Salut. Am 15ani si nu stiu sa sarut, vreau sa fiu cu o fata si i

  •  
    • 0 mesaje
    21 Mar 2010, 11:31
    92 53
    Salut. Am 15ani si nu stiu sa sarut, vreau sa fiu cu o fata si imi este teama/rusine sa nu o dau in bara..
  •  
    • 0 mesaje
    21 Mar 2010, 13:32
    59 17
    n-are de ce sa-ti fie rusine. daca chiar vrei sa saruti o fata si daca iti si place, vine de la sine. pe cea pe care n-o saruti, e doar pentru ca undeva in sufletul tau, vrei doar exercitiul sarutului, nu dragostea. ai rabdare ca vine si aia, pa.
  •  
    • 0 mesaje
    21 Mar 2010, 15:04
    53 17
    nu e asa de complicat un sarut..imagineaza-ti ca ii prinzi usor buzele ca si cand ai musca(logic ca usor), exerseaza cu un mar. o sa reusesti,nu e nevoie sa ii spui ca nu stii,incearca sa arati ca stii ce faci si o sa fii surprins ce bine o sa iti iasa...succes
  •  
    • 0 mesaje
    21 Mar 2010, 20:14
    143 16
    Deci..cum poti sa incepi? Sarutul poate foarte bine sa inceapa cu un pupic. Un pupic pe obraz sau direct pe buze. Se „aplica” in acelasi mod. Doar locatia difera. Apoi buzele devin mai moi si aplici inca un pupic care poate sa dureze ceva mai mult. E romantic daca e lent. La urmatorul intredeschizi buzele si pupicul e pe cale sa devina sarut in toata regula. Daca n-ai facut-o inca, acum e cazul sa inclini capul astfel incat nasul tau sa se aseze de-o parte a nasului partenerului sau partenerei. Nu de alta, dar e greu sa te saruti daca-ti stau doua nasuri in cale! Daca buzele se intredeschid si sunt lasate moi, ele se vor umezi usor cu saliva. Sarutul devine umed. Ce poti face cu buzele? Poti saruta buza inferioara sau pe cea superioara, in orice ordine vrei. Le poti saruta pe amandoua. Poti prinde intre buze una din buzele partenerului si poti trage foarte putin, usurel apoi sa-i dai drumul. Poti chiar sa-i tragi buza in gura ta. Dar atentie, fa-o cu masura sa nu doara. Sarutul trebuie sa fie ceva placut. Ce mai poti face e sa-ti plimbi buzele umede foarte fin peste buzele partenerului/partenerei. E momentul in care poate sa intervina limba. Gurile se deschid mai mult si voi va apropiati. Ce faci cu limba? Poti scoate putin limba si sa-i mangai buzele la exterior dar si pe partea dinauntrul gurii. Buzele raman in contact. Limba iti va patrunde in gura partenerului unde va intalni limba sa. Atunci incepi sa-i magai limba cu a ta. Da, e vorba de o mangaiere intre limbi. Partenerul/a iti va raspunde si va incerca la randu-i sa faca la fel. Atunci iti retragi limba si limba lui/ei iti va patrunde in gura si se va juca cu limba ta. Va puteti juca sau mangaia cu varful limbii sau ceva mai profund. Miscarile pot fi haotice, de rotatie, lente, sau ceva mai rapide…de fapt pot fi oricum. Faci ce simti ca-ti vine in momentul acela, dar fii atent/a si la partener/a pentru ca nu te saruti singur/a :) Nu exista nu stiu ce miscari secrete. Totul vine de la sine si e foarte simplu. Chiar asa cum scrie aici. Toate cele scrise pana acum nu trebuie sa se petreaca fix in acesta ordine. Acestea sunt doar cateva lucruri pe care le poti face cand te saruti. succes:*
  •  
    • 1 mesaje
    23 Mai 2017, 09:33
    32 17
    Nu exista niste reguli stricte pentru a stii sa saruti!
    Totul vine de la sine.Dar cel mai bine este sa-i comunici ca nu stii si totul va fi bine. 
  •  
    • 1 mesaje
    9 Apr 2018, 04:25
    20 1

    Mersi frate ati raman sator sfaturile tale mau ajutat

  •  
    • 1 mesaje
    31 Mai 2018, 20:41
    19 5
    Eu primul sarut l-am avut la 12sau13 ani. Si eram cu colegii si iubitul si s-au rugat de mine 1 ora sa ma sarut cu el dar nu a fost naspa. Si sincer la inceput eram varza la subiectul sarut dar am inv si e destul de faini. Adica chestia asta trb sa vina de la sine. Daca tu esti stana de piatra se duce naiba sarutul. App o sa ai sute de mii de stari si in ziua aia nu prea o sa mananci cel putin asa a fost la mn. Daca ai putin tupeu te duci la fata daca si ea vrea pup-o ba
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2018, 23:53
    11 5
    Anda3denisa said:Eu primul sarut l-am avut la 12sau13 ani. Si eram cu colegii si iubitul si s-au rugat de mine 1 ora sa ma sarut cu el dar nu a fost naspa. Si sincer la inceput eram varza la subiectul sarut dar am inv si e destul de faini. Adica chestia asta trb sa vina de la sine. Daca tu esti stana de piatra se duce naiba sarutul. App o sa ai sute de mii de stari si in ziua aia nu prea o sa mananci cel putin asa a fost la mn. Daca ai putin tupeu te duci la fata daca si ea vrea pup-o ba

     E clar ca nu aveai alte activitati si iti statea mintea la un iubit. Altfel vorbeai daca la 12 ani aveai altceva in minte.