SA CRED IN IUBIREA UNUI BARBAT CU 9 ANI MAI TANAR? CE SA FAC,VOI

  •  
    • 3 mesaje
    9 Nov 2007, 18:11
    5 3
    SA CRED IN IUBIREA UNUI BARBAT CU 9 ANI MAI TANAR? CE SA FAC,VOI CE SFAT IMI DATI? VA PUP PE TOATE!!
  •  
    • 0 mesaje
    9 Nov 2007, 18:34
    5 1
    As putea sa-ti spun ca iubirea nu are varsta, atatea cupluri cu diferente de varsta au o poveste de iubire foarte frumoasa, dar as putea sa spun si ca ar putea fii interesat de ceva anume...deci...avem nevoie de mai multe detalii ca sa ne putem da mai clar cu parerea!!!
  •  
    • 4 mesaje
    9 Nov 2007, 18:50
    4 3
    Draga mea, stiu ca iubirea nu are varsta ,dar mai intai gandestete bine inainte de a face astfel de alegere.Am un cunoscut care sa casatorit cu o fata mai mare cu 10 ani decat el, traesc foaarte bine au de toate dar una nu le ajunge dragostea,el ese la petreceri fara ea sau unde nu se duce se duce singur nici o data nu o ea cu el ,ea mai mult sta acasa acuma au si un copil si nimic nu sa schimbat tot singur mereu . Pe langa asta parintii lui nu o acheapta ca pe nora deoarece ea este cu zece ani mai mare ca el. Deseori ne strangem toti prietenii si mai dam cate o petrecere si el tot singur vine toti il intrebam de ce nu a luato si pe nevastasa dar de fiecare data gaseste cate un pretext,noi vedem ca lui ii gena deoarece ea este cu 10 ani mai mare ca el si vazand ca toti prietenii lui au sotii tinere de seama lor el se geneaza so ee cu el . Se iubeau de la inceput dar peurma totul a inceput sa dispara . Deaceea gandestete bine la ceea ce vrei sa faci , stiu ca acuma sunteti indragostiti dar peste 10 ani sau chear 5 ani totul se va schimba si cel care va suferi vei fi tu. Asta a fost parerea mea tu insa faci cum vrai caci doar asta este viata ta. Gandestete bine ,nu te grabi . Mult succes.
  •  
    • 10 mesaje
    9 Nov 2007, 18:53
    3 0
    M-ai zapacit de tot parca erai casatorita?... Mai da-ne detalii.De ce nu iubirea nu are varsta.
  •  
    • 0 mesaje
    9 Nov 2007, 19:00
    6 0
    Iubirea este sentimentul care confera omului demnitate,care-i inalta sufletul si-l apropie de divinitate.In dragoste si in razboi totul e permis,este foarte important sa credeti in puterea dragostei voastre.
  •  
    • 12 mesaje
    9 Nov 2007, 19:15
    4 0
    pt inceput trebuie sa crezi,apoi pe parcurs o sa-ti dai seama daca e iubire sincera,sau nu.insa pana cand te convingi nu pune prea mult suflet in relatie.
  •  
    • 24 mesaje
    9 Nov 2007, 19:23
    3 1
    Cum stim toate iubirea nu are varsta, De ex.viitorul sot al meu este mai mare ca mine cu 10 ani si pot zice ca sunt ffff fericita langa el si am tot ce vreau de la viata cand il privesc,
  •  
    • 31 mesaje
    9 Nov 2007, 19:33
    3 2
    Buna iubita!...e o intrebare care sfasie,care taie in carne vie.Si o sa-ti spun de ce!Cand l-am cunoscut pe sotul meu...era dupa un divort urat.Divort care s-a produs din cauza acestei diferente de varsta.Diferenta la el si fosta sotie era de 7 ani.Bineanteles ca i-am pus tot felul de intrebari,si pana la urma i-am dat dreptate,si nu numai eu.L-am intrebat ce l-a determinat sa se casatoreasca cu o femeie mai in varsta ca el...la care mi-a raspuns ,,ptr stabilitate,ptr maturitatea ei,gatea bine,ma ocrotea''.Urmatoarea intrebare a fost de ce a divortat de ea...iar raspunsul a fost foarte dur:''pentru ca era batrana,nu puteam sa ma mai culc cu ea,simteam ca ma culc cu mama mea''Aceasta casatorie a lor a durat 7 ani.La barbati maturizarea se produce mai tarziu,nu-si dau seama de implicatii sau complicatii.Ii era rusine sa iasa cu ea pe strada,se simtea privit din toate partile...si in final ajunsese sa umble cu tot felul de fete de varsta apropiata lui.Automat a urmat un divort urat,cu batai intre nevasta si amante.De aceea ti-am spus trecutul sotului meu...ca sa-ti dea de gandit.Trebuie sa cunosti un om foarte bine...dar daca stai bine si reflectezi,vei fi surprinsa ca niciodata nu-l vei cunoaste indeajuns.Sper sa te ajute raspunsul meu,pentru ca ti l-am dat din toata inima.Nu a fost usor nici pentru mine sa stii...ptr ca fosta sotie mi-a facut mult rau,desi nu am avut nici o vina...erau divortati de 2 ani cand l-am cunoscut eu...Bafta multa!
  •  
    • 197 mesaje
    9 Nov 2007, 19:41
    2 1
    acum tu ai nevoie de tineretea lui, de aerul proaspat pe care l-ar aduce in relatie iar el are nevoie de experienta ta, de maturitatea si grija materna pe care i-o poti oferi. mai tarziu insa, se va simti diferenta dintre voi. tu vei vrea sa fii mai ,, casnica'', mai domoala, iar el , barbat tanar , va vrea noi aventuri si cat mai multa adrenalina. daca tu crezi ca poti tine pasul cu el si peste 10-15 ani, daca te vei mentine tanara sufleteste cat si trupeste(adica sa dai importanta felului cum arati)posibil sa reusesti sa ai o relatie fericita si de durata. daca nu, e bine sa tai raul de la radacina.
  •  
    • 2 mesaje
    9 Nov 2007, 19:42
    1 0
    s-ar putea ca tu pentru el sa fi doar o provocare,dar in acelasi timp el poate simtii pentru tine ceva special.doar tu trebuie sa stii cum este el cu adevarat pentru ca il cunosti cat de cat!
  •  
    • 0 mesaje
    9 Nov 2007, 19:55
    4 0
    De obicei se intampla asa,poate el este un pik mai matur pt varsta lui iar cu fetele de aceasi varsta nu poate comunik asa cum comunik cu tine,sunt baietii care vor ca femeia de langa ei sa'i poata invata ceva,sa stie ce vrea de la viatza.Si tatal meu vitreg este mai mare cu 10 ani dekt mama si a iubit'o toata viatza cu tot suflet si a luptat pt ea findca nici ea nu credea ca acest baiat este pt ea,acum sunt casatoriti si fericiti.Nu cred ca varsta este o piedik in calea iubiri,acum depinde si de baiat.pup
  •  
    • 1 mesaje
    10 Nov 2007, 00:07
    4 1
    Asculta-ti inima! Daca inimioara ta il vrea alaturi de ea, atunci nu mai sta pe ganduri! Suerte!:*:*
  •  
    • 10 mesaje
    10 Nov 2007, 00:08
    1 1
    Buna! daca barbatul de langa tine e de acceiasi varsta cu tine il iubesti la fel de mult si il raspaltesti cu acceiasi moneda ..gandeste-te ca aveti impreuna un viitor care se va baza pe incredere ..dragoste reciprocitate ..iar lucrul cu varsta intre voi nu va fi niciodata o piedica.te pop
  •  
    • 10 mesaje
    10 Nov 2007, 00:08
    2 0
    inainte de toate trebuie sa fii sigura de iubirea lui pt tine daca te va iuibi la fel si peste 5 sau 10 ani.succes
  •  
    • 41 mesaje
    10 Nov 2007, 01:43
    1 1
    draga mea se spune ca iubirea nu are virsta darrrrrrrrrrr exista un mare darrrrrrrrrrrrrrrrrrrr si ti zic eu ca in timp diferenta o sa se vada si simta asa ca renunta
  •  
    • 123 mesaje
    10 Nov 2007, 09:40
    1 0
    Se spune ca iubirea nu are varsta, insa eu cred ca totusi are. Fiecare varsta are etapele ei de maturizare, iar stiintific vorbind femeia o atinge mai repede decat barbatul. Nu cred, ca pe termen lung, va functiona!
  •  
    • 0 mesaje
    10 Nov 2007, 10:34
    2 0
    Dragostea nu are varsta,dar tu ar trebui sa simti daca acel barbat te iubeste cu adevarat
  •  
    • 7 mesaje
    10 Nov 2007, 11:01
    2 2
    E asa de complicat, Myoara...Sigur, pe moment, poate fi sincer si, poate si dura aceasta relatie, dar, tot timpul vei fi obsedata de diferenta de varsta. Bineanteles, ca, iubirea nu are varsta, bineanteles ca, sunt si astfel de cupluri reusite, dar riscul este destul de mare.El, poate gasi in tine femeia de care are nevoie si care ii place, nu neaparat "mama", cum spun multe dintre prietenele noastre eve, insa, pe langa faptul ca vremea trece si se va trezi ca una mai tanara arata mai bine, sau, ca tu, din mai multe motive, faci concesii si poti trece cu vederea "mici" greseli,indiferent cat te va incuraja, tot vei trai cu teama ca, relatia ar putea lua sfarsit...Da, poti crede in dragostea lui, pe moment, dar,incearca sa nu te implici foarte mult, emotional. Sunt convinsa ca, multe dintre eve, nu vor fi de acord cu ceea ce am scris, dar prefer sa-ti "deschid ochii", decat sa dau un raspuns, evaziv.Contacteaza-ma, te rog, pe MP!
  •  
    10 Nov 2007, 21:03
    1 0
    Iubirea nu are varsta si ... nu are limite. Varsta nu e un impediment (nu poti spune ca e o diferenta extrem de mare, mai sunt cazuri), trebuie sa stii daca el este sincer (daca-ti demonstreaza acest lucru, nu doar simple vorbe), daca te simti in siguranta langa el, daca te simti iubita si ... ce e mai important: tu il iubesti????
  •  
    • 0 mesaje
    11 Nov 2007, 01:59
    0 0
    da, d c nu ?si el are dreptu sa ofere iubire