despre glutamag+B6

  •  
    • 1742 mesaje
    4 Iul 2006, 12:56
    0 0
    Am citit pe alte forumuri despre acest medicament ca este pentru ingrasat.Din cate am citit din prospect nu specifica nimic despre asa ceva. As vrea si eu sa iau dar mie teama sa nu cumva sa-mi faca mai mult rau decat bine. Si inca ceva ca acesta se i-a impreuna cu o solutie AT10 si peritol. Cine poate sa-mi spuna despre asta?
  •  
    • 1530 mesaje
    4 Iul 2006, 14:26
    0 0
    Sa iei Peritol pt ca vrei sa te ingrasi???? Peritolul este UN MEDICAMENT, un antihistaminic destul de periculos,care are efecte secundare printre care cele mai "micute" is somnolenta, greata, confuzie. Da, apare pe prospect cuvantul "anorexie" ..... suferi de anorexie cumva???? Tu ai cautat pe net infirmatii despre medicamentul asta? Pana la urma e bine ca nu se mai dau medicamente fara reteta...
    Pt celalalt, nu stiu daca vorbim despre acelasi produs, insa mie mi-a recomandat dr cand eram la cura de slabire Glutamolactat de Magneziu + B6. Deci... nu cred ca imi dadea ceva care sa ma ingrase daca ma luptam sa slabesc, nu? Si daca vorbesti despre acelasi lucru, nu e decat un complex de vitamine, nu medicament.
  •  
    • 2794 mesaje
    4 Iul 2006, 14:58
    0 0
    Borgia, cred ca tie ti-a fost prescris acel complex de vitamine pentru a substitui eventualele carente care pot aparea intr-o cura de slabire. Pe de alta parte, vitaminele induc pofta de mincare la unele persoane, asa ca pot fi folosite si ca "ajutoare" pt cei ce vor sa mai puna un pic de carnitza pe ei. Eu stiu ca am luat intr-un timp Magne-B6 si Calciu lactat si aveam o pofta de mincare.....mama doamne! Asa ca l-am lasat balta.
  •  
    • 1742 mesaje
    4 Iul 2006, 15:10
    0 0
    Mi-e aproape toti medicii la care am fost mi-au prescrisc peritol ori sirop ori pastile. Dar n-a avut efect de mancat mancam dar nu puneam nimic.mi-e imi trebuie cam 10Kg. Sunt slaba rau.
  •  
    • 2794 mesaje
    4 Iul 2006, 15:17
    0 0
    Niste analize de hormoni tiroidieni ti-ai facut?
  •  
    • 1742 mesaje
    4 Iul 2006, 15:29
    0 0
    Bineinteles ca am facut n-am probleme cu glanda. Pur si simplu am arderea prea mare. Nu mai stiu termenul exact ceva de hipoanabolism sau hiper
  •  
    • 2794 mesaje
    4 Iul 2006, 15:34
    0 1
    Hiper....pai asta e, eu zic sa privesti partea buna a lucrurilor: poti minca orice, oricind si oricit fara sa te ingrasi! Nu multe se pot lauda cu asta! Esti chiar atit de slaba?
  •  
    • 1742 mesaje
    4 Iul 2006, 16:55
    1 0
    Daca m-ai vedea ai fi de aceiasi parere ca trebuie neaparat sa pun cred ca vreo 10 kg.. Naspa e ca eu sunt maritata ca un barbat super pentru care toate femeile sa-ar omori dupa el.Si de aia as vrea sa arat si eu mai bine.Si el isi doreste sa fiu un pic mai .....
  •  
    • 12 mesaje
    4 Iul 2006, 18:00
    0 0
    eu mai iau vit B6 si Mg cind am de invatat, dar de Peritol am vazut ca l-a dat doctorul nepotului meu care e cam agitat sa se odihneasca peste noapte sa nu mai plinga.
  •  
    • 844 mesaje
    4 Iul 2006, 18:25
    0 1
    si eu am aceeasi "problema" ca si ladyliz....nu am probleme tiroidiene....in schimb am lipsa de FE , Ca, Mg si fac lunar cure de 10zile ! Peritolul imi provoca o somnolenta prea mare si medicul la recomandat pt ca de felul meu nu prea am "stare" Vezi poate ai lipsa de ceva minerale....dar nu lua fara analize si sfatul medicului!( nu te ingrasi dupa peritol...doar te face lenesa)
    Si apoi sunt sigura ca sotul tau te place pe TINE asa cum esti si de aceea te-a ales.... pupici!
  •  
    • 506 mesaje
    4 Iul 2006, 21:32
    0 1
    cind aveam vreo 19 ani eram disperata sa ma ingras si am luat tot ce am gasit in farmacii la capitolul vitamine si nu m-am ingrasat...am luat si peritol pastile cu care intr-adevar m-am ingrasat dar doar pe perioada medicatiei...cum le-am intrerupt au disparut si kg castigate...in schimb m-am ingrasat teribil intr-o perioada cind in fiecare seara mincam citeva sandwich-uri cu nutella si o cana cu lapte inainte de culcare!!!!!!!!!!!!!parerea mea e sa te bucuri de tine asa cum esti caci va veni si perioada cind te vei ingrasa de la sine si iti vei dori sa slabesti si sa mai ai mijlocelul tras ca prin inel.....
  •  
    • 1742 mesaje
    5 Iul 2006, 10:02
    0 0
    Ce sa zic.... Toate imi spun ca mai tarziu o sa ma ingras . Cand? Am 25 ani, 38kg la 1.61cm
  •  
    • 1 mesaje
    13 Mar 2018, 12:19
    0 0
    Buna. Eu mereu aveam cel mult 37 kg. Orice luam nu mă ingrasam cu nimic. Însă va dau eu reteta. Și cine zice ca Magne B6 nu îngrașă sau că e pentru cura de slăbire minte. Cura de Magne B6, se face timp de 3 luni fără pauză. După 3 luni faci pauză 10 zile și iar 3 luni iei Magne B6( Frantuzesc). Impresionant ca am luat toate vitaminele începând de la: Perițol ,Magneziu etcetera...și NIMIC! Fetelor nu va luați după nimeni. Eu am luat 4 kg pe luna cu Magne B6 dar important este ca dacă ești prea slaba e bine sa iei pastilele după: MÂNCARE asa: 2 pastile dimineața după mâncare ,2 pastile după amiază și seara iar 2 pastile după mâncare timp de 1 lună. A doua și a treia lună se ia de 3 ori pe zi! Rezultatele se vor vedea imediat după 3 săptămâni încolo. Ca de: Dacă ești foarte slabuta se vede greu. Dar credeti-mă: Sant la a treia luna de tratament și am acumulat: 11 kg în plus. De la 37 kg am urcat la 48 . E foarte adevărat ca am ajuns sa merg la lucru și prin oraș cu mâncarea după mine. Iar noaptea? Nu va zic. Veți și manca ca lupii. Și chiar dacă va veți lasă după un timp de aceste vitamine greu mai dați jos din kg! Dați jos în cazul în care va încăpățânați sa mâncați chiar dacă va este foame! Va urez succes fetelor și șanț sigura ca dacă le luați regulat aceste vitamine va veți îngrășa! Dar nu uitati: După ce mâncați luați aceste vitamine! Nu pe stomacul: GOL! SUCCES!!
    Acest mesaj a fost editat de către Ramona43: 13 Mar 2018, 12:22