Unde se mananca foarte bine in Cluj?

  •  
    • 29 mesaje
    13 Sep 2006, 12:45
    0 0
    Recomandati-mi, va rog, un restaurant in Cluj unde pot duce saptamana viitoare sa manance sase austrieci. Nu am fost niciodata in Cluj (am trait in Bucuresti) dar imi inchipui ca se mananca acolo "ardeleneste". Tocmai acest specific ardelenesc vreau sa-l simta si sa-l aprecieze acesti oameni.
    Multumiri!
  •  
    • 878 mesaje
    13 Sep 2006, 12:58
    0 0
    Buna.
    eu sunt clujeanca. ti-as recomanda Casa Ardeleana din Sora Shopping Center. e cahiar in centrul orasului. dar pt o atmosfera mai misto este un restaurant cu terasa la marginea clujului unde mancarea e delicioasa si nu are preturi super mari ca si Casa Ardeleana. Se numeste Vila Tusa. Alte locuri: crama de la Hotel Topaz; restaurantul Chios din parcul mare. Si mai este un restaurant la cativa Km de cluj in Savadisla cu specific unguresc. peisajul e superb si restaurantul la fel. restaurantul Millenium -Gilau.
  •  
    • 272 mesaje
    14 Sep 2006, 11:53
    0 0
    subscriu la casa ardeleana si millenium, si mai adaug si restaurant aroma, tot la iesire din cluj, are si terasa cu priveliste asupra clujului.
  •  
    • 29 mesaje
    14 Sep 2006, 12:18
    0 0
    Va multumesc mult de tot pentru recomandari, trimitind la "Retete austriece", pentru inceput, retetele pentru "Supa-crema de telina" si "Gulas". Inca o data: multumiri!
  •  
    • 37 mesaje
    28 Feb 2020, 01:50
    0 0
    Indiferent de natie trebuie neaparat sa mearga la https://pizzerianapolicentrale.ro/, foarte bine am mancat acolo si au preturi bune