par drept fara placa

  •  
    • 0 mesaje
    20 Nov 2007, 19:00
    1 0
    sal puteti sa-mi spuneti cum pot sa-mi fac parul drept fara placa?
  •  
    • 10 mesaje
    20 Nov 2007, 19:06
    2 2
    Buna!Parul tau sta cretos de la placa de par care ti la ars foarte tare ...singura solutie:Masca de par la saptamana si balsam la greu.Placa ta o arunci la gunoi daca nu sti sa o folosesti ...vezi deaia ai paru cretos:)):))) lesin de ras ce fel de exprimare ai ...:))
  •  
    • 31 mesaje
    20 Nov 2007, 19:15
    1 0
    Buna!Dupa ce iti speli parul,incepi sa-l usuci de la radacina,cu ajutorul unei perii rotunde de marime mare.Eu mi-am cumparat din Metro,am vazut si in Carrfoure.Si eu sufar de aceeasi problema.Placa pentru mine nici nu mai exista,nu vreau sa mai aud de ea,pentru ca mi-a deteriorat parul,incat am ajuns sa-l tund,desi imi doream sa-l las lung.Si mai am o metoda...cand nu am timp sau chef,il strang cu un elastic imediat dupa ce-l spal,lipit bine de cap,si coditei ii pun un bigudiu.Sper ca te-am ajutat.Pupici!
  •  
    • 0 mesaje
    20 Nov 2007, 20:37
    1 2
    Exista produse cosmetice pe care nu le gasesti in farmacii/supermarket-uri,deoarece ele sunt distribuite numai prin intermediul saloanelor de infrumusetare.Rogi si tu stilistul sa-ti dea detalii mai amanuntite.succes
  •  
    • 0 mesaje
    20 Nov 2007, 21:50
    1 0
    incearca cu o crema pt indreptat parul[eu folosesc garnier si e super] si apoi cu o perie rotunda si phonul
  •  
    • 24 mesaje
    20 Nov 2007, 21:52
    1 0
    parul ti-l poti face drept cu un fion si o perie speciala,dar asta nu cred ca poti reusi singura trebuie sa te ajute cineva,
  •  
    • 0 mesaje
    20 Nov 2007, 23:34
    0 1
    aceiasi problema am avut si eu am folosit creme masti sampoane si alte chestii care cica indreptau paru dar n-a mers nimik asa ca te sfatuiesc si pe tine sa te tunzi tunsoarea bob este foarte la moda eu sunt foarte incantata de faptul ca mi-am facut-o si pe mine tot evele m-au convins sa ma tund
  •  
    • 312 mesaje
    21 Nov 2007, 00:00
    0 1
    E mai greu, dar trebuie sa inveti sa intinzi, sa netezesti firul de par cu foehnul si peria. Ideea de perie nu trebuie sa te faca sa crezi ca iesi cu parul ondulat. O perie mare intinde. Si eu am problema asta si folosesc dupa peria rotunda (cu care am grija sa prind f bine varfurile) peria aia sub forma de placa de la Avon.
  •  
    • 7 mesaje
    21 Nov 2007, 11:45
    0 1
    O perie "Velform", te-ar ajuta sa-ti indrepti singura parul.Este un uscator de par cu perie incorporata, pe care o poti manevra foarte usor, chiar si fara experienta. Este mai greu sa folosesti perie si feon...Eu am achizitionat o astfel de perie prin teleshoping, dar, am vazut si in marile complexe, alta firma, dar, la fel de eficace.Deci, sfatul meu este : perie rotativa cu uscator de par!Succes!
  •  
    21 Nov 2007, 12:15
    0 0
    Placa e de vina - acum iti trebuie un balsam sau o masca de par. Mergi la un salon pentru a-ti recomanda un tratament!
  •  
    • 76 mesaje
    22 Nov 2007, 13:39
    0 1
    BINE AI VENIT IN CLUBUL FEMEILOR CU PARUL CRET :))| SI EU LA FEL PATESC MEREU DA AM GASIT O SOLUTIE...CREMA DE LA LOREAL PT PARUL DREPT O PERIE ROTUNDA SI UN PHON BUN (SA NU ITI ARDA PARUL) ASTA E SECRETUL
  •  
    • 41 mesaje
    23 Nov 2007, 12:26
    0 1
    PERIA ROTATIVA TE AR AJUTA SI FOLOSESTE O GAMA DE PRODUSE PTR INTINS PARUL
  •  
    • 199 mesaje
    6 Iul 2016, 15:25
    0 0
    Buna! Stiu ca toate ne dorim un par frumos si ingrijit si de multe ori folosim placa su peria pentru a-l indrepta, pentru ca ni se pare ca este mai frumos. Dar v-ati gandit cat de periculos este? Nici eu nu am stiut aceste lucruri pana cand nu am citit pe siteul unui centru de medicina alternativa www.gwsconcept.ro. Aici am gasit multe detalii despre formaldehida, o substanta foarte periculoasa aflata in multe produse pentru par care accentueaza efectele negative atunci cand ne indreptam parul cu solutii profesionale in saloan. M-am speriat pentru ca stiam ca sunt adepta parului drept si foloseam o multime de substante periculoase. Asa ca am fost la Academia GWS Organic Beauty Center & Spa si mi-am facut un tratament de indreptare a parului, Lissage Japonais se numeste care este foarte bun, care este pe baza de ingrediente organice. Am parul drept de aproape 3 luni, datorita acestui tratament care m-a ajutat sa scap de solutiile nocive pe care le foloseam foarte des. Lasati aceste solutii pentru ca sunt foarte periculoase, unele provoaca si cancerul.Va sfatuiesc sa mergeti la acest centru pentru tratament de indreptare! Bafta!
  •  
    • 137 mesaje
    7 Iul 2016, 10:22
    0 0
    http://www.eva.ro/frumusete/coafuri/cum-sa-ti-indrepti-parul-fara-placa-3-trucuri-articol-106719.html?pagina=1