Cum pot sa ii conving pe parinti sa ma lase sa ma tund?

  •  
    1 Oct 2009, 21:02
    5 2
    Cum pot sa ii conving pe parinti sa ma lase sa ma tund?
  •  
    • 4 mesaje
    1 Oct 2009, 21:14
    4 2
    buna.parerea mea e ca ar trebui sa le spui ca vrei o schimbare in viata ta si ca vrei sa vezi cum e sa ai parul mai scurt...iar daca ai facut asta sau nu a functionat...mai bine ai vorbi cu o ruda apropiata si sai spui si ei...iar apoi roago sa lew spuna alor tai...poate functioneaza...si asa ii convinge
  •  
    • 0 mesaje
    1 Oct 2009, 21:15
    21 4
    te tunzi si gata!!nu mai are c sa iti faca...doar nu o sa te omoare k te-ai tuns!pupici
  •  
    1 Oct 2009, 21:37
    5 0
    am trecut si eu prin asta cand eram mai mititica;)) si mi-am luat inima-m dinti,si am aparut acasa...tunsa:P sa suparat mama putin,da i-a trecut repede,si chiar ia placut dupa aceea:P
  •  
    • 5 mesaje
    1 Oct 2009, 22:29
    2 2
    dute fugutza la salon,intreaba cum ti`ar sta bine,tunde`te si gata..bafta:*:*
  •  
    • 0 mesaje
    2 Oct 2009, 01:10
    3 0
    ii spui ca e parul tau nu el ei si esti destul de mare sa hotarasti ce freza iti doresti . Daca nu te lasa mergi singura la salon , te tunzi si gata .
  •  
    • 30 mesaje
    2 Oct 2009, 02:06
    4 0
    Buna. Eu zic sa vorbesti cu mama ta astfel: ii spui ca nu vrei sa te tunzi foarte scurt ( periuta) dar nici sa-l mai lasi asa lung si ai vrea si tu o forma a parului ca orice domnisoara care se respecta. Totusi, nu te tunde foarte scurt ( la lungimea ta de par as recomanda cativa centrimetri tunsi din lungime, tunsoare in scari sa-ti incadreze fata frumos) si asa iti vei multumi si mama ca nu te-ai tuns exagerat de mult dar si pe tine ca ti-ai dat o forma frumoasa la par. Totusi daca iti doresti o schimbare radicala, eu zic sa te gandesti de 2 ori, pe mine m-au tuns cu forta cam tot pe la varsta ta ca plecam la tara si nu avea bunica mea timp sa imi ingrijeasca parul si inca si acum plang dupa el. Pupici. Bafta!
  •  
    • 0 mesaje
    2 Oct 2009, 20:16
    3 1
    am trecut si eu prin aceeasi situatie....eu i'am zis mamei mele sa ma alse sa ma dk sa ma tund ins cari da sa nu'mi ia din lungime.M'am dus singura la salon si m'am tuns scurt.CAnd am ajuns acasa s'a suparat mama dar i-a trecut.bafta pupici:**:
  •  
    • 1 mesaje
    26 Mar 2017, 09:24
    12 0
    Cum i-l conving pe tatăl meu sa ma lase ?eu am o problema mai rea Dincă daca vin acasa cu parul tuns el a spus ca mi-l tunde chel cine a mai trecut prin asta va rog frumos cum i-l pot convinge
  •  
    • 2115 mesaje
    26 Mar 2017, 15:13
    4 2
    Rozalian said:Cum i-l conving pe tatăl meu sa ma lase ?eu am o problema mai rea Dincă daca vin acasa cu parul tuns el a spus ca mi-l tunde chel cine a mai trecut prin asta va rog frumos cum i-l pot convinge

     Promite-i ca inveti sa scrii corect!