce vreau dar portii mici. am descoperit ca nu ma deprim , chiar ma simt foarte bine.
  •  
    • 100 mesaje
    19 Oct 2006, 22:10
    0 0
    amarilys, da-mi si mie ,pls, mai multe detalii despre dieta, cat ai slabit si in cat timp. merci
  •  
    • 89 mesaje
    20 Oct 2006, 20:36
    0 0
    buna
    ww nu e o dieta minune. se slabeste maxim 1 kg pe saptamana, dar nu te infometezi absolut deloc. pentru mai multe detalii cauta cu google. sunt o multime de siteuri care au zeci de pagini cu persoane care au slabit sau slabesc cu ww.
    www.idieta.ro
    www.culinar.ro/forum
    http://forum.oneden.com

    eu sunt in a treia saptaman de ww. din pacate nu stiu cat am slabit pt ca mi-am stricat cantarul in a 2-a zi de dieta, dar duminica primesc unul nou si o sa vad atunci.
    dar se vede vizibil ca am slabit si se simte mai ales la haine, in special la pantaloni.
  •  
    • 232 mesaje
    7 Dec 2013, 10:31
    0 0
    Nu , dieta este primul pas pentru a slabi. Astfel renuntand la anumite obiceiuri culinare care sunt periculoase si deloc bune mai ales in sanatatea noastra , vei avea un stil de viata sanatos care incetul cu incetul il vei adopta si iti prinde foarte bine. Dietele sa fie recomandate de catre medici nu facute dupa tine..
  •  
    • 3 mesaje
    15 Dec 2013, 23:08
    0 0
    ciqui_aroma said:Fetelor, nu stiu ce mi se intampla dar de cate ori incep cate o dieta ma apuca dupa vreo sase zile depresia. Sunt deprimata , nimic nu mi se mai pare frumos. Nu stiu de ce. Revin din nou la alimentatie normala si imi revin si psihic in doua zile.
    Toata starea are legatura cu dieta pentru ca mi se intampla cand ma apuc sa slabesc.Nu stiu de ce substante este privat organismul meu. Voi ce ma sfatuiti sa fac?

     Eu te sfatuiesc sa incerci tratamente corporale de slabit. Sunt eficiente si pentru inceput, ca sa te covingi poti incerca cu vouchere. Eu recomand pe cele de la IzzyReduceri. Am fost cu cateva vouchere la saloane si sunt foarte ok saloanele. Aici sunt o gramada de oferte cu preturi pentru toti. Poti alege cu incredere ce ti se potriveste:http://www.izzyreduceri.ro/deal/remodelare

  •  
    • 53 mesaje
    19 Feb 2017, 15:41
    0 0
    Putini stiu ca se poate slabi prin cunnimasaj. Este o combinatie de masaj si cunnilingus. Din pacate...este cea mai naturista metoda de slabit. Fara contraindicatii!!