Prietenul meu mi-a propus sa facem dragoste...suntem impreuna de

  •  
    • 0 mesaje
    26 Mai 2009, 12:57
    0 0
    Prietenul meu mi-a propus sa facem dragoste...suntem impreuna de noua luni, dar eu nu am decat 14 ani... El mi-a spus ca daca pana la sfarsitul verii acestui an nu se va intampla asta, relatia dintre noi se va raci...Eu il iubesc mult, si nu vreau sa il p
  •  
    • 283 mesaje
    26 Mai 2009, 13:03
    1 0
    Esti doar un copil si probabil din aceasta cauza nu vezi cum te santajeaza.Sa sti ca inceperea vietii sexuale necesita o mare responsabilitate si e pacat sa-ti pierzi copilaria de pe acum,ai sa vezi cat e de frumoasa viata,ai sa ai relatii noi iar un baiat care iti cere asta nu merita efortul.
  •  
    • 0 mesaje
    26 Mai 2009, 13:39
    1 0
    Nu fa o greseala pe care o vei regreta toata viata,la fel s-a intamplat si cu mine dar aveam pe atunci 18 ani,dupa 10 ani de casatorie am divortat si am ramas sa cresc singura 3 copii de care sunt foarte mandra.Dar eu sunt singura si nustiu daca as mai putea avea o a doua casatorie.
  •  
    • 0 mesaje
    26 Mai 2009, 14:19
    1 0
    La 14 ani?nu stiu ce varsta are el dar in nici un caz sa nu faci prostia asta.Ce te face sa crezi ca daca o vei face cu el oricum nu il vei pierde?Tu crezi ca vei ramane de la 14 ani cu el si pt toata viata?Daca te-ar iubi nu te-ar santaja si nu te-ar ameninta.Cum adica,iti da el termen sa te pregatesti?Altul iubita ca sunt baieti destui,ai de unde alege.
  •  
    • 1 mesaje
    26 Mai 2009, 14:30
    1 0
    Nuuuuu.nu face prostia asta.La 14 ani?:O::O...Doamne.iti pierzi copilaria si in plus nu vei sta toata viata cu acest baiat.stai linistita
  •  
    • 17 mesaje
    26 Mai 2009, 15:43
    0 0
    eu cred k ar trebui sa te gandesti mai bine esti inca micuta si nu ar trebui sa-ti incepi viata sexuala doar pentru k vrea prietenul tau ar trebui sa-ti doresti tu si dak te-ai iubi ar sta langa tine pana te simti tu pregatita nu sa-ti impuna ....parerea mea
  •  
    • 1363 mesaje
    26 Mai 2009, 16:43
    1 0
    draga mea, ce te face sa crezi ca daca te culci cu el nu o sa-l pierzi????in primul rand el e la varsta cand tot ce zboara se f---...(scuza expresia), tu ai 14 ani.....vai doamne...tu crezi ca acum la anii astia nu ai altceva mai bun de facut??!!!!esti o copila, iar prietenul tau nu stiu cati ani are...dar tu esti minora....la varsta asta ar trebui sa te preocupe cu totul altceva ..nu ca ar trebui sa-ti incepi viata sexuala...eu in locul tau i-as da papucii..eu nu inteleg ce e in capul vostru de incepeti relatii la varsta asta..eu nu zic ca ar trebui sa va jucati cu papusile, dar e prea devreme....iar ce vrei sa faci tu(sau el ma rog)..iti va lua linistea..o sa trebuiasca sa cauti o metoda de a te proteja....anticonceptionale,prezervative..etc, tu esti sigura ca vrei sa incepi cu chestii din astea la 14 ani???!!!!sfatul meu..las-o moale si cautati alte activitati.......
  •  
    • 0 mesaje
    26 Mai 2009, 17:15
    0 0
    nu are decat sa te paraseasca,dar eu zic k esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala.Nu te distruge pentru un baiat care probabil nu te merita,daca tinea la tine nu te forta si ar fi asteptat pana erai tu sigura k esti pregatita sa faci acest pas.
  •  
    • 0 mesaje
    26 Mai 2009, 17:46
    0 0
    esti mult prea mica draguto! ai doar 14 ani, vei regreta daca te culci cu el doar ca sa nu il pierzi! nu merita un baiat care te preseaza si iti impune si un termen limita! gandeste-te la tine si respecta-te pe tine in primul rand si apoi pe el! gandeste-te de o mie de ori inainte sa iei o decizie!
  •  
    • 14 mesaje
    26 Mai 2009, 18:12
    1 0
    vei regreta daca faci acest pas .(parerea mea)in plus esti prea mica .mai asteapta iar ceea ce ti-a spus el este doar un santaj este clar ca nu vrea altceva de la tine daca te iubea cu adevarat mai putea astepta .ai grija de tine si nu fa ceea ce vei putea regreta mai tarziu
  •  
    • 1 mesaje
    26 Mai 2009, 18:26
    1 0
    ubitha...eu zic k ji celelalte fete k un baiat kre iti cere asta,t mai ji ameninta cu despartirea nu merita atentia ji dragostea ta...lasa-l in pace ji kutata-ti altul kre sa t respecte!
  •  
    • 29 mesaje
    27 Mai 2009, 00:19
    0 0
    buna,scumpica... parerea mea este ca un astfel de baiat care iti impune ceva..mai bine zis te forteaza la ceva....nu te iubeste! asta este tot ce isi doreste,sa ajunga cu tine in pat..si apoi cu siguranta il vei pierde.. nu fa aceasta greseala,pentru ca vei regreta,cu siguranta1 ai 14 ani si ai tot timpul din lume ptr a-ti incepe viata sexuala..el nu va ramane cu tine ptr toata viata,fii sigura de asta! e un sfat prietenesc,te rog sa te gandesti ff bine...sa iei cea mai buna decizie..(trebuie sa te simti pregatita ptr un asemenea moment,nu sa vina el sa iti puna conditii...si sa accepti doar ptr ai face pe plac..sau ptr a nu-l pierde) ai grija de tine..te pup!!