daca prima data si-a dat drumul in tine..oarecum..esti insarcina

  •  
    • 0 mesaje
    21 Dec 2009, 02:34
    30 98
    daca prima data si-a dat drumul in tine..oarecum..esti insarcinata?
  •  
    OX
    • 0 mesaje
    21 Dec 2009, 02:44
    31 28
    FALS . daca sea dat drumu in tine sunt 70-80 % sanse sa poti ramane insarcinata . sunt cazuri rare care sa nu ramana aici are un rol mare si organismul ca difera de la om la om. asa ca fi fata desteapta si fati un control peste cateva zile daca nu ei pastila . Iar daca te decizi sa o ei ai mare grija ca se ea maxim in 72 de ore de la contactul sexual ( cu cat mai repede cu atat e mai eficienta ) mult noroc.
  •  
    • 0 mesaje
    21 Dec 2009, 02:54
    16 15
    "nu am eu ghinionul asta"...Asa zik toate.Dar asta e o adevarata prostie.De indata ce si-a dat drumu,nu conteaza ca e prima,a2a,a3a,a n a oara,si-a dat.....;)Zici k nu merita sa dai jum d mil pe aceea pastila dar te intreb...oare se merita ca peste 9luni sa devii mamik,k din vorbele tale nu cred ca ai fi "incantata"de acest lucru...Asa ca sfatul meu ar fi sa iei aceea pastila,nu e de glumit cu asa ceva;)Bafta:*:*si nu mai fa din nou aceasta greseala....Ai grija de tine!O viata ai!:*:*:*:*:*
  •  
    • 34 mesaje
    21 Dec 2009, 10:38
    15 6
    cum poti sa gandesti asa cand stii bine k tu ejti in joc aici???? stii bine k dak ramai insarcinata trebuie sa faci avort ori sa pastrezi copilu si oricare varianta ai alege iti distrugi viata...te intreb yo acu ce e mai important juma de milion sau fericirea ta ? dai juma de milion da stii k ejti salvata de la o nenorocire...dak tot ai facut pasu asta si ti-ai inceput viata sexuala fi responsabila si cu capu pe umeri k o sa iti para rau mai tarziu.
  •  
    21 Dec 2009, 14:09
    14 3
    acum depinde de organism....nu e vorba ca altii se chinuiesc nush cat timp pt a avea un copil..ca poti ramane insarcinata...nu te baza pe asta..si mai bine dai jum de milion pe pastila d a 2 zi..decat sa risti sa ramai insarcinata..si apoi sa faci un avort..e mult mai dureros...un avort..gandestete ca iei viata unui copil nevinovat....si cred ca sa deveniti parinti nu sunteti pregatiti..nu cred ca e momentul..asa ca gandestete bine
  •  
    • 3 mesaje
    21 Dec 2009, 17:03
    5 4
    in caz de te vei razgadi si vei hotara sa iei pastile sa sti ka nu faci rau....oricum sa sti ca cele mai bune sunt IASMIN, stiu pt ka am citit si majoritatea femeilor il folosesc, chiar si matusa mea si a zis ca st chiar bune ;)....eu sunt virgina...
  •  
    • 4 mesaje
    21 Dec 2009, 20:28
    8 2
    Mda toti zicem " nu mi se va intampla mie".Sunt atatea cupluri care o fac neprotejat...da sunt...dar sunt si multe multe avorturi care se fac si de care poate tu nu stii.Nu inteleg cum de poti fi asa pasiva.O pastila de a doua zi e juma de milion,cum zici tu,dar un avort e 4 mil juma si mai iei si o viata unui copil nevinovat.Sau nasterea de asemenea costa si nu cred ca vrei un copil.Deci...analizeaza mai bine si ce ti-au zis celelalte fete,au dreptate.
  •  
    • 0 mesaje
    21 Dec 2009, 21:00
    5 4
    Nu vrei sa dai jumate de milion pe o pastila , dar in caz ca ai fi insarcinta ai da 6 sau 7 milioane pt un avort ? Nu conteaza ca e prima sau a suta oara , daca a ejaculat in tine sanse sunt mari de a ramane insarcinata . Bafta si data viitoare protejati-va !
  •  
    • 1 mesaje
    22 Dec 2009, 00:09
    24 10
    iub meu mereu isi da drumu in mine si imediat ma spal bn bn in vagin si nam nimik mam speriat si eu recunosc si uite k nam nimik abea mia trecut ciclu.:)
  •  
    • 10 mesaje
    22 Dec 2009, 11:27
    9 1
    Pt RoCSaNaRoXY...poate peste ceva timp te vedem pe aici ca vrei un sfat din pricina sarcinii nedorite,respectiv vreo boala...No Comment!
  •  
    • 0 mesaje
    22 Dec 2009, 18:05
    5 2
    NORMAL K POTI RAMENE DE PRIMA DATA!DK NU TE AI PROTEJAT SI SI-A DAT DRUMUL SG K POTI RAMANE!asa k ia de urgenta pastila de a 2-a zi!si mai informeaza te j u pe net:d
  •  
    • 0 mesaje
    22 Dec 2009, 21:06
    9 2
    sunt destule sanse sa ramai...si dak te bazezi pe noroc s-ar putea sa ai o surpriza..asa k pt a fi sigura mai bine dai banii pe pastile.
  •  
    • 2 mesaje
    4 Oct 2017, 23:47
    1 0
    Buna ma numesc rebeka am 20 de ani. Sunt putin confuză de 4 luni eu s partenerul meu ancercam sa avem un bebe deci sex neprotejat si nimica .nu am o menstruatia regulată tine doar 2,3zile f putin de ami pot pune si servetel
  •  
    • 2 mesaje
    4 Oct 2017, 23:50
    12 4
    Azi mai luat dureri groaznice de burta si mijloc DE o saptamana ami misca cv am burta deci nush ce poate fii simptome dureri de cap dimineata stări greață ameteli
  •  
    • 1 mesaje
    5 Mar 2018, 16:34
    13 4
    Acum o luna eu și prietenul meu am facut.o protejat , și când a ejaculat a observat că prezervativul era rup..a ejaculat in minee din păcate...avusesem de pe 23 ianuarie până pe 28 ianuarie menstruație(e neregulata, câteodată regulata) ..după 3 ore am luat imediat pastila de a 2-a zii...am avut cum scrie pe hârtie acea sângerare falsă și menstruația după..acum pe 17 aștept să îmi vina....până acum nu am avut nimic , nicio stare, dar azi am avut niste arsuri , și nu știu mi.e frica ..oare sunt gravida...nu vreau...am citit pe net că un simptom al sarcinii ar fi o sângerare rozalie așa....mâine voi face un test..vreau o părere va rog..urgent, poate mă calmez!!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Sep 2018, 20:55
    43 24
    Daca isi da prima data drumu in tine ramai însărcinată??