Buna ziua. Am o problema in sensul ca sunt foarte speriata. Nu s

  •  
    • 0 mesaje
    3 Mar 2010, 15:56
    0 2
    Buna ziua. Am o problema in sensul ca sunt foarte speriata. Nu stiu daca sunt sau nu sunt insarcinata. Am avut contact sexual protejat dar s-a rupt prezervativul. El nu a ejaculat. La o ora am luat pilula de a doua zi mai exact escapelle. Am facut un test
  •  
    • 0 mesaje
    3 Mar 2010, 16:06
    0 2
    Ai pus intrebarea de 15 oriiiiiiiiiiiiiii, NU, nu esti insarcinata o data ce ai luat pastila de`a doua zi!!! dar nu inteleg pt ce ai luat`o daca el nu a ejaculat... whateve` :|
  •  
    • 10 mesaje
    3 Mar 2010, 16:48
    0 1
    duamne ... inainte sa faci sex mai citeste si tu o carte de sanatate sau cauta pe net ... un test de sarcina se face la 14 zile dupa contactul sexual neprotejat,de preferabil dimineata . prea panicata esti ...relax!!!! si nu mai pune aceeasi intrebare de 100 de ori
  •  
    • 0 mesaje
    3 Mar 2010, 19:18
    0 0
    Pillula ai luat-o degeaba ! Nu ai facut bine , poate altadata chiar vei avea nevoie sa o iei, ai grija o poti lua doar de 2 ori pe an. Atata timp cat nu a ejaculat, trebuia sa stai fara griji. Si testul se face dupa doua saptamani ;) .
  •  
    • 0 mesaje
    3 Mar 2010, 19:19
    2 2
    Buna, din punctul meu de vedere sunt 2 variante. Ori ai ramas insarcinata, pentru ca nu e nevoie mereu ca barbatul sa ejaculeze, el are un canal pe care mai stau "aia mici" si astfel pot ajunge in vaginul tau, iar pastila de a doua zi nu este 100% eficienta; ori tocmai de la pastila de a doua zi te-ai dereglat hormonal si din cauza asta menstruatia ta a luat-o razna. Cel mai bine e sa-ti mai faci un test. Daca esti foarte ingrijorata mergi la medic, el te sfatuieste cel mai bine. Sanatate!
  •  
    • 2 mesaje
    3 Mar 2010, 20:48
    1 0
    e d l pastila kre ai luat`o aiurea.. sh app..nu poti ramane insarcinata asa usor.. qm crezi..:)
  •  
    • 0 mesaje
    4 Mar 2010, 00:22
    0 1
    si eu am fost in aproximativ aceeasi situatie,insa prietenul meu a ejaculat.am luat a doua zi tot escapelle si la o saptamana mi-a venit menstruatia(cu o saptamana inainte de cum trebuia).luna urmatoare mi-a venit tot mai devreme.acest lucru se intampla acum un an.in momentul de fata nu mai am nici o problema,imi vine regulat,ca si inainte.e adevarat ca pilula nu este 100% sigura,insa daca nu a ejaculat nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.pentru siguranta ta,repeta testul dupa 2 saptamani.
  •  
    • 1550 mesaje
    4 Mar 2010, 00:33
    1 0
    Nu e necesar sa ejaculeze ca sa ramai insarcinata! Ai facut bine ca ai luat pastila, iar sangerarea s-a produs tocmai din cauza pastilei. Testul de sarcina se face la minim 7 zile (depinde si de test) de la ultimul contact sexual deci cel pe care l-ai facut tu nu este relevant. Ai procedat oricum foarte bine!
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2018, 15:10
    0 0
    Off