Nicorette...cine a folosit si ce efecte au avut asupra voastra?

  •  
    • 615 mesaje
    19 Feb 2008, 16:33
    12 19
    Nicorette...cine a folosit si ce efecte au avut asupra voastra?
  •  
    • 41 mesaje
    19 Feb 2008, 16:45
    13 17
    nu stiu de ce ar exista pareri contra,singurul lucru rau sa zic asa e ca atunci cind lipesti plasturele pe piele-citeste prospectul sa nu fie deasupra inimii etc,te maninca locul respectic vreo15minute apoi trece senzatia asta.eu am folosit acum citiva ani dar si acum 3 4 luni ,nu stiu de cit timp fumezi tu dar eu cu tot cu plasture daca vedeam pe cineva fumind vroiam si eu,dimineata si dupa ce mincam simteam nevoia darrrrrrrrrrrr am scapat de pofta de dimineata ,apoi de cea dupa masa,mai o bomboana seminte,guma,ocupatie cu netu sa uit de fumat.am fost o fraiera am stat 1luna fara sa fumez si le am luat iar-bine nu am fost nici ajutata,cine venea la mine si aprindea mare tigara etc,am fost si eu slaba asta e.ideea este ca daca nu le lasi de tot macar cu plasturele poti fuma mai putin 2 3 pe zi ::::::::::::::::sa dai jos plasturele cind fumezi succces si daca kiar incepi mai trimite si tu un mp ca m ar bate gindu si pe mine ca tare bine m am simtit cit n am fumatttttttt,succes.merita nicorette,incearca...
  •  
    • 0 mesaje
    19 Feb 2008, 17:02
    8 12
    Eu nu fumez! Dar, am sustinut multe prelegeri despre fumat impreuna cu medici si psihologi. Ceea ce stiu clar, este faptul ca decesele cauzate de fumat (sau complicatiile date de fumat) intrec suma celorlalte decese! Suna groaznic, am preluat un grafic de pe site-ul Organizatiei Mondiale a Sanatatii . Daca puteti sa reduceti fumatul, atunci este un castig pentru toata lumea, pentru ca tigarile nu contin tutun pur ci sunt prelucrate si se adauga 2000 de substante toxice. Daca s-ar fuma 40 de tigari sudate, ati putea intra in coma. O picatura de nicotina omoara instantaneu un iepuras. In plus , persoanele care fumeaza au pielea teramatoasa, adica zbarcita, degetele colorate, dantura colorata ... Nu mai vreau sa continui, in fond fiecare decide pentru el, dar... nu atentati si la viata celor din jur!
  •  
    abu
    • 23 mesaje
    19 Feb 2008, 17:19
    9 4
    nu fumez, iar de nicorrete am vazut reclama la tv eu zic ca merita sa incerci nu poate sa-ti faca rau,zic.
  •  
    • 8 mesaje
    19 Feb 2008, 17:57
    6 1
    Din ce am citit, este bun...totul e sa vrei sa te lasi, ca altfel... degeaba!
  •  
    • 1 mesaje
    19 Feb 2008, 18:24
    10 4
    eu zic ca daca nu este suficienta VOINTA degeaba,totul pleaca de la psihic,eu sper si imi doresc sa reusesti,mie una si de la fumul tigarilor ma doare capul
  •  
    • 12 mesaje
    19 Feb 2008, 18:59
    12 9
    eu am folosit plasturii o luna de zile si intr-adevar n-am fumat.sant destul de buni,te ajuta,dar trebuie sa ai putina vointa.desi sant scumpi,merita cumparati.cred ca stii ca sant 2 feluri,un fel pt persoanele care fumeaza 20 de tigari pe zi,iar alt fele pt cei care fumeaza 10 tigari pe zi.eu am luat un pachet de 20 si unul de 10,pe cel de 20 il foloseam in timpul zilei,iar pe cel de 10 ma trezeam dimineata pe la 6 il puneam pe mine ca sa-mi dispara pofta de tigara de la ora 10 cand ma trezeam.indicat este sa nu pui noaptea,dar pt a te ajuta putin in primele zile,poti pune si noaptea unul de 10.este diferenta intre a te lasa de fumat fara plasturi si cu plasturi(plasturii de ajuta f mult).trebuie sa folosesti plasturii 3 luni,daca totusi nu ti-a trecut pofta de fumat poti marri perioada pana la 6 luni,dar nu mai mult.nu au voie sa foloseasca plasturii gravidele si cardiacii.nu stiu in Ro.ce pret au(poate imi zici si mie),dar in Sp o cutie de 20 costa 80 de euro.EDIT:SI PE AICI MA URMARESTI KAKACIOASO,DEJA MIROASE DE LA UN NEG,DAR DE LA 3....
  •  
    • 10 mesaje
    19 Feb 2008, 19:06
    3 6
    nu fumez dar s-a iei medicament nu trebuie s-a te duci la medic?
  •  
    • 7 mesaje
    19 Feb 2008, 20:15
    6 4
    Si eu am folosit plasturi nicorett, dar fara prea mare succes...La primii 3 plasturi, intr-adevar nu am simtit nevoia sa fumez, dar, de la al patrulea, deja, nu am mai simtit nici un efect. Banuiesc, ca, conteaza f mult si cate tigari fumezi pe zi...
  •  
    • 3 mesaje
    19 Feb 2008, 20:40
    17 5
    Cum sa renunti la fumat? Fii constient de importanta obiceiului tau . Fa-ti o lista cu zece avantaje Arunca tigarile, brichetele, scrumierele Pregateste-te pentru momentul c
  •  
    • 0 mesaje
    19 Feb 2008, 21:47
    11 7
    "Frectie Galenica la picior de lemn" Cam asa pot caracteriza Nicorette. Eu zic sa cauti alte metode: schimba modul de viata. Cauta sa-ti selectezi anturajul.. se poate
  •  
    • 29 mesaje
    19 Feb 2008, 22:50
    12 4
    Ce cu usurinta se dau sfaturile pentru lasatul de fumat! Parca as pocni din deget si...gata a trecut pofta. Eu de 5 ani sunt in divort de tutun, dar constat ca procesul se tot amana si instanta(constiinta mea), e tot mai oarba. Recunosc, ca doar Nicorette nu am incercat, desi suna tentant. Pana la urma ce pierd daca mai incerc un tertip? asa ca iti voi spune dupa ce simt rezultatul.....pe pielea mea!
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iun 2017, 17:41
    3 2
    Dacă vrei poti sa te lasi de fumat si eu am folosit câteva produse de la nicoret .
    M-am lăsat de fumat când am făcut un accident răsculat.
    M-am lăsat pur si simplu am spus nu mai fumez niciodată si am 4 ani de atunci nu imi este pofta si mirosul imi face foarte rau .
    Asa ca daca vrei si ai vointa poti , totul este de vointa.
    Poti sa te ajuți si cu nicoret dar trebuie să ai multă vointa si sa te lupți cu drogul tutun.
    Eu nici savraji nu am avut.
    La doi ani si jumatate m-au diagnosticat si cu cancer de san.
    Asa ca am facut bine ca m-am lăsat.
    Sa nu va spun ca la un moment dat când fumam simțeam un prea plin de tutun dar nu le lăsăm.

     Acum ii multumesc lui dumnezeu ca ma ajutat sa renunț la acest viciu si ii multumesc ca sunt bine .
     
  •  
    • 2 mesaje
    12 Iun 2018, 23:47
    5 12
    Nicolette plasture este otrava curata cel mai stupid medicament impotriva fumatului
  •  
    • 2 mesaje
    12 Iun 2018, 23:47
    3 13
    Nicolette plasture este otrava curata cel mai stupid medicament impotriva fumatului