tarot

  •  
    • 1025 mesaje
    16 Mai 2006, 00:06
    0 0
    nu ma astept la un raspuns pozitiv dar totusi incercarea moarte nare deci intreb: tine cineva sedinte de tarot pe gratis si prin internet? as avea mare nevoie de una ca nu o duc prea bine
  •  
    • 1101 mesaje
    16 Mai 2006, 01:08
    0 0
    astro.com

    http://astrologysoftware.com/new_oracles/index.asp?orig=
  •  
    • 93 mesaje
    16 Mai 2006, 10:25
    0 1
    mergi pe DSCLEX.ro
    -selecteaza in dreapte la domeniiASTROLOGIE
    -apoi TAROT
    -DIVINATIA IN TAROT
    -DOMENIU
    -scrie INTREBAREA
    -selecteaza ETALAREA dorita
    -ALEGE
    iti va aparea apoi interpretarea
  •  
    • 1025 mesaje
    16 Mai 2006, 18:56
    0 0
    mersi...dar credeti ca au efect? sau e doar un "joc" pe calculator?
  •  
    • 1094 mesaje
    17 Mai 2006, 17:41
    0 0
    Fetelor le am incercat pe toate mentionate si alte cateva pe internet. trust me : nu sunt bune. sunt niste jocuri pe calculator atata tot.tarotul e ceva personalizat , nu are cum sa fie ok pe calculator..
    e altceva cand persoana respectiva care intreaba, isi alege 10 carti sau mai multe cu mana ei din pachet, si o alta persoana le interpreteaza in fctie de pozitii etc..
  •  
    • 165 mesaje
    17 Mai 2006, 21:12
    0 0
    m-am apucat de tarot acum vreo trei ani. la inceput bineinteles ca era o joaca, ma distra chiar, pana cand, de-a lungul timpului, am observat ca FUNCTIONEAZA. tot ceea ce spuneam devenea realitate. metoda mea e mai...ciudata...adica persoana imi pune o intrebare si nu isi alege carti sau ceva, de fapt, eu nu las pe nimeni sa-mi atinga cartile de tarot, pt a nu le impregna cu alta energie decat a mea.
    am incercat si pe internet si sunt numai tampenii, bineinteles, cel mai bine e sa fii 'conectat' in vreun fel cu persoana care iti ghiceste, chiar si virtual. sunt 'ghicitoare' mai mult sau mai putin bune pe net, pe care le poti contacta contra cost, dar chestiile alea automate, programelele astea, nu sunt bune de nimic. Contrazic total principiile tarotului, bazate pe energie!

    daca ai o intrebare care te framanta, eu pot incerca sa-ti citesc in carti. (aici, pe forum)
  •  
    • 21 mesaje
    17 Mai 2006, 22:07
    0 0
    buna bijou7.am citit ce ai zis de tarot si sunt tare curioasa sa imi spui si mie cate ceva:cand am sa ma casatoresc, cu cine(daca nu poti sa zici cu cine macar niste indicii),si daca am sa fiu fericita.daca vrei date te rog sa imi spui.multumesc frumos
  •  
    • 27 mesaje
    17 Mai 2006, 22:15
    0 0
    ceau bijou7.as dori sa ma ajuti si pe mine,vreau sa imi deschid o afacere si sa intru in imprumut in banca.as vrea sa stiu daca pot sa ma duc mai departe sau nu,si in legatura cu dragostea daca am sa ma impac cu fostu prieten.multumesc.te pup.
  •  
    • 165 mesaje
    19 Mai 2006, 00:08
    0 0
    daca vreti, trebuie sa imi puneti o singura intrebare clara si numele mic al persoanei in cauza. putem incerca, dar nu pot sa intreb chestii f vagi, mai degraba chestii concrete.
  •  
    • 1025 mesaje
    19 Mai 2006, 00:54
    0 0
    bijou7 - de ceva timp nam mai intrat pe eva.ro ... ar fi super daca m-ai putea ajuta, ca simt ca pe zi ce trece ma sting ca o lumanare...un raspuns m-ar ajuta foarte mult ca sa aflu ce am de facut de acum incolo...nu stiu exact cum sa pun intrebarea sa fie cat mai exact...dar, totusi hai sa incerc:
    mai am vreo sansa cu Lau sau e prea tarziu?

    mii de multumiri...
  •  
    • 21 mesaje
    19 Mai 2006, 09:54
    0 0
    buna bijou7.ok am sa iti pun o intrebare concreta:am sa fiu vreodata cu Razvan?numele meu este Corina.multumesc si astept raspuns de la tine.te pup
  •  
    • 165 mesaje
    19 Mai 2006, 18:30
    0 0
    corina, cartile care ti-au iesit la intrebarea ta sunt pozitive, eu zic ca ai toate sansele sa fii cu razvan. in avantaj ai frumusetea fizica si o anumita armonie existenta intre voi; in avantaj iti iese lumea, se poate sa fie vorba despre unii dintre prietenii vostri, mai mult sau mai putin binevoitori. ca surpriza vei avea o apropiere de el, poate veti avea o data ocazia sa discutati mai mult, dupa care el te va privi cu alti ochi si va cantari bine decizia pe care s-o ia. probabil voi sunteti acum buni amici, dar evolutia finala va tinde spre mai mult de atat.

    sa-mi spui daca ti se potriveste situatia descrisa, chiar sunt curioasa.

    @lalipoprockz: daca intrebarea ta are legatura cu doua persoane, imi trebuie numele amandurora.

    bafta tuturor si astept sa-mi spui, corina, ce parere ai!
  •  
    • 165 mesaje
    19 Mai 2006, 18:38
    0 0
    scuza-ma, mai sus vroiam sa scriu "in dezavantaj iti iese lumea". restul interpretarii e ok.
  •  
    • 1025 mesaje
    19 Mai 2006, 18:40
    0 0
    pai eu=Larisa si el=Lau....
  •  
    • 165 mesaje
    19 Mai 2006, 19:03
    0 0
    larisa, probl e o femeie care se poate sa fi intervenit in relatia voastra. in avantaj ai un barbat, ori el ori altcineva care incearca sa te ajute si ai face bine sa deschizi ochii; in dezavantaj, ti-am zis, femeia aceea. ca surpriza, ai un eveniment rascolitor, o schimbare de structura...mie nu-mi pare tocmai genul de surpriza placuta. dar totusi, in timp, rezultatele ei vor fi bune...ai si cartile 'luna' si 'soarele' de partea ta, soarele chiar in evolutia ta finala; lau continua sa te vada ca pe o iubita, ceea ce e destul de ciudat, intrebarea ta mi-a sunat mai 'grav' decat imi apare mie aici in carti.

    oricum, eu zic sa nu tragi nici o concluzie pripita; singurul lucru 'negativ' era evenimentul ala, care pana la urma va avea consecinte pozitive. take care!
  •  
    • 1025 mesaje
    19 Mai 2006, 19:09
    0 0
    mersi mult! auzisem eu ca are prietena, deci pot spune ca aici ai dreptate...dar in final nu stiu ce va iesi, caci eu de felul meu sunt mai lasa si fricoasa...oricum mersi mult..m-ai bine-dispus intr-un fel..dar si mie mi se pare ciudata situatia..
  •  
    • 21 mesaje
    19 Mai 2006, 20:56
    0 0
    bijou7 ai dreptate noi suntem foarte buni amici acum,ne cunoastem de 11ani,parintii nostrii se cunosc si se inteleg,suntem vecini;de mici ne placeam unul pe altul si am cazut de comun acord ca sa ramanem amici sa nu stricam aceasta frumoasa relatie de prietenie.dar mie imi place si acum si cred ca si lui.sincer mi-ai dat sperante,as vrea sa fie asa cum zici tu.te rog sa imi mai raspunzi la o intrebare verisoara mea din SUA m-a invitat la ea sa lucrez,pe 6 luni,nu este foarte sigur,dar astept raspuns.tu ce zici am sa merg da sau nu?multumesc foarte mult si te pup.nu ai messenger sau mail?
  •  
    • 27 mesaje
    19 Mai 2006, 21:09
    0 0
    buna bijou7.ma numesc raluca si te rog sa imi spui si mie daca voi reusi sa imi pun pe picioare afacerea care vreau sa mi-o deschid(un restaurant).multumesc
  •  
    • 102 mesaje
    19 Mai 2006, 22:24
    0 0
    buna bijou,te rog frumos sa ma ajuti , am si eu o dilema.Vreau sa ma despart de prietenul meu actual si nu stiu daca fac bine.Ai putea sa ma ajuti te rog frumos.
    Ma numesc Natalia...
  •  
    • 7 mesaje
    20 Mai 2006, 10:18
    0 0
    ma voi casatori curand?