Cu ce va imbracati prin casa ?

  •  
    • 61 mesaje
    15 Iul 2006, 12:22
    0 0
    Eu: de obicei o tinuta lejera, acum ca e vara, pantaloni scurti si tricou sau maieu, mai rar cate o rochitica. De obicei incerc sa arat bine si prin casa, adica nu port chiar orice, dar nu cred ca as putea iesi afara imbracata cu hainele cu care stau in casa... totusi...
  •  
    • 2794 mesaje
    15 Iul 2006, 12:43
    0 0
    Intru eu pe forum la moda cu gindul sa le intreb pe eve cum se imbraca prin casa si ce sa vezi! Un topic cu acelasi titlu!
    Eu incerc pe cit posibil sa ma imbrac dragut si in casa. Vara in general (iar semanam ) ma imbrac in pantaloni scurti sau fustitza si tot felul de maieutze (iar cind e f cald ca acum port sutiene de la costume de baie mai vechi) sau cite o rochita scurta. Parul mi-l tin tot timpul legat in casa, nu suport sa ma incurce, fara bijuterii, fara ceas, fara machiaj.
    Voi cum stati prin casa?
  •  
    • 481 mesaje
    15 Iul 2006, 12:53
    0 0
    cat mai comod=haine cat mai largi; daca e si ceva dragut larg si comod, cu atat mai bine!
  •  
    • 553 mesaje
    15 Iul 2006, 12:56
    0 0
    iegari si maiou
  •  
    • 1316 mesaje
    15 Iul 2006, 13:04
    0 0
    pijama
  •  
    • 9835 mesaje
    15 Iul 2006, 13:04
    0 0
    pe un topic mai vechi s-a mai discutat subiectul asta, pana a iesit cu scandal asa ca... take care
  •  
    • 61 mesaje
    15 Iul 2006, 13:13
    0 0
    Cel mai important este sa te simti bine tu insuti si sa-ti placa de tine, sa te simti comoda, dar si frumoasa, cred eu.
  •  
    • 2103 mesaje
    15 Iul 2006, 21:27
    0 0
    cu tricourile si boxerii sotului!
  •  
    • 201 mesaje
    16 Iul 2006, 22:49
    0 0
    Cu ce apuc...in casa nu ma alege nimeni..

    In fine, poate am exagerat un pic, insa, macar in casa vreau sa stau si eu cu pantaloni scurti si maiou fara sa ma cramponez ca mi se vede celulita sau mai stiu eu ce..
    Sincer, mi se pare un moft sa ai un look special si sa fi in trend cu moda..in casa.
  •  
    • 61 mesaje
    16 Iul 2006, 22:50
    0 0
    Cateodata mai apelez si eu la astfel de tinute, Lolito, mai ales noaptea se intampla sa-mi aleg un tricou "larg" si "lung" de-al sotului si ... somnic usor !
    Azi am stat toata ziua in casa, in pantaloni scurti si tricou...
  •  
    • 175 mesaje
    19 Iul 2006, 00:35
    0 0
    rochita scurta, fara maneci, si desculta
  •  
    • 2234 mesaje
    19 Iul 2006, 14:01
    0 0
    depinde: ori o rochita scurta gen camasuta de noapte, ori pantalon scurt si tricou. de purtat port mereu paucei gen slapi. nu imi place sa simt gresia sau umezeala din cine stie ce motive.
  •  
    • 61 mesaje
    19 Iul 2006, 14:25
    0 0
    Acum si eu sunt intr-o rochitica subtire, cu bretele,. De obicei si eu port slapi, mai ales cand e frig afara, dar vara mai renunt la ei. Poate o sa vi se para cam traznita intrebarea mea, dar ati umblat vreodata cu ceva mai "ciudat" prin casa, ma refer la inbracaminte, normal, sau ati stat foarte "dezbracata" ?
  •  
    • 841 mesaje
    19 Iul 2006, 14:30
    0 0
    cu pijamalele lui :S parul prins intotdeauna
  •  
    • 2794 mesaje
    19 Iul 2006, 14:38
    0 0
    Am stat si dezbracata! Cind stateam numai cu el! In rest mai stau citeodata toata ziua in costum de baie, mai ales dupa ce ma balacesc! Cam atit....alte ciudatenii nu-mi vin in minte. Acum sint intr-un maieutz crosetat de bunica mea vechi, dar super dragut si in pantaloni 3/4, iar in picioare papucei roz!
  •  
    • 2081 mesaje
    19 Iul 2006, 16:19
    0 0
    Eu stau uneori in bikini...iar cand e si sotul meu acasa, cu atat mai bine! mai ales cand e foarte cald...disperarea vine atunci cand suna cineva la usa si trebuie sa deschid! Incep sa alerg intre usa si dulap...iar sotul meu rade de moare!!
  •  
    • 175 mesaje
    20 Iul 2006, 00:55
    0 0
    Si eu stau cateodata dezbracata (mai ales cand e al meu acasa), daca e foarte cald stau in costum de baie, in rest cu ce am scris mai sus, si, aproape intotdeauna, desculta (imi place sa simt gresia, parchetul, chiar si zonele cu umezeala daca e foarte cald).
  •  
    • 2081 mesaje
    20 Iul 2006, 01:56
    0 0
    mihaelaq, atentie mare! Esti predispusa la cistita..sau la o raceala! Si eu faceam la fel..cu picioarele goale eram tot timpul pe gresie. Pana cand am comis-o. Rau de tot! Si de atunci am ramas cu o sensibilitate....
    Imi cer scuze, asta nu avea legatura cu imbracamintea din casa!
  •  
    • 1564 mesaje
    20 Iul 2006, 10:13
    0 0
    Cand eram studenta, mergeam la meditatii zilnic la fetitele unor arabi. Vreau sa va zic ca timp de 2 ani jumate am vazut cum araboiaca purta numai furouase si neglijee, de toate culorile, lungimile si modelele. Cred ca avea vreo o suta cincizeci! Ii statea foarte bine (era miniona si cu forme asa). Purta bikini tanga si sutien pe sub neglijee (eu macar in casa incerc sa scap de corvoada lor).
    Cand venea barbat-su acasa se ungea cu tot felu` de alea si mirosea de mureai.
    Am mai vazut-o purtand si maieuri mulate si foarte decoltate, in combinatie cu fustite mini sau pantaloni foarte scurti. Sau set de bikini-boxeri din dantela cu maieutz.
    In orice caz barbat-su era lesinat dupa ea si, cat i-am meditat cele doua fetite a mai facut si un baietel, iar al doilea era deja in burta
    Eu chiar cred ca avem ce invata de la femeile arabe, nu degeaba sunt ele atat de dorite!

    Si, ca veni vorba, va spun ca pe strada era gagica de o eleganta impecabila. Purta haine foarte colorate, frumos armonizate, tone de zdranganele( nu stiu cum reusea, dar nu erau de `prost gust deloc), avea unghii superbe, date cu oja asortata (se purtau atunci si sclipiciul si strasurile si abtibildurile stralucitoare). Purta fuste midi, cizme lungi, bluze decoltate, bluze vaporoase, saluri de casmir sau de matase intens colorate.
    Ca sa nu va mai zic ca era tot timpul coafata (cu varfurile in exterior, frantuzeste). Si va jur ca freca podelele in patru labe, gatea extraordinar, avea un apartament duplex stralucitor de curatenie.
    A ramas un fel de model pt mine, asa cred ca ar trebui sa incercam sa fim si noi
  •  
    • 322 mesaje
    20 Iul 2006, 11:09
    0 0
    trecand peste modelul "femeii arabe"...eu cand stau aiurea singura prin casa imi trag un tshirt larg si fffffff comod...iar daca sunt cu al meu...normal k ma sexologizez dar niciodata nu ma dezbrac prea tare...k altfel imaginatia lui ce ar face...ar shoma?