himenul si ecograful...

  •  
    • 0 mesaje
    17 Iul 2008, 01:42
    0 2
    himenul si ecograful...
  •  
    • 3 mesaje
    17 Iul 2008, 13:50
    1 1
    Ecograful se poate face extern si intern si e aparut demult - nu recent ( de vre-o 10 ani)! Himenul se poate vedea daca e rupt sau nu la un simplu control de rutina fara a folosi ecograful! Deci nu puteti da vina pe ecograf sau pe medic pentru ruperea himenului!!!
  •  
    • 4 mesaje
    17 Iul 2008, 04:05
    1 1
    Depinde ce ecograf iti face (intern-extern.De curand am auzit si eu ca a aparut si ecograf intern pentru virgine.
  •  
    • 0 mesaje
    17 Iul 2008, 14:57
    2 0
    La ecograf nu se poate vedea daca mai esti sau nu virgina. Ci doar in cazul controlului direct a ginecologului. Si nu suna ciudat am prietene care s-au confruntat cu aceasta intrebare, urmand peste ceva timp sa faca acea ecografie. :*
  •  
    • 0 mesaje
    17 Iul 2008, 16:18
    0 0
    Doar la un control ginecologic se vede daca esti sau nu virgina.Prin EKO extern -nici o sansa !
  •  
    • 1 mesaje
    31 Oct 2016, 13:06
    0 0
    Va rog sa răspundeți. Am chisturi mici pe ovare și peste 6 luni trebuie sa refac o ecografie. Dar prin ecografia la ovare făcută mai în jos de abdomen se vede himenul??? Se vede daca sunt sau nu virgina ??? Va rog ajutați-mă
  •  
    • 3765 mesaje
    31 Oct 2016, 13:30
    0 0
    muresanroxana said:Va rog sa răspundeți. Am chisturi mici pe ovare și peste 6 luni trebuie sa refac o ecografie. Dar prin ecografia la ovare făcută mai în jos de abdomen se vede himenul??? Se vede daca sunt sau nu virgina ??? Va rog ajutați-mă

     

     

    de ce intrebi? l-ai facut harcea parcea?

  •  
    • 3765 mesaje
    31 Oct 2016, 15:17
    0 0
    muresanroxana said:Va rog sa răspundeți. Am chisturi mici pe ovare și peste 6 luni trebuie sa refac o ecografie. Dar prin ecografia la ovare făcută mai în jos de abdomen se vede himenul??? Se vede daca sunt sau nu virgina ??? Va rog ajutați-mă

     

     

    pisi, citeste mai sus ca gasesti raspunsul la temerile tale!

  •  
    • 1890 mesaje
    1 Nov 2016, 18:11
    2 0
    Daca esti sau nu virgina, asta numai tu o stii!